Jump to content
vinston

Брак - заједница мушкарца и жене

Rate this topic

da li biste stupili u brak bez ljubavi?  

170 members have voted

1. 1. da li biste stupili u brak bez ljubavi?

• da
      5
    • ne
      142
    • mozda
      13
    • da iz interesa
      5

Recommended Posts

ne možemo svi biti prvi,

neki moraju biti prvi a neki drugi a neki poslednji,

međutim,prvi će biti poslednji i poslednji prvi

nije stvar u jednakosti već u jedinstvu

По мени св. Теофан Затворник је пар екселанс. Да видите само како он говори о васпитању деце. Апсолутно све је тачно што каже. Није то никакав 19. век. Само пажљиво читајте. Само ћу једно рећи. Одговорност је у потпуности на мужу, а жена га подржава у решењима и дејствима, дакле саветник и потпора на коме породица стоји. То је вам пресликан литургијски систем, тј. триодологија у малом.

Тако се, сходно псохолошко-физичком стању спасавају муж и жена, а преко њих и деца.

По мени св. Теофан Затворник је пар екселанс. Да видите само како он говори о васпитању деце. Апсолутно све је тачно што каже. Није то никакав 19. век. Само пажљиво читајте. Само ћу једно рећи. Одговорност је у потпуности на мужу, а жена га подржава у решењима и дејствима, дакле саветник и потпора на коме породица стоји. То је вам пресликан литургијски систем, тј. триодологија у малом.

Тако се, сходно псохолошко-физичком стању спасавају муж и жена, а преко њих и деца.

:cmizdrenje:

Sve ovo stoji i tako je,ali samo pod uslovom da je muž "normalan",to jest,da zdravo rasuđuje u protivnom pokornost takvom mužu vodi u propast celu porodicu.Onda je i te kako odgovornost i na ženi  da ne dopusti da porodica propadne.Dakle sve je ovo u redu i lepo,ali isključivo ako je muž ženi muž u pravom smislu te reči.I obrnuto.Šta u slučaju da je jedno od njih ne verujući?I da porodicu ni malo ne doživljava na pravoslavan način?

Upravo tako,sestro.Koliko znam brakova gde jadne zene i rade i odrzavaju porodicu i samo one gledaju decu,od muza nista ,skoro sve odluke bitne za porodicu donesene pogresno,a zena slusa i predlaze drugo,bolje resenje,ali zato sto je zensko,nju ne treba slusati,sve ode u propast...Eto,konkretno u slucaju moje porodice,gde je otac neverujuci,ali samo zato sto je musko,mi smo (mislim na ostatak porodice) nekoliko puta zbog njegovih pogresnih odluka,zamalo glavu izgubile...Ali,eto,Gospod video,pa spasio...

Mislim da se ta pravila mogu primeniti ako bar malo dobre volje postoji sa obe strane,a ako je muz narkoman,alkoholicar,dusevno bolesna osoba ili tako nesto,onda tesko da tu moze sta da se izvede...

evo sad u nedelju,

spremi se i pođi,

ne treba ti niko,

samo pođi,nađi neki svoj kutak u crkvi,budi samo tu i ne zaboravi da dišeš  ;)

Pa mozda i odem, da vidim. Joj kako si me nasmejao sa onim...i da moja bude zadnja  :cmizdrenje: klapklap klapklap, bas si mi ulepsao vece  :).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Логос
      Црква се означава (присутна је) у Светим тајнама (Евхаристије) не као у симболима, него као удови у срцу, и као гране у корену дрвета и, као што рече Господ, лозе у чокоту. Јер овде није само заједништво у имену, нити сличност по аналогији, него је истост (идентичност) ствари.      Јер су ове тајне Тело и Крв Христова, и оне су Цркви Христовој истинска храна и пиће… И када би неко могао видети Цркву Христову по томе самоме колико је с Њиме сједињена и причешћује се Његовим Телом, видео би ништа друго него само оно Господње Тело…   Очигледно је такође да све што се у овој служби збива заједничко је и живима и преминулима (тј. читавој заједници Светих)… Оно што чини сву радост и блаженство тамошњим светима (на небу), па било да то назовеш Рајем, или Аврамовим наручјем, или местом ослобођеним од сваког бола и жалости, и светлим и зеленим и освежавајућим, или пак и самим Царством – није ништа друго него ова Чаша и овај Хлеб (Евхаристије)… Зато је и Господ уживање Светих у Будућем веку назвао Вечером, да покаже да ништа више (веће) тамо нема од Трпезе (Евхаристије).   Свети Никола Кавасила,  Тумачење Литургије
    • By Логос
      Митрополит волоколамски Иларион подржава недавну изјаву председника РФ Владимира Путина у корист традиционалног схватања брака као свезе мушкарца и жене.      Високопреосвећени је изјавио: „Радује ме што је Председник то јавно изјавио, пошто, нажалост, видим шта се дешава у неким западним земљама са беспризорном, срамотном, наметљивом, али и агресивном пропагандом тзв. алтернативног породичног начина живота, кад нпр. два мушкарца и две жене могу образовати породицу и усвојити дете. Тада они не би били мама и тата, већ заиста „родитељ један“ и „родитељ два“, закључио је митрополит Иларион.   Осврћући се на чињеницу да неки у  западном друштву инсистирају да брак може имати различите облике, Митрополит је нагласио: „Ипак, мислим да је у нашој земљи, где се огромна већина људи држи традиционалних вредности, чак независно од своје верске оријентације, веома важно да Устав садржи схватање брака као свезе између мушкарца и жене“.     Извор: Инфо-служба СПЦ
    • By Логос
      Руски председник Владимир Путин изјавио је да је брак једино могућ „између мушкарца и жене” и додао да подржава идеју увођења тог принципа у Устав.     „Брак је заједница мушкарца и жене”, рекао је Путин на састанку радне групе које је формирао Кремљ због уставне реформе.   Путин је подржао идеју да то буде унето у Устав.   „То је добра идеја и треба је подржати. Само треба размислити како то срочити и где”, рекао је председник Русије после предлога конзервативне посланица Олге Баталине да се Уставом утврди да држава подржава „традиционалне породичне вредности”.   Баталина сматра да је породица угрожена због покушаја увођења нових термина као што су „родитељ број један” и „родитељ број два”.   „То није фантазија, већ стварност у неколико земаља”, рекла је Баталина која представља владајућу странку Уједињену Русију у доњем дому парламента и раније је подржала закон којим се забрањује „хомосексуална пропаганда” у Русији.   Путин је рекао да док год он буде био председник Русије, неће бити „родитеља број један” и „родитеља број два”. „Имамо тату и маму”, рекао је он.   Путин је у јануару изјавио да су неопходне измене Устава из 1993. и формирао радну групу од неколико десетина посланика и других, задужену да припреми уставне амандмане.   Радна група је данас на састанку с Путином предложила да у Уставу буде наведено да је Русија „Држава која ствара мир” или „победничка држава” у Другом светском рату.   Многи аналитичари сматрају да тим уставним изменама Путин припрема терен да сачува свој утицај после 2024. године, када буде напустио председничко место, преноси Бета.   Путин је рекао да циљ уставне ревизије није „продужетак његове власти” у Русији на чијем је челу 20 година.     Извор: Политика

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...