Jump to content
grigorije22

Da li će nauka poništiti Boga?

Оцени ову тему

Recommended Posts

brate nemam ja nikakav problem u razumjevanju,već ga ti imaš jer mi u svakoj poruci koja se tebi ne sviđa govoriš kako pričam o svemu i svačemu i sad si počeo da mi govoriš da skrećem sa teme u pređašnjem tvom komentaru što nema veze sa istinom...

Ti ako ne prihvataš da postoji mehanizam koji sam ja opisao a ti si ga citirao u ovom svom komentaru onda to jasno reci a nemoj drugoga neosnovano kvalifikovati tipa imaš fundamentalan problem,ja kao prvo nisam ništa govorio šta očekujem od evolucije to si ti sada izmislio,nisi pošten sagovornik,podvaljuješ,prljavostima se služiš... poenta cijele ove priče je što ja hoću da  i ti i avocado prihvatite da postoji i proces koji nastoji da anulira mutacije  i to mnogo brži proces od samog širenja mutacija ukoliko selekcioni pritisak ga pozove,reci mi sada molim te kakve to ima veze sa time šta očekujem ja od evolucije,meni se čini da ti ovdje skrećeš i podvaljuješ,nisi fer...

Sad vec pricas potpune gluposti. Ti si rekao da to ide protiv evolucije. Ne ide! Ne ide pa makar sta ti radio. Evolucija bas i predvidja da ce se to desiti. Bas i predvidja da ce u vecini slucajeva da se promeni uslov stanista pa ce varijacija sa prednoscu da izumre sama ili  sa ceom populacijom. I bas to se i desava, sada i u proslosti.

Istrazi ti malo bolje te cinjenice jer ne stojis bas najbolje sa njima.

brate iskreno mislim da ne znaš osnove genetike,to sam juče skontao kada nisi skapirao na koji način se uspostavljaju geni kod potomaka, a uhvatio si se teorije evolucije,tj tuđih zaključaka koje si pročitao ko zna gdje,moguće je da grešim ali sam stekao takvo mišljenje...

jel bi mi odgovorio kako se zove uređaj u organizmu koji zida strukture čitajući gene !?

Brate, iskreno me zabole šta ti iskreno misliš o mom poznavanju osnova genetike...

Naravno da ti nije jasno kad ne razumes sta je to mutacija. Mutacija se desava pri svakoj deobi celije zato sto mutacija je nesavrseno kopiranje sto je gle cuda slucaj kod svake deobe. Tako da nemas "nesto mutacija" nego mutacije imas  generalno. Nisi nicija savrsena kopija, hval Bogu, nego si unikat i na fizioloskom i na molekularnom nivou. A verovatnoca da ces kroz odrastanje razviti bas ove kakrakteristike je manja nego da ce se na jednom genu desiti bas

odgovarajuca mutacija.

e pa onda si bio nerazumljiv ,ne mogu ti ja čitati misli šta si želio reći,ja sam te shvatio u smislu nasljednih mutacija o kojima mi ovdje pričamo,nije mi uopšte palo na pamet da pominješ obične mutacije,nesporazum je u pitanju i to tvojom krivicom pošto nisi bio jasan ,glupo je da meni kažeš da ja ne razumijem šta su mutacije,mnogo si arogantan sa time ne valja ti to

Sad vec pricas potpune gluposti. Ti si rekao da to ide protiv evolucije. Ne ide! Ne ide pa makar sta ti radio. Evolucija bas i predvidja da ce se to desiti. Bas i predvidja da ce u vecini slucajeva da se promeni uslov stanista pa ce varijacija sa prednoscu da izumre sama ili  sa ceom populacijom. I bas to se i desava, sada i u proslosti.

Istrazi ti malo bolje te cinjenice jer ne stojis bas najbolje sa njima.

to je proces koji koči evoluciju i dosta je komplikuje i to progresivno kad su višestepene mutacije u pitanju to je mehanizam koji je nesporan,ja nigdje nisam rekao da je to protiv evolucije već protiv mutacija,dakle usporava i ograničava  evoluciju,daleko bilo od toga da je obara kako opet želiš  da mi podvališ, i zašto taj jako važan proces nisi pomenuo ovdje kada si govorio o evoluciji,nije ti to palo na pamet kao bitno jel da,ja sam samo želio da se to pomene

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...