Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
w.a.mozart

Pravoslavna draga Saveta... :)

Recommended Posts

Драга Савета,

зашто се неки људи не бањају, а возе се градским превозом?

Draga Saveta, 

kako da živim među hrišćanima? Nekada sam i sam pripadao toj skupini, da bih nakon što sam uvideo koliko ima tu licemerja, laži, lopovluka, ... svega onoga što nije Isus, vratio se pradedovskoj jevrejskoj veri. 

Ako sam ranije i sam hrišćaninom, mogao da živim tako i tako sa ostalim hrišćanima, sada sam zaista progonjen. 

Na sreću samo verbalno i psihički. 

Kako da se postavim? Protiv većine ne mogu, a opet ne želim ni da pljujem po onome gde sam do juče bio. 

Praotac svih ljudi Avram, bio ti u pomoći draga Saveta. 

Pozdrav, Lambadice Vladice...

Drži svoj um u adu i ne očajavaj! Nije valjda došlo dotle da oni tebe svedoče duhovnost progonitelja, revnitelja i sociopata a ti na to kao jedinu reakciju imaš ogorčenost i teskobu... moj predlog je (i sam ovo praktikujem kad god imam smirenja i snagu volje) je da ne shvataš sve to previše ozbiljno, što se manje obazireš na takve gafove više ćeš svedočiti Hrista... teraj svoju priču, ne dozvoli da te uvlače u vrzino kolo. Ako ovako radiš - nećeš biti daleko od carstva. Nemoj se toliko baviti njima pa će oni da se bave tobom : )

Saveta

Драга Савета,

зашто се неки људи не бањају, а возе се градским превозом?

Srdjo zlopogledjo,

dragi moj, da sam otac  Ivan verovatno bih ti odgovorio- jer su tako u mogućnosti- I zaista, slobodna volja je čudo, ideš unaokolo neobanjan (neokupan, prim. prev.) i niko ti ništa ne može jer to je tvoje ustavno pravo. Ja se u ovakvim situacijama trudim da se setim reči velikog starca Zosime koji i nije baš brat blizanac ovog našeg Zosime sa foruma a dotičan u knjizi F.M.Dostojevskog kaže - Mnogim ljudima koji su još uvek neiskusni u ljubavi često smeta nečije lice ili pojava da bi dotičnu osobu voleli. U ovom slučaju, lice možemo zameniti miomirisima koji se po busu šire nezadrživo i spontano... ukratko - razoružavaju! : ) Osim toga, nikad nisi načisto ko je u Srbiji jurodiv Hrista radi a ko je jurodiv računa za vodu radi... tako da- samo opušteno, ide zima.

tvoja Savetica - salvetica 8086.gif

Драга Савета,

Шта мислиш о ситуацијама када ствари мораш да решаваш преко везе, тј. оно кад не иде ни по бабу ни по стричевима, већ по линији са Мањаче ил Дурмитора, а то неминовно иде преко и против других.

Део са слаткишима послати у небиће под хитно
е, па , драга Савета, у томе и јесте највећи проблем.... 7896634 да ли посни слаткиши мање гоје......? :)))

Драга Савета, 

Ја све мислим, мислим и на крају - морам да питам. Како га не беше стра'?

Како кога? Па тог Гагарина.

Драга Савета,

Шта мислиш о ситуацијама када ствари мораш да решаваш преко везе, тј. оно кад не иде ни по бабу ни по стричевима, већ по линији са Мањаче ил Дурмитора, а то неминовно иде преко и против других.

Dragi Milane B,

mislim da tu treba biti mudar kao zmija i bezazlen kao golub. Očajna vremena traže očajne mere pa se lepo prekrstiš i buć! pravac vladajuća koalicija ili nešto slično

е, па , драга Савета, у томе и јесте највећи проблем.... 7896634 да ли посни слаткиши мање гоје......? :)))

posni manje goje ali samo u slučaju da su osvećeni i ako im je pročitana ph-molitva za razrešenje kiselosti jer inače šećer ima ph vrednost 2 a odmah nakon osvećenja, taj isti šećer i dalje ima istu ph vrednost ali priznaćeš da je skroz cool grickati osvećene slatkiše : )

Драга Савета, 

Ја све мислим, мислим и на крају - морам да питам. Како га не беше стра'?

Како кога? Па тог Гагарина.

Dragi djale,

toj si je njegovo, Gagarinsko znanje (akcenat na NJE) 1324_womens

Драга Савета, шта да радим и како да се "носим" са чињеницом да нас зраче путем ХААРП-а, да нас "прскају" са неба неким прашцима и још много што шта... И шта да радим, пошто ме снимо "Гајгл сити вукај нар" пре неки дан у мунуЗе? Јел` довољна алу-фолија, те ракија и бели лукац како неки кажу, ил` треба још нешто?

Драга Савета, шта да радим и како да се "носим" са чињеницом да нас зраче путем ХААРП-а, да нас "прскају" са неба неким прашцима и још много што шта... И шта да радим, пошто ме снимо "Гајгл сити вукај нар" пре неки дан у мунуЗе? Јел` довољна алу-фолија, те ракија и бели лукац како неки кажу, ил` треба још нешто?

Dragi lorde Flešhart,

ako ti kažem da možeš da se nosiš sa tom činjenicom bojim se da ću biti pogrešno shvaćen. Rešenje je jednostavno, uzmeš malo semenja i odeš u nejveću vrlet na neku od naših planina gde ni google earth ne mož da te nadje. Nabaviš sebi par ovaca ili koza - zavisno od toga šta preferiraš i otvoriš mini-pravoslavnu mlekaru u kojoj praviš osvećen sir... možeš blizu Požege kod onog oca Amvrosija što je pripitomio vuka (moj predlog). Rakija i beli lukac se podrazumevaju u svakoj varijanti a nije loše da se u trenucima krize povremeno pokrivaš biciklom jer onda dobijaš efekat Faradejevog kaveza koji štiti od HAARPA... ali ne širi dalje o ovome.

tvoja Saveta, haarpoterpica 1324_womens 1324_womens 1324_womens

Inače, kažem danas ženi - otvorio sam temu gde sam draga saveta a ljudi me pitaju za savet....

a ona uzviknu- TI IH SAVETUJEŠ?!!!

Inače, kažem danas ženi - otvorio sam temu gde sam draga saveta a ljudi me pitaju za savet....

a ona uzviknu- TI IH SAVETUJEŠ?!!!

драга Савета...она не зна каквог саветника има поред себе.....и како је срећна жена..... :)))да јој да прочита тему, да види колико је људима потребна твоја помоћ.....

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...