Jump to content

Да ли верујете у Бога или не

Guest - . . .-

Дали верујете у Бога или не  

133 члановâ је гласало

1. 1. Дали верујете у Бога или не

Препоручена порука

• Гости

Постављена слика

Када бисмо сада направили на улици кратку анкету да ли људи верују у Бога, огроман проценат би одговорио позитивно. Но, када би упитали који је то Бог и какав је то Бог у кога они верују- шта мислите које бисмо одговоре добили?

Колико би за свога Бога исповедили Свету Тројицу?
Подели на овим сајтовима

Као што Вам написах на фејсу:''Није без ништа!''  0110_hahaha

А како би просечни ''православац'' исповдио Свету Тројицу...ја мислим да би као Севелијанци... 0110_hahaha погрешно би исповедили Ипостасе, гарант!

Подели на овим сајтовима

Не би толико велика већина одговорила позитивно! Ја сам се задњих неколико месеци запањио колики је број атеиста у мојој школи и уопште од људи које познајем!

Подели на овим сајтовима

Не би толико велика већина одговорила позитивно! Ја сам се задњих неколико месеци запањио колики је број атеиста у мојој школи и уопште од људи које познајем!

Има и тога али све више клинаца (15-17год некад и више) се трипују да су агностици!  0110_hahaha чисто сумњам да знају нешто о агностицизму... 0110_hahaha

Подели на овим сајтовима

Има и тога али све више клинаца (15-17год некад и више) се трипују да су агностици!  0110_hahaha чисто сумњам да знају нешто о агностицизму... 0110_hahaha

bela ladja-cirko neznabozac

Подели на овим сајтовима

• Гости

хајде кажи нам мало како ти разгоараш са својим друговима о Богу и на који начин им исповедаш да је Бог Света Тројица? Шта они подразумевају под атеизмом? да ли је то везано за погрешну слику о Цркви а самим тим и о Богу?
Подели на овим сајтовима

Код мене у школи такође постоје неки који се представљају као ''атеисте''

Цитирам '' Не верују у омнипотентно биће''  крај цитата.

Али мислим да је то нека фаза где хоће да буду друкчији... И такође јер им Црква није блиска...

Заиста не знам како да покушам да им приближим Свету Тројицу...

Подели на овим сајтовима

хајде кажи нам мало како ти разгоараш са својим друговима о Богу и на који начин им исповедаш да је Бог Света Тројица? Шта они подразумевају под атеизмом? да ли је то везано за погрешну слику о Цркви а самим тим и о Богу?

Са једним ликом из одељења расправљам се сваки дан (иначе ми је добар другар) о Богу. Он је велики атеиста, тврдоглав исто ко и ја, па су зато наши разговори занимљиви.

Већина не зна тачно зашто не верује, па им је главно питање ''Како можеш да верујеш у тако нешто?''

Они који мало нешто знају о атеизму заступају теорију еволуције.

Главни разлог против вере је да немам никакве доказе да Бог постоји!

Најчешће мисле да се много људи оптерећују вером, да је то непотрбна ствар, да треба да живимо ту где јесмо.

И најважнији аргумент (поменуо сам већ): ''Погле ове наше попове, сви дебели, возе кола...'' На то тешко могу да одговорим, јер јесте чињеница да неки тако живе, па они мисле да ме ту доијају, Ипак, значај Цркве у нашој историји никада нико не може да оповргне.

Покушавам стално да им отворим очи, стално у школи причам о Богу, како је битно да се верује, учим их правилним поступцима. Многи ме зато сматрају за идиота, други слушају и стално питају за савете. Гледам да својим примером покажем какав треба да буде Православац.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Пивцопијо, дакле највећи проблем је од прилике да нема доказа за Божије постојање, а и то да су попови дебели и возе добра кола?

Како им ти одговориш на једно и друго?

Подели на овим сајтовима

Има и тога али све више клинаца (15-17год некад и више) се трипују да су агностици!  :cheesy2: чисто сумњам да знају нешто о агностицизму... klapklap

bela ladja-cirko neznabozac

ne gledam ovu seriju ali ovo je  klapklap bendoff bendoff 319.gif smej.gif smej.gif smej.gif

Подели на овим сајтовима

Да Бог ''ухвати'' Земљу, преполови је и поново састави опет би се нашла екипа обожавалаца Церна или сл. која би рекла да се то десило услед ''фусије електромагнетних поља земљи коре у корелацији са ужареном масом језгра и кретњама континената, а све услед поремећаја Голфске струје и парења фока...''

Мислим да је залудно, онима који немају уши да чују и очи да виде, било шта доказивати. Највише и најбоље што можемо јесте да својим примером сведочимо зашто је добро бити и шта значи живети као хришћанин...

А свако од нас је упознао људе који су видели попове који на Бадње вече или Велики петак једу слалнину на трему испред парохијског дома. Помислио би човек да наши људи, на те ретке празнике када се окупе у кругу породице и многи само тада и посте, не раде ништа друго до што шпијунирају свештенство...

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...