Jump to content

Навијачи спремају нереде (Насиље у спорту)

Guest Најновије вести

Препоручена порука

Причао сам само да не бих био срећан да моје дете сутра живи тим животом. Јер је опасан у односу на живот нас "семенкара". Наравно да нисам хтео да кажем ништа друго. Једини кривци у сваком смислу за ову трагедију су чудовишта која су бола и полиција која је толико лоше све организовала.

Sta znam brate moj...razmisljao sam o tome na taj nacin bio sam u tom svetu i svasta video i opet bi pre voleo da moje dete sin ako mi ga Bog da bude navijac,nego probisvet,splavaros... Svasta sam video pa je jos teze razmisljati na taj nacin,ali tvrdim da sam na tribini upoznao likove i ljudine za koje niko nikad ne bi rekao da je moguce upoznati ih tu,mozda u crkvi,negde,ali tu? a opet tu sam ih upoznao,ljudine na pravi nacin neki od njih su upravo drugari i ekipa pokojnog Marka a opet su u kalupu drustvenom huligani,kriminalci. Izgradi coveka tribina,uz ogradu da ima svacega,ali opet to je mnogo manje od toga sto se istura u prvi plan. Ako nista drugo bar nam deca ne bi bila beskicmenjaci imali bi slobodarskog duha koji polako iscezava.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 300
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Neće biti reagovanja Turske. Ta oni nas ne podnose iz dna duše. Njihov predsednik je namerno izbegao da pozdravi zastavu Srbije kada je dolazio onomad, pa Tadula morao da ga vrati jer je ovaj kao zabo

Нека их бре већ једном пусте да се побију међусобно. Али не у граду, негде на неку ливаду, или на омиљени стадион. А полиција да чува да неко не побегне.    После тога нека наступи мир.

Занимљиво да су те спортске манифестације ових дана постале прави полигон за психолошко пропагандна дејства. Вероватно је то због масовности и медијске покривености. Овај пут нажалост са смртним исхо

Crnogorci

108156291020362661380156.jpg

Rusi

uoDvwHefyb0.jpg

fratria_26________________________.13049

Bosanci i Slovenci

slika600341743020141123173949.jpg

parolaivdelije.jpg

Uzicani

Wn0zZbz.jpg

...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

ZASTRAŠUJUĆE: Navijači Galatasaraja bi još da ubiju!

Ludilu među navijačima Galatasaraja izgleda da nema kraja - umesto da se pokaju za ubistvo navijača Crvene zvezde Marka Ivkovića, oni su najavili nova ubista!?

10420427_519583914843554_252215610707589

Atalarımıza karşı yaptığınız gibi biz tek siz hepiniz. 

— Anadolu Yakası (@uAnadoluYakasi) 

Pristalice istanbulskog kluba su najpre zviždale tokom minuta ćutanja za 25-godišnjeg momka koga su ubili nožem, a nisu pomogli ni pokušaji trenera Galate Ergina Atamana koji ih je smirivao.

Navijači turskog kluba se na društvenim mrežama hvale novim transparentom, kojim kao da jasno žele da najave nova ubistva!

Na njemu piše: "Ko je sledeći?" (Who is next), a ispod stoji Delije pred čega je znak štiklirano u smislu izvršeno, a onda Gejt 7 (navijači Olimpijakosa), Grobari i CSKA.

Marko Ivković je ubijen u petak uveče uoči meča Evrolige između Galatasaraja i Crvene zvezde u Istanbulu, a sahrana će biti u ponedeljak.

http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/263291/ZASTRASUJUCE-Navijaci-Galatasaraja-bi-jos-da-ubiju

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
21.11.2014
Kurspahić: Nedjelja “Putinologije”

F45F81E2-C635-4527-B9E7-606DD01EB722_mw1

Ako je godinama priča o potencijalnom širenju ruskog uticaja na Balkanu mogla da se odbaci olakom diskvalifikacijom “samozvanih geostratega” iz našeg sokaka - ili da se relativizuje ukazivanjem na entuzijastične poklike bošnjačkih prvaka kako je “Turska vazda bila naša mati, tako je bilo i tako će ostati” – stvar je postala tansparentno jasna od 11. novembra. Tada je Savjet bezbjednosti Ujedinjenih nacija usvojio rezoluciju u kojoj pored ostalog “naglašava važnost napretka Bosne i Hercegovine prema euroatlantskoj integraciji na osnovu mirovnog sporazuma uvažavajući i značaj njene tranzicije u funkcionalnu, reformski orijentisanu, savremenu i demokratsku evropsku zemlju”.
...
U njemačkim analizama upozorava se na nastojanja da se, preko srpskog entiteta, proširi ruski uticaj i na cijelu Bosnu i Hercegovinu...

