Jump to content

Да ли перете веш недељом?

Оцени ову тему

Manolis

Препоручена порука

пре 27 минута, Avocado рече

Još da ubacite i post na jagnjetini i kajmaku i eto mene kod vas... :D

Неверниче! Одрекао би се бога Карлина због блеје и крканлука? :smeh1:

• Оплаках :)) 1
Подели на овим сајтовима

• Одговори 415
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 26 минута, Lady Godiva рече

Јесте, то тако шљака. Грешници се страшно пате, а рецимо сви светитељи су имали баш лагодан живот. Каже се у житију св. Нектарија да је онако мирно умро од старости, није имао искушења, никакве болести ни болове... Баш му је било бања.

Предмете, животиње, дане у недељи..

Јесте вала и ја кажем да су усисивач, машина или Боже ме прости пегла, ђавоље работе. Нећу да се служим њима, а ни да им служим ни у овом ни у наредном животу.

Зато се ја недељом извалим на кауч, упалим тв и гледам филмове, испијам кафе и уживам по цео дан. То је Бог наредио. :)

Сваком светитељу је Бог припремио јаче искушење него нама обичним смртницима, то ваљда знаш јер су кренули путем монаштва. Потпуно разумем твој бунт против правила али не могу да разумем чему дискусија око тога шта ја и како радим. Ах да, да би ми се скренула пажња да је поштовање правила бесмислица и да ја трујем народ ставом прописаним од стране Цркве и Господа. А ово је колико знам православни форум са благословом. :)

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Avocado рече

Ko je rekao da moram da budem monoteista?  :D

Па то би било Карлинохуљење. Знаш и сам како је био ватрени верник.. :D

• Радостан 1
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Rudolfinja рече

Ах да, да би ми се скренула пажња да је поштовање правила бесмислица и да ја трујем народ ставом прописаним од стране Цркве и Господа. А ово је колико знам православни форум са благословом. :)

Не кажем ја да ти трујеш народ. Само те поштовање прописа неће никако одбранити од "гремлина". Не можеш поштовањем прописа и правила да обезбедиш живот без искушења.. било би супер да може, али не може. То је сујеверје.

Поштуј ти Божије заповести, али то ти нема краткорочних позитивних ефеката. 

Јесте православни форум, а ја пишем у своје име, своје мишљење..  не издајем сопштења СПЦ-а. :)

Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

Neprati veš nedjeljom jer postoji strah od kazne nije vjera uopšte. U Jevanđelskoj eri je to naprotiv, izrugivanje vjere ili prevedeno licemjerno farisjesko prenemaganje. Sujeverije je za takvo nešto pravilo vjere i obraz krotosti. 

Поштовање празника уздржавањем од рада како је прописано је изругивање вере? Ако је ово изругивање вере, шта је тек онда ово данас када се све ради празницима? Рај, поштовање Бога, давати предност Богу радећи на празнике, не видим смисао нити предност Богу већ раду али добро како ко воли. Изузетак од правила су прехрамбене индустрије и индустрије које су неопходне за функционисање друштва.

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Rudolfinja рече

Поштовање празника уздржавањем од рада како је прописано је изругивање вере? Ако је ово изругивање вере, шта је тек онда ово данас када се све ради празницима? Рај, поштовање Бога, давати предност Богу радећи на празнике, не видим смисао нити предност Богу већ раду али добро како ко воли. Изузетак од правила су прехрамбене индустрије и индустрије које су неопходне за функционисање друштва.

Само да се поштовање  празника  не сведе на идолопоклонство према самим правилима, у смислу како су Јевреји поштовали суботу. Човек је претежнији од правила. Ако ти је мисао и срце са Богом, ако твориш молитву у себи док радиш па и недељом, мислим да није грех, ако се баш  мора.Не знам ни сама више, имам неке рођаке (рођаку ) која ни хлеб не меси недељом...е за ручак је нисам питала :smeh1:     

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Lady Godiva рече

Не кажем ја да ти трујеш народ. Само те поштовање прописа неће никако одбранити од "гремлина". Не можеш поштовањем прописа и правила да обезбедиш живот без искушења.. било би супер да може, али не може. То је сујеверје.

Поштуј ти Божије заповести, али то ти нема краткорочних позитивних ефеката. 

Јесте православни форум, а ја пишем у своје име, своје мишљење..  не издајем сопштења СПЦ-а. :)

Ако у души дајем предност Богу, свеједно кад и колико, да ли сам сујеверна? Овде је тема о прању веша недељом па сам написала кратко и јасно али некима требају и детаљи и правдање чак и отварање душе да би се правилно окарактерисао. Читај и покушај да осетиш туђе мисли а не одмах да судиш. Свако добро

Подели на овим сајтовима

• 2 years later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

• Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
  • Креирај ново...