Jump to content

Равна Гора -дебата о серији на РТС-у

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 653
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

А какви су наши? Укратко: ужас! Командир карауле у Сипском каналу на Дунаву, пред зору 6. априла банчи у кафани, уз музику и две певаљке. Долази војник на бициклу и обавештава га да су на Дунаву уоч

Не могу се сад после једне одгледане серије, дати неки посебни утисци, али ми се чини да ће бити доста потресно ово гледати, много је бре патетично... Занимљиво да је Радош Бајић у првом дневнику пре

Да није било партизанских филмова Јосип Броз Тито не би видео немачку униформу.

Ipak je Bajic zasluzan za ovu seriju,mislim da ga nije bilo niko se jos dugo vremena ne bi dotakao ove teme,mozda on pokrene neku lavinu ,pa se krene snimati i po neki pravi film od strane renomiranih rezisera i filmskih ekipa,posto je sada ocigledno da je narod vrlo zainteresovan za ovu tematiku,zato sa te tacke gledista Bajicu svaka cast,sto ono kazu, bolje ista nego nista...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Могао сам и ја да покренем да су ми дали пар милиончића из буџета за Културу. Али ајде нека покрене ту лавину као што кажете па да крене на боље за једно 100 година.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ајде нека покрене ту лавину као што кажете па да крене на боље за једно 100 година.

http://www.youtube.com/watch?v=sRW_qxUgBQM

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Vidim da vi takozvani "internet ravnogorci" ste to samo na rečima. Bajić vas je pozvao na Flat Hill, u virtuelni ustanak, a vi ni to ne možete da ispoštujete. Kako bi odgovorili da sutra veliki Draža ustane iz groba i zatrubi za Novi Srpski Ustanak???

Ko ne došo na Flat Hill i izdao Bajića,

takav samo Olivera slušo,

i navijo za Dinamo. :)

Hej Bajiću, potomku heroja,

sokolova tvojih ima, 

ne zna im se broja.

Nastavljač si, nastavljač si,

Dražinoga mita,

Ko te mrzi, ko te mrzi,

voli druga Tita.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не знам ни шта бих коментарисао у вези ове треће серије, стварно лепи пејзажи, природа да одмориш око, овце блеје, шума зелена, вода бистра, небо плаво, одлична реклама за туризам у Србији.

Можда једино то да ми није јасна улога Радка Полича.

Да ли је он испао честит војник, или издајник, или шта ли је појма немам, тотално је недоречена прича.

Како сам ја скапирао он није хтео да преда заставу Јездићу, већ је предао свом нареднику...  Негде сам прочитао да је касније баш та застава стигла до Равне Горе када је подигнут устанак... Тако да ми не испада издајник, мада шта знам, ја то разумео као неку "командну одговорност"... :)

Оно што ће мени бити интересантно, је породица која се прати... Таралић, чини ми се... И више сам него сигуран да ће један брат у четнике, а други у партизане...  То је у ствари било највеће наше страдање...  (Чак имам такав случај у рођеној породици)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Све похвале Милославу Самарџићу на коментарима серије. 

http://www.pogledi.rs/treca-epizoda-ravne-gore-cetnici-su-tu-samo-da-puste-brade/

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не знам ни шта бих коментарисао у вези ове треће серије, стварно лепи пејзажи, природа да одмориш око, овце блеје, шума зелена, вода бистра, небо плаво, одлична реклама за туризам у Србији.

Можда једино то да ми није јасна улога Радка Полича.

Да ли је он испао честит војник, или издајник, или шта ли је појма немам, тотално је недоречена прича.

Како сам ја скапирао он није хтео да преда заставу Јездићу, већ је предао свом нареднику...  Негде сам прочитао да је касније баш та застава стигла до Равне Горе када је подигнут устанак... Тако да ми не испада издајник, мада шта знам, ја то разумео као неку "командну одговорност"... :)

Оно што ће мени бити интересантно, је породица која се прати... Таралић, чини ми се... И више сам него сигуран да ће један брат у четнике, а други у партизане...  То је у ствари било највеће наше страдање...  (Чак имам такав случај у рођеној породици)

Нажалост много наивних Срба је страдало на тај начин. И дан данас нам се историја понавља јер ништа нисмо научили.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Tako je , Milena . Što je sigurno - sigurno je . Glumci zaista jesu (uglavnom) vrhunski . Malo me nervira Radko Polič (dobro , malo više) , ni sam ne znam razlog , ali mi je čovjek totalno antipatičan (još iz doba onih ex-yu filmova , tipa Balkan Expres) . 

Još uvijek ni sam ne znam kako bih opisao seriju , mada je za moj ukus suviše statična . Ne volim takve serije , ali dobro , priča mi je najbitnija stvar u svakom umjetničkom ostvarenju , pa tako i u ovoj seriji . Nadam se da će me ponovo zainteresovati kao što sam bio zainteresovan pred prikazivanje prve epizode . Nadam se ...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

и Радко је одличан.Ни ја га нисам подносила,али за неког ко има 71 г добро се држи и добро глуми :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Malo me nervira Radko Polič

"Хајде, реци Штефици, колико пута си се пел` на Триглав...- Седеминпетдесет!"

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Vas boli istina koju je pukovnik Slovenac (Ratko Polič) izrekao u posednjoj epizodi, ta rečenica je smišljena da upozori Srbe, da im se po ko zna koji put dešava identična stvar i po ko zna koji put Srbi su zatečeni i ginu za obraz, a po pravilu ostanemo i bez g...ce i bez obraza :(

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ау,какав морал и код краља и код Драже...ако изузезмо флерт уче комунисте и сељанчице,мисим да форумска четничка екипа,може овога пута бити потпуно задовољна... :smil443643319dc3d:

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...