http://www.slobodnaevropa.org/content/kurspahic-nedjelja-putinologije/26703032.html
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sta znam brate moj...razmisljao sam o tome na taj nacin bio sam u tom svetu i svasta video i opet bi pre voleo da moje dete sin ako mi ga Bog da bude navijac,nego probisvet,splavaros... Svasta sam video pa je jos teze razmisljati na taj nacin,ali tvrdim da sam na tribini upoznao likove i ljudine za koje niko nikad ne bi rekao da je moguce upoznati ih tu,mozda u crkvi,negde,ali tu? a opet tu sam ih upoznao,ljudine na pravi nacin neki od njih su upravo drugari i ekipa pokojnog Marka a opet su u kalupu drustvenom huligani,kriminalci. Izgradi coveka tribina,uz ogradu da ima svacega,ali opet to je mnogo manje od toga sto se istura u prvi plan. Ako nista drugo bar nam deca ne bi bila beskicmenjaci imali bi slobodarskog duha koji polako iscezava.

Па пази ако је избор или навијач или "познати клабер" познат по томе што се провлачи кроз фотке са београдноћу.ком, онда навијач без дилеме :) Али опет, не бих волео да ико икад више настрада због будалаштине у суштини. Не кажем да нема позитивних ствари, наравно, само много насиља за мој укус... Што да доводи себе у ситуацију да буде или кукавица и не брани другаре или да бије неког само зато што је гробар например. Много је болесно постало то данас, права мржња, исти људи, исти народ, а некад толико мржње... Али добро, то сам само ја, можда претерујем.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Они који најављују убиства, у овом случају турски "навијачи", су олош људски, најгоре врсте...

Видим да најављују свој обрачун са навијачима грчког Олимпијакоса. Верујем да до тога може да дође, нарочито што и сами најављују. А ако до тога дође, не дао Бог, врло лако може да се понови Максимир пред распад Југославије.

Грци и Турци никад нису били наелектрисанији. Једна варница може да покрене лавину. Ко се сећа летошње војне вежбе Кипарске и Грчке војске, где су марширајући најавили да ће пити крв турака, шиптара и скопљана (македонаца). То је до прошле године било незамисливо.

Ови догађаји нису никаква случајност. Ово се планира...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
дакле укидамо спорт

Занимљиво да су те спортске манифестације ових дана постале прави полигон за психолошко пропагандна дејства. Вероватно је то због масовности и медијске покривености.

Овај пут нажалост са смртним исходом али је чињеница да је ту, као и у недавном београдском инциденту са "дроном", заказало обезбеђење.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Па ни навијање у великој мери више није само у служби подржавања одређеног клуба, већ се одавно претворило у, најблаже речено, недефинисано насиље. 

Glupost. Etiketa zalepljena preko medija. Sad hiljade ljudi svakog vikenda ide na utakmice svog tima i svi diluju drogu i ubijaju ljude  joooj 

Volim sport, volim Zvezdu i da imam para i ja bih bio u Istanbulu na ovoj utakmici. I posle bi neko trebalo da kaze da sam sam kriv ako mi se tamo nesto desi? Licemerno, ali klasicno moderno sprski. Nas je kriv, sta god da se desilo, bar delimicno je sam kriv, jer navodno nije mala maca nego je mala kuca, sta li.... Broj smrtnih ishoda na utakmicama je strasno mali, svaki takav je velika tragedija. Vise nesreca imas na skijanju, ili kad odes na more, pa niko normalan (valjda) ne bi mogao da kaze da je neko provocirao srecu time sto je plivao u moru. Gledanje utakmica u inostranstvu je fantastican nacin da se odlicno zabavis, obidjes svet i gledas svoj klub, niko na svetu ne ide na utakmicu sa idejom da se nece vratiti. Svako spominjanje ove price u bilo kom kontekstu osim da je tragedija i velika neodgovornost i divljastvo turaka je krajnje bezobrazno. Najzalosnije od svega je sto je za ovo sto se desilo najveci krivac turska policija.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Zoran Marković, generalni konzul Srbije u Istanbulu, ukazao je na to gde su sve Turci slagali u izveštaju.

