Jump to content

Да ли перете веш недељом?

Оцени ову тему

Manolis

Препоручена порука

• Одговори 415
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, todor рече

Значи Шекспир је био педер, евентуално бисексуалац. :/

Najverovatnije biseksualac po sadašnjim kategorijama (mada je i ta sad demode, morao bi da bude panseksualac...)

Po tadašnjim kategorijama, bio je uobičajen prosvećeni muškarac upućen u razne Platonove i neoplatoničarske spise po kojima je erotska želja prema muškarcu bila uzvišena, a prema ženi samo materijalna i društveno-konvencionalna stvar kojom se ostvarivalo potomstvo. 

Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Paradoksologija рече

Najverovatnije biseksualac po sadašnjim kategorijama (mada je i ta sad demode, morao bi da bude panseksualac...)

Po tadašnjim kategorijama, bio je uobičajen prosvećeni muškarac upućen u razne Platonove i neoplatoničarske spise po kojima je erotska želja prema muškarcu bila uzvišena, a prema ženi samo materijalna i društveno-konvencionalna stvar kojom se ostvarivalo potomstvo. 

Морао сам да гуглам за ''пансексуалност'', тако сам прост и неупућен. Покојни Шекспир се у гробу окреће, у његово време се знало само за два пола.

Подели на овим сајтовима

Takođe, mnogi ljubavni soneti (skoro svi od prvih 126) su posvećeni dotičnom mladiću. 

Sonet 52 ima poseban erotski naboj, jer je pride elizabetanski sleng koji znači 'penis u erekciji':

So am I as the rich whose blessèd key
Can bring him to his sweet up-lockèd treasure,
The which he will not every hour survey,
For blunting the fine point of seldom pleasure.
Therefore are feasts so solemn and so rare,
Since seldom coming in the long year set,
Like stones of worth they thinly placèd are,
Or captain jewels in the carcanet.
So is the time that keeps you as my chest,
Or as the wardrobe which the robe doth hide,
To make some special instant special blest
By new unfolding his imprisoned pride.
  Blessèd are you whose worthiness gives scope,
  Being had, to triumph; being lacked, to hope.

Подели на овим сајтовима

Управо сада, todor рече

Морао сам да гуглам за ''пансексуалност'', тако сам прост и неупућен. Покојни Шекспир се у гробу окреће, у његово време се знало само за два пола.

Ali se nije znalo za 'homoseksualnost', ta reč postoji tek od 19. veka. Do tada nije bilo ni govora o orijentaciji, no je bilo raznih ideja o tome šta ko sve radi s kim i zašto.

Istorija, realna istorija, čitanje primarnih tekstova iz raznih perioda, toliko pomaže da se shvati koliko volimo u svakom dobu da cementiramo stvari koje nam uopšte nisu baš toliko jasne.

Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Paradoksologija рече

Ali se nije znalo za 'homoseksualnost', ta reč postoji tek od 19. veka. Do tada nije bilo ni govora o orijentaciji, no je bilo raznih ideja o tome šta ko sve radi s kim i zašto.

Istorija, realna istorija, čitanje primarnih tekstova iz raznih perioda, toliko pomaže da se shvati koliko volimo u svakom dobu da cementiramo stvari koje nam uopšte nisu baš toliko jasne.

Добро, није битан сам термин, али су се увек, нарочито у религиозним круговима, људи са таквим склоностима сматрали сексуално девијантним.

Подели на овим сајтовима

Е како лудим од ових архаичних израза thee, thou, thy, hast... увек гуглам и никад да запамтим шта је шта. :D

Хвала Пара на коммтарима и линковима. :)

Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, todor рече

Добро, није битан сам термин, али су се увек, нарочито у религиозним круговима, људи са таквим склоностима сматрали сексуално девијантним.

Eh... zavisi kako gledaš. Marsilio Fičino je bio katolički sveštenik, pa je opet propagirao homoerotske strasti kao duhovnije - doduše, ne do konzumacije, ali je još manje video seks sa ženom kao sjajnu stvar.

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Paradoksologija рече

Eh... zavisi kako gledaš. Marsilio Fičino je bio katolički sveštenik, pa je opet propagirao homoerotske strasti kao duhovnije - doduše, ne do konzumacije, ali je još manje video seks sa ženom kao sjajnu stvar.

Zanimljivo je to kako gejevi gledaju na homoerotiku kao nešto uzvišeno i duhovno, dok je odnos sa ženom prizeman. Još od antičkih vremena...

Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Natasa. рече

Zanimljivo je to kako gejevi gledaju na homoerotiku kao nešto uzvišeno i duhovno, dok je odnos sa ženom prizeman. Još od antičkih vremena...

Vazda bilo, još uvek se važi (guglaj 'fish' međ gej populacijom ako si zaludna :D )

Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Rudolfinja рече

Ја се трудим да не радим ништа недељом а ни празницима током недеље. Не бих да навлачим мале "гремлине".

kada je crveno slovo ja perem veš na 30 stepeni i centrifuga samo na 600 obrtaja, kada je masno crno slovo u kalendaru onda može i na 60 stepeni i 800 obrtaja, e kada nije nikakav praznik onda mogu i da otkuvavam

Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Lady Godiva рече

Е како лудим од ових архаичних израза thee, thou, thy, hast... увек гуглам и никад да запамтим шта је шта. :D

Thou hast ти је

Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

Takođe, mnogi ljubavni soneti (skoro svi od prvih 126) su posvećeni dotičnom mladiću. 

Глупости.

Свакоме је јасно да су сонети посвећени Слободном Тржишту, које је изнад свих љубави и страсти  :sunce:

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...