Jump to content

Да ли перете веш недељом?

Оцени ову тему

Manolis

Препоручена порука

пре 14 минута, Rudolfinja рече

Мислим, лако је смејати се неком ко води рачуна о духовним стварима 'ајд ти разуми и схвати разлог зашто то ради. Мало тешко већини, видим.

Ма не, није ми тешко да разумем зашто то радиш нити ми је смешно што се трудиш / ти или неко други. Мени је само смешно сујеверје и тај страх. Али добро, од некуд мора да се крене. Биће боље. :)

Подели на овим сајтовима

• Одговори 415
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, Lady Godiva рече

Ма не, није ми тешко да разумем зашто то радиш нити ми је смешно што се трудиш / ти или неко други. Мени је само смешно сујеверје и тај страх. Али добро, од некуд мора да се крене. Биће боље. :)

Ćero, to što ti nisi još uvek dostigla taj Vešeraj nivo duhovnosti, ne znači da treba da se smeješ onima koji jesu!  :dedica:

Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Avocado рече

Ćero, to što ti nisi još uvek dostigla taj Vešeraj nivo duhovnosti, ne znači da treba da se smeješ onima koji jesu!  :dedica:

У праву си. Није коректно с моје стране. Не треба се смејати нечијем страху од гремлина и осталих злих сила, cause the night is dark and full of terrors..

• Свиђа ми се 1
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Lady Godiva рече

Мешаш веру и сујеверје. Ово што сам ти причала јесу чињенице које се дешавају ако се не поштују Божије заповести. Сујеверје је стална брига и велики грч и страх од безазлених ствари попут црних мачака, мердевина, да намештај блокира енергију и друго. Сујеверни људи оптужују предмете, животиње и друге људе за лоше ствари које им се дешавају и потпуно су слепи да виде своје грешке које су довеле до таквог лошег стања па у таквом размишљању иду код баба, код белих магова, стављају црвени конац, пљују три пута, куцају у дрво да не чује зло, читају сановник и не можеш их убедити да је крст тај који све побеђује и да је литургија корисна, да својим безазленим страховима и навикама (прање веша празницима, рад празницима уопште, лоше понашање) су се заправо удаљили од Бога и дозволили да их муче те зле силе и да није нико из комшилука, да нису криви предмети нити та црна мачка која би да се мази препречила им пут. Ето, то ти је сујеверје.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Lady Godiva рече

У праву си. Није коректно с моје стране. Не треба се смејати нечијем страху од гремлина и осталих злих сила, cause the night is dark and full of terrors..

То је страх од казне када се оде Богу пред истину, а Бог је љубав помаже на земљи а на оном свету те се одрекне јер ниси поштовао заповести, а тебе због твоје воље и навика "гремлини" одвуку у пакао јер си њима служио током живота на сваки начин а не Богу и зато се празници поштују а нарочито недеља јер је недеља подсећање на Васкрс. 

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Rudolfinja рече

Мешаш веру и сујеверје. Ово што сам ти причала јесу чињенице које се дешавају ако се не поштују Божије заповести. Сујеверје је стална брига и велики грч и страх од безазлених ствари попут црних мачака, мердевина, да намештај блокира енергију и друго. Сујеверни људи оптужују предмете, животиње и друге људе за лоше ствари које им се дешавају и потпуно су слепи да виде своје грешке које су довеле до таквог лошег стања па у таквом размишљању иду код баба, код белих магова, стављају црвени конац, пљују три пута, куцају у дрво да не чује зло, читају сановник и не можеш их убедити да је крст тај који све побеђује и да је литургија корисна, да својим безазленим страховима и навикама (прање веша празницима, рад празницима уопште, лоше понашање) су се заправо удаљили од Бога и дозволили да их муче те зле силе и да није нико из комшилука, да нису криви предмети нити та црна мачка која би да се мази препречила им пут. Ето, то ти је сујеверје.

`раниш говеда. Треба ти сено.

Кренула са укућанима да га покупиш у суботу поподне али те нешто омело. Небитно шта, али ниси могла то дурадиш.

Недељни дан. Као `ришћани, све редно пре подне били на Литургији. Окупили се након исте кући. Наставили црквену саа гапом "мале цркве" и породичног дома.

