Jump to content

Равна Гора -дебата о серији на РТС-у

Оцени ову тему

Препоручена порука

ja samo znam da su za naš srpski narod i četnici i partizani bili pogubni i da i jedna i druga vojna doktrina je sramotna....

partizanska doktrina je bila ofanzivna, udari pa bježi u šumu, a četnička defanzivna, logoruj u jednom selu ili brdu pa kad neko udari na deseto selo oni  skaču da brane al dok stignu sve poklano, jedno i drugo je katastrofa za srpski narod,  a o tome ovdje niko nije ni rječi napisao...

Заиста не бих полемисао са овим што си написао.. али морам рећи да оваква једна генерализација којој си прибегао апсолутно нема везе са истином . 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 653
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

А какви су наши? Укратко: ужас! Командир карауле у Сипском каналу на Дунаву, пред зору 6. априла банчи у кафани, уз музику и две певаљке. Долази војник на бициклу и обавештава га да су на Дунаву уоч

Не могу се сад после једне одгледане серије, дати неки посебни утисци, али ми се чини да ће бити доста потресно ово гледати, много је бре патетично... Занимљиво да је Радош Бајић у првом дневнику пре

Да није било партизанских филмова Јосип Броз Тито не би видео немачку униформу.

@@kordun,

Приде, овде је реч о Серијском ТВ филму г. Радоша Бајића и његовом намерно-ненамерном фалсификовању блиске историје чије последице увелико живимо и дан данас својим пуним интензитетом. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ja ne generalizujem pričam o globalnoj doktrini jednih i drugih to da li je istina da su jedni i drugi bili katastrofa za naš narod ti govore stravične žrtve u srpskom narodu, kako to objašnjavaš, možda su te žrtve samo kordunova fikcija jelde?

ajde pametan si čovjek budi i ozbiljan....

kakve veze ima sa serijom,velike,bajić je i tu promašio trebao je da prikaže ako mu je istina bila primarni cilj,morao je dramaturški da dočara i tu surovu istinu a ne da  se mažu narodu oči još jednom samo sad drugačijim namazom

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Немогуће је тако генерализовати. Прво и основно наш народ се подијелио не због четника, који су били једина летимна војна формација. Комунисти су били обични ратни профитери (наравно не народ који су придобили да се боре за њих, него политичка врхушка). Прво у идеолошком смислу, а онда итекако и у материјалном.... Замисли нападнута Ти је земља и Ти се бориш да освојиш власт... Уз сво разумијевање да је било злочина на обије стране, ово Радош, да би био иоле вјеродостојан, мора нагласити у свом серијалу.

Пренесено на Црквену терминологију комунисти су били расколници, парасинагога...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Немогуће је тако генерализовати. Прво и основно наш народ се подијелио не због четника, који су били једина летимна војна формација. Комунисти су били обични ратни профитери (наравно не народ који су придобили да се боре за њих, него политичка врхушка). Прво у идеолошком смислу, а онда итекако и у материјалном.... Замисли нападнута Ти је земља и Ти се бориш да освојиш власт... Уз сво разумијевање да је било злочина на обије стране, ово Радош, да би био иоле вјеродостојан, мора нагласити у свом серијалу.

Пренесено на Црквену терминологију комунисти су били расколници, парасинагога...

slažem se ja sa time, ali  ja sam uvjeren da je vrlo važno i ono što sam ja rekao , to ne treba gurati pod tepih, u ime žrtava ne smije to da se radi i to je u okvirima istine, nije generalizacija nego globalno stanje stvari koje se ne može osporiti,aj ti probaj da osporiš,ma ne može niko da ospori, treba biti pošten do kraja pa sagledati stvari iz svih uglova....

srbi u 1 svjetskom ratu su bili u istoj situaciji pa su  postupili mnogo drugačije i ona vojska je junačka vojska , četnici su gubitnici na svim poljima, nisu krivi četnici ko četnici nije kriv ni draža mihajlović , al neko je kriv, kriv je aprilski rat, pogrešno je vođen, kriva je jugoslavija, to jedinstvo sa hrvatima i muslimanima nam je uvijek tempirana bomba , uvjek su nam zabili nož u leđa i opet bi, e zato sama četnička stvar je jugoslovenska i ne sviđa mi se ni malo....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

За мене највећа је трагедија ипак раскол у самом бићу српског народа, чије су слободарске тежње комунисти искористили... Сами потези на терену приликом борби нису толико битни. Да је било среће комунисти би ту своју, према некима способност, а свакако реалну ратну снагу, приложили заједничкој борби свог српског народа..

Па и такви четници произшли из несрећне Југославије, по мом мишљењу, вјероватно би из рата изашли као побједници да тадашња, нажалост комунистичка Русија, није извршила војно/политички притисак на савезнике. Али то је већ друге тема....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

http://vijesti.in.rs/magazin/17-istorijskih-gre%C5%A1aka-u-seriji-ravna-gora

Ево 17 грешака које су гледаоци скупили током приказивања првог дијела. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Mislim da je siromasna serija,u smislu nekih dogadjaja,trebalo je to malo bolje da se odradi,vrlo malo je Draza Mihajlovic opisan ,njegov lik,najgore sto imam utisak da ce ovom serijom da pomire cetnike i partizane.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...