- Između ostalog, rekli su da sam stigao u halu „Abdi Ipekči“ u 18.10, ja sam iz kuće izašao u 18.20 i stigao u halu sat vremena kasnije. Galatasraj pokušava da se opere, jer Evroliga danas zaseda. Izvrnuli su reči mog kolege, konzula Jovice Topalovića, koji je navodno rekao „neka nam je bog u pomoći sada kada su došli Zvezdini navijači“, kao da su naši navijači neki dežurni krivci, divljaci. Zapravo, on je samo komentarisao incident ispred hale, pa je rekao „neka nam je bog u pomoći nakon svega što se desilo“. Najgore od svega je što su izmislili da su se „delije“ međusobno potukle, jer „jedna grupa nije htela incidente, druga jeste, pa u pokušaju da spreče jedni druge, izboli su se noževima“. Pa dobro, da li to nekome normalnom može da zvuči istinito?! Da li bi oni koji su to pisali mogli da se zakunu, da svedoče pred sudom? Kažu dalje, „‘delije‘ su napale kaldrmom policiju“. Pa stvarno, da li mislite da ne bi bili masovno pohapšeni da je tako bilo? Nijedan jedini navijač nije uhapšen.

Marković, međutim, ne veruje da će se ubica uskoro otkriti.

- Nešto mi se čini da neće biti pronađen u ekspresnom roku. Ne sviđa mi se što se i dalje izvrću činjenice - pesimista je Marković.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Inace apropo onog nisu male mace i slicno evo na fotki Turki huligan sa macetom u ruci ,nekih skoro pola sata pre nemilog dogadjaja...dakle on je dosao sa time na utakmicu i sa time landara pred njihovom policijom i kamerama,a to je sve cisto za slucaj da se ludi Srbi ne ponasaju prilicno i za slucaj da odluce da ne budu male mace u suprotnom se ne bi nista lose desilo,ma nije nego...

1599721-52.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Glupost. Etiketa zalepljena preko medija. Sad hiljade ljudi svakog vikenda ide na utakmice svog tima i svi diluju drogu i ubijaju ljude  joooj

Volim sport, volim Zvezdu i da imam para i ja bih bio u Istanbulu na ovoj utakmici. I posle bi neko trebalo da kaze da sam sam kriv ako mi se tamo nesto desi? Licemerno, ali klasicno moderno sprski. Nas je kriv, sta god da se desilo, bar delimicno je sam kriv, jer navodno nije mala maca nego je mala kuca, sta li.... Broj smrtnih ishoda na utakmicama je strasno mali, svaki takav je velika tragedija. Vise nesreca imas na skijanju, ili kad odes na more, pa niko normalan (valjda) ne bi mogao da kaze da je neko provocirao srecu time sto je plivao u moru. Gledanje utakmica u inostranstvu je fantastican nacin da se odlicno zabavis, obidjes svet i gledas svoj klub, niko na svetu ne ide na utakmicu sa idejom da se nece vratiti. Svako spominjanje ove price u bilo kom kontekstu osim da je tragedija i velika neodgovornost i divljastvo turaka je krajnje bezobrazno. Najzalosnije od svega je sto je za ovo sto se desilo najveci krivac turska policija.

Ja ne razumijem šta sad vi hoćete dokazati ili nedokazati. Već sam vam dokazao da je po smrti bilo koga glupost dokazivati pravdu i nepravdu već se ima radit na tome kako do toga ne bi dolazilo. Znate da su Turci vrlo gadni i nasilni u tim stvarima, ubijali su i Britance i svakakve ostale koje su stigli, ne samo Srbe. Znate da turska policija tamo nikog ni ne traži ni ne ganja kad turski fan ubije neturskog gosta, znate da tursko sudstvo ima preča posla nego da bi se bavile nekim za njih "besmislima" kao što su mordovanje fanova po utaknicama. znate da turske političare i njihove sportske šefove boli uvo za sve to. Znate da postoje gomile ovakvih fotografija i sličnih dokaza i svjedočanstava tičući se učešća turskih fanova u bilo kakvim naviačkim neredima sa mačetama, pištoljima, drvenim toljagama, bejzbolkama, metalnim ćuskijama i ko zna sve s čim. Znate i vidjeli ste po hiljadu puta te njihove poglede pune mržnje sa fotografija i TV, videa na internetu. Znate da vam ni jedno osiguranje na svijetu nikad neće isplatiti životno osiguranje za povredu ili smrtni ishod članovima porodice dokaže li se da je ta osoba tamo išla kao fan. Sve to znate i opet tvrdite: navijanje je bezopasna stvar. A vrijedjate se što je nekao napisao "male mace" ali od mene i svih ostalih nastojite napraviti "velike budale". Ušćanac