Сено стоји и даље на њиви.

Летњи дан

У нека доба јавља Биљана Вранеш на Јавном сервису да су за понедељак предвиђене временске непогоде и најављен је "црвени аларм".

Хоћеш ли оргаинозавти своје укућане додете часком да балирате сено и скинете га са њиве?

Ил` ћеш дозволити да пропадне, тј. покисне, убуђа се и на концу пропадне?

Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Rudolfinja рече

Neprati veš nedjeljom jer postoji strah od kazne nije vjera uopšte. U Jevanđelskoj eri je to naprotiv, izrugivanje vjere ili prevedeno licemjerno farisjesko prenemaganje. Sujeverije je za takvo nešto pravilo vjere i obraz krotosti. 

Подели на овим сајтовима

Мешаш веру и сујеверје. Ово што сам ти причала јесу чињенице које се дешавају ако се не поштују Божије заповести. 

Јесте, то тако шљака. Грешници се страшно пате, а рецимо сви светитељи су имали баш лагодан живот. Каже се у житију св. Нектарија да је онако мирно умро од старости, није имао искушења, никакве болести ни болове... Баш му је било бања.

пре 9 часа, Rudolfinja рече

Сујеверни људи оптужују предмете, животиње и друге људе за лоше ствари које им се дешавају

Предмете, животиње, дане у недељи..

То је страх од казне када се оде Богу пред истину, а Бог је љубав помаже на земљи а на оном свету те се одрекне јер ниси поштовао заповести, а тебе због твоје воље и навика "гремлини" одвуку у пакао јер си њима служио током живота на сваки начин а не Богу и зато се празници поштују а нарочито недеља јер је недеља подсећање на Васкрс. 

Јесте вала и ја кажем да су усисивач, машина или Боже ме прости пегла, ђавоље работе. Нећу да се служим њима, а ни да им служим ни у овом ни у наредном животу.

Зато се ја недељом извалим на кауч, упалим тв и гледам филмове, испијам кафе и уживам по цео дан. То је Бог наредио. :)

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Lady Godiva рече

Зато се ја недељом извалим на кауч, упалим тв и гледам филмове, испијам кафе и уживам по цео дан. То је Бог наредио. :)

Još da ubacite i post na jagnjetini i kajmaku i eto mene kod vas... :D

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милан Ракић рече

`раниш говеда. Треба ти сено.

Кренула са укућанима да га покупиш у суботу поподне али те нешто омело. Небитно шта, али ниси могла то дурадиш.

Недељни дан. Као `ришћани, све редно пре подне били на Литургији. Окупили се након исте кући. Наставили црквену саа гапом "мале цркве" и породичног дома.

Сено стоји и даље на њиви.

Летњи дан

У нека доба јавља Биљана Вранеш на Јавном сервису да су за понедељак предвиђене временске непогоде и најављен је "црвени аларм".

Хоћеш ли оргаинозавти своје укућане додете часком да балирате сено и скинете га са њиве?

Ил` ћеш дозволити да пропадне, тј. покисне, убуђа се и на концу пропадне?

Немој мешати јако неопходне ствари за живот од обичног прања веша који није хитан. У сваком случају се зове свештеник и тражи се благослов за било шта што баш мора празником да се ради.

Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Još da ubacite i post na jagnjetini i kajmaku i eto mene kod vas... :D

Само ти дођи...за тебе ћемо посебно урадити допуњено издање " Правила поста  за новопридошле " ал само прву годину имаш да мастиш брк , после  идеш на сухоједеније :smeh1:   

Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

Само ти дођи...за тебе ћемо посебно урадити допуњено издање " Правила поста  за новопридошле " ал само прву годину имаш да мастиш брк , после  идеш на сухоједеније :smeh1:   

Ako pod suhojedenijem podrazumevaš pršutu, nema nikakvih problema... :)

Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Rudolfinja рече

Немој мешати јако неопходне ствари за живот од обичног прања веша који није хитан. У сваком случају се зове свештеник и тражи се благослов за било шта што баш мора празником да се ради.

Уживај. Шта да ти кажем

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...