Jump to content

Равна Гора -дебата о серији на РТС-у

Оцени ову тему

Препоручена порука

• Одговори 653
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

А какви су наши? Укратко: ужас! Командир карауле у Сипском каналу на Дунаву, пред зору 6. априла банчи у кафани, уз музику и две певаљке. Долази војник на бициклу и обавештава га да су на Дунаву уоч

Не могу се сад после једне одгледане серије, дати неки посебни утисци, али ми се чини да ће бити доста потресно ово гледати, много је бре патетично... Занимљиво да је Радош Бајић у првом дневнику пре

Да није било партизанских филмова Јосип Броз Тито не би видео немачку униформу.

Očekivati od Srbije da u to vreme napravi balkanski front, kad je već probni specijalni rat ušao u nju, je takodje jedan eksperiment i proba trpeljivosti jednog naroda.

Neoprostivo bez obelodavanja.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Пази ово, техничке могућности...слова  (куцање на писаћој машини Београд, Србија, 6. април 1941. године ) излазе из застареле технологије вероватно марке Ремингтон или „Smith Premier“...на сличан начин као у америчким филмовима :D

„Smith Premier“ је још 1909. године израдила писаћу машину са српским ћириличним словима.У току II светског рата четнички и партизански радио-телеграфисти у Морзеовој азбуци користили су српску ћирилицу са 30 знакова, што су научили на обуци још у Краљевини Југославији.

Колико је рална серија, могли су и matrix фонт да користе.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ствар и јесте у судбини "малог" човека јер се на њему ужас било ког рата највише и ломи. А идеологија или поглед на рат уопште је опет ствар коју треба допустити аутору. Коначно, све оно што је Жељко закључио из једне епизоде је толико произвољно и толико набадање шта ће и како бити у серији да што коментарисати. Човек пројектује свој став о 2. св. рату и о комуниситма и четницима, и Краљевини Југославији и кроз њега тумачи, понављам, прву епизоду серије.   Оно што је манир код свих нас је да ми одмах знамо шта је ко хтео да каже и свако од нас има своју истину која је апсолутна. И свако од нас је у тој својој истини такорећи одратовбао цео рат.

Ma sve to stoji ali ovde u prvom planu nije priča o malom čovjeku, inače glavne uloge ne bi bili najistaknutije ličnosti tog vremena i ne bi bile dodjeljene našim najboljim glumcima. Znači serijal ipak pretenduje na nešto drugo, a ne na priču o malom i nesretnom čovjeku. Radoš hoće da ponudi drugačiji ugao gledanja i da kao vrati među srbe nacionalni ponos ovim serijalom. Mogu da se kladim da će na kraju balade svi biti dobri i naivni heroji svog naroda. Navnošću će se opravdati glupost i inat koji je, opšte je poznato, naša najveća nesreća jer joj nedostaje racionalnost. Tako ćemo na kraju dobiti duplirani broj narodnih heroja, iz čega ne znam kako ćemo zaključiti da je taj period uvod u našu najveću tragediju.

Uostalom, mogao je ispričati neku ljubavnu priču, smjestiti je u taj period i iz pozadine dati neko svoje viđenje tog perioda ali posle ovakve pompeznosti ( naziv serije, pozivanje na istorijske činjenice, glavni likovi, misija pomirenja), kritika je razumljiva. Bojim se da je ovo prevelik zalogaj za Bajića. Kako već rekoh, biće jeftin i nazor kompromis i ništa više.  (ako ne bude tako, imaš moje javno izvinjenje)  :)

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Pocele-polemike-o-seriji-Ravna-gora.sr.html

Ево и текст на политици о Серији који се мало теже налази на претраживачима...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

А зашто као и увек ми Срби морамо да оспоравамо и критикујемо нечији труг и рад,иако скоро ништа од њега нисмо видели....Хајде да видимо како ће се ствари одвијати,а не да одмах насрћемо.Свима нам је у интересу,надам се,да се помире посвађана браћа,а не да се наставе расправе о томе ко је био добар,а ко лош које воде само ка већој несрећи. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Позвао сам Радоша Бајића на тему...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

kome se ne svidja, nek gleda otpisane... :D

Грешиш..коме се свиђа..гледа и отписане

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Kако може да се не воли серија са оваквом музиком?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

С тим што су "Отписани" бајка.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ми из наше историје ништа нисмо научили. Па да сада почиње 2 св. рат, само од овог форума би добили 2 пука четника и партизана, који би се без проблема међусобно таманили. Народу не можеш удовољити. Да је цела серија урађена у ултра сега мега четничком фазону, опет би се нашао неки незадовољни. Па само посета овој теми нам даје до знање да се ми нисмо помирили сами са собом, а најмањи је проблем серија.

Мени се прва епизода није свидела због некако набацаних сцена, неповезано...

Ја сам на пример сцену са краљем видео као приказ младог краља који није био спреман за рат, ни искуством ни годинама, што и јесте било тако. А његово јуришање на терасу, као потез балавца који иде младошћу, а не разумом.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...