Jump to content
Raymond Red Reddington

Стижу Руси: У Србији праве антиракетни штит!

Recommended Posts

Ne moze neutralnost. Srbija se nalazi na vjetrometini, na geopolitickom autoputu i ne mozes stajati u sredini dok tutnje kamioni i avioni, moras se skloniti u stranu, bilo na jednu ili drugu. 

S obzirom da u novijoj istoriji zapad konstantno dobija bitke protiv istoka na ovim porstorima, sasvim je normalno da se Srbija prikloni zapadnoj strani. Tu moze da bira ili da bude rob ili da bude saveznik, to od nje zavisi. Kao u pravom zivotu, ako si miltava licnost koja ne zna sta hoce svaka ce te budala iskoristi i izgaziti, a ako si cvrst i znas sta hoces i ne das na sebe onda oni jaki ce te cijeniti i htjeti s tobom saradnju.

koje bitke zapad dobija protiv istoka,mislis ove politicke utemeljene na ucijeni ?

Ako mislis na te,kako onda mozes govoriti da Srbija moze birati hoce li biti rob ili saveznik i gdje je tu moral,sta cu ja sa nekim ko me nece drugacije nego kao roba

Да ли заиста постоје људи који мисле да смо ми за Русију у мањој мери банана-држава него за САД и ЕУ?!

Да ли заиста постоје људи који мисле да смо ми за Русију у мањој мери банана-држава него за САД и ЕУ?!

Reci mi kako nam to Rusija odredjuje zakone koje cemo u skupstini da donosimo,ili kako nam odredjuje ekonomske mjere,jel nas rusija mozda tjera da se dogovaramo sa siptarima oko njihove drzave ?

То тврдиш на основу чега?

Ми у западној Србији смо спремни...

:)

Козаци будно прате ситуацију у БиХ где је, према неким проценама, насељено 50.000 муџахедина, и спремни су да на сваки начин помогну српском народу са оне стране Дрине.

Козаци долазе: Христова војска у Републици Српској

Козачки пуковник Војислав Видаковић најављује да ће ускоро козачка структура бити успостављена у неким од градова Републике Српске да би биле још јаче пријатељске везе српског и руског народа.

Он је појаснио да је Централна козачка војска Републику Српску оставила баш за крај, не зато што су Срби из Црне Горе и Србије, где су козачки центри успостављени раније, важнији за Русију, већ управо због уверења да ће у Републици Српској наићи на најбољи одговор и сарадњу.

Пуковник прецизира да формирање ове структуре не значи никакво формирање козачке војске на територији Републике Српке, мада су, како је рекао, Козаци, као “Христови ратници”, спремни да увек и у сваком моменту помогну српском народу.

“То је само испостава централне козачке војске, чији је атаман председник Русије Владимир Путин. Козаци као ‘Христови ратници’ на силу ће увек одговорити силом, али на зло неће одговарати злом”, нагласио је Видаковић.

Он је додао да су Козаци као ред настали да би ширили хармонију, “јер је Бог направио хармоничан свет, али да оно генетско, српско и козачко каже – да никад туђе не отимамо, а своје да не дамо”.

Управо стога, нагласио је Видаковић, Козаци будно прате ситуацију у БиХ где је, према неким проценама, насељено 50.000 муџахедина, и спремни су да на сваки начин помогну српском народу са оне стране Дрине. Он наводи да је, упркос разним искривљеним тумачењима, Русија велики пријатељ српског народа и да Срби треба да знају да ће Москва увек бити уз њих.

“У геополитичком смислу ствари су се мало измениле. Русија је постала гарант мира у свету, а не неко ко изазива зло. Ми, Козаци, гаранти смо мира, а не ратова”, нагласио је Видаковић. Он је подсетио да су Срби из Херцеговине и Црне Горе, који су под најездом Турака напуштали своја огњишта, утошиште од исламизације проналазили у православној Русији и тамо приступали Козачкој војсци, као и да су руски Козаци долазили да помогну српском народу у борби против Турака.

“Ми ћемо у Републици Српској успоставити наше центре, у којим ћемо снажити тај дух заједништва и традицију”, закључио је Видаковић.

(Козаци)

Русија је увек побеђивала западне имеријалне силе. Значи... уз Русију треба бити, и стеј кул  :)

Војна неутралност и сигурност би била могућа када би нам неко дао(продао, поклонио...) нуклеарне бомбе. Само су оне гарант сигурности и стабилности, али и санкција big-smile.png

Сарадња Србије и Русије у области одбране

Министри одбране Србије и Русије, Небојша Родић и Сергеј Шојгу, потписали су у Београду Споразум о сарадњи у области одбране и поручили да у што краћем року треба унапредити војну сарадњу две државе. Шојгу ће се састати и са вицепремијером Александром Вучићем, а председник Томислав Николић уручиће му Орден српске заставе првог степена.

Споразум о сарадњи у области одбране којим се регулише сарадња војске Србије и Русије у Београду су потписали министар одбране Србије Небојша Родић и министар одбране Русије Сергеј Шојугу.

Sojgu-i-Rodic-potpisuju-sporazum.jpg

Родић је након потписивања споразума, истакао важност тог документа, јер он, како каже, после 15 година регулише односе између Војске Србије и Војске Руске Федерације на новим основама.

Према његовим речима, потписивање споразума јесте логичан след сарадње са Руском Федерацијом и потписивања декларације о стратешком пријатељству у мају ове године, који је регулисао стратешко-политичку сарадњу две државе.

Родић је истакао да потписивање Споразума води ка заједничком циљу, одсносно очувању мира у свету, и када је реч о Војсци Србије, подразумева подизање њене оперативности, функционалности, флексибилности, мобилности и респектабилности.

"Наш циљ је модерна и савремена војска", поручио је Родић и додао да данашњи Споразум представља кровни документ уз кога ће проистећи остали документи о сарадњи са Руском Федерацијом.

"Ово је први пут после 14 година да министар одбране Руске Федерације посећује Србију. То говори и о нашем одређењу за будућу сарадњу", рекао је Родић и захвалио Шојгуу на свему што је учинио за Србију док је био министар за ванредне ситуације.

Министар одбране Руске Федерације оценио је да је у последње време повећан квалитет сарадње Русије и Србије, али да треба још радити на томе, јер је у последње две деценије он драсточно опао.

"Пред нама је да урадимо више када је реч о сарадњи у области војне индустрије. Последњих 15 - 20 година смањио се ниво ове сарадње до драстичног, рекао бих непристојног нивоа и зато треба да то поправимо у најкраћем року", рекао је Шојгу.

Према његовим речима, након потписавања Споразума, у разматрању су још три споразума, од којих је главни о војно-техничкој сарадњи.

Шојгу је рекао да је са Родићем разговарао о школовању српских официра у војним школама Русије, о заједничким вежбама ПВО и ВО, о већој сарадњи Генералштаба две државе као и проширењу сарадње када је реч о ПВО, ВО и копненој војсци Русије и Србије.

"Надам се да ће у августу наредне године српске екипе моћи да учествују у такмичењу тенкиста, што је код нас већ постала традиција и на чему учествује више земаља", рекао је Шојгу и поручио да се нада динамичној и плодној сардњи.

Свечани дочек Сергеја Шојгуа и разговори са министром Родићем

Министар одбране Србије јутрос је дочекао Шојгуа у Палати Србија, а свечаној церемонији присуствовали су и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић, директори Војнобезбедносне агенције и Војнообавештајне агенције Светко Ковач и Драган Владисављевић.

Шојгу ће се касније у току дана састати са првим потпредседником владе Александром Вучићем, а затим и са председником Србије Томиславом Николићем који ће му уручити Орден српске заставе првог степена.

Он ће орден добити за нарочите заслуге у развијању међународних односа и пријатељства народа Србије и Русије.

Потом ће Шојгу заједно са министром одбране Родићем положити венце на Споменик ослободиоцима Београда и Споменик руском војнику.

Руски министар јуче се састао са премијером Србије Ивицом Дачићем са којим је разговарао о унапређењу сарадње у области војне индустрије.

Договорено је и да Србија и Русија наредне године заједнички обележе 70 година ослобођења Београда.

Zapadna Evropa moze samo zahvaliti Rusiji  sto uopste egzistira u ovakvom obliku i relativnom miru ,jer joj Rusija kao neagresivna velesila drzi stit sa istoka,a sa zapada ih cuva atlantik,zahvaljujuci tome,evropljani su i zasnovali svoju moc koju sve vise zloupotrebljavaju...

sta znaci neutralnost,jel to ono ni za Boga ni za djavola ?

Srbija je kao sad neki faktor koji ce da gravitira oko neutralnosti,mozes misliti

Mogu misliti brate. Može se pobediti i bez i jednog metka takodje može se iskoristiti da i natu i rusiji je i te kako potreban jedan istorijski kompromis.

Ja sam kordun uzeo pušku medju prvima i znam šsta pričam.

Mogu misliti brate. Može se pobediti i bez i jednog metka takodje može se iskoristiti da i natu i rusiji je i te kako potreban jedan istorijski kompromis.

Kakvu pusku, jel onu sa stipaljkom i gumicom sto ispaljuje zrna kukuruza? :))

ma brate moj,mi prvo nemamo elementarne slobode da bi bili bar banana drzava ,kamo li da glumimo neku neutralnost,na jako smo vaznom terenu da bili neutralni,ako budemo neutralni gazice nas i jedni i drugi samo ako bude prilike... Grcka pa iza nje Srbija su najvaznije starteske tacke na planeti,Bas zbog rasporeda sila na ovom svijetu,a ne zato sto smo u sredozemlju.Sta mislis zasto je Englezima bilo jako vazno da Turska ima Istanbul u Evropi i da u Grckoj ne bude komunizam?

Bili smo mi neutralni i 1941 pa smo super prosli sa svojom neutralnoscu,pa prvo se napadaju takve drzave,one u prvom zalogaju najebu

:)

Претходни мој коментар гледе окупације, био је упућен брату Рејмонду (ваљда се тако још увек "зове"-често мења форумско име :) ), а тиче се једног његовог ранијег коментара...

Наиме, на теми о 20. октобру-Дану ослобођења Београда, на агенцијску вест којом је брат Црвени Барон започео поменуту тему, Рејмонд је оставио коментар да је то био, цитирам:

"Дан нове окупације Београда",

што је његово мишљење са којим могу да се сложим или не, то сада уопште није битно...

Међутим, сада на овој теми, сам брат Рејмонд преноси вест коју сам прокоментарисао и у којој се помиње  договор око заједничке прославе 70 година ослобођења престонице (договор власти Србије и Русије), мени се учинило, овога пута без оног тона као на теми о 20. октобру... 

Па сад, можда сам нешто "помешао"...

Brate Milane, nadam se da si prepoznao sarakazam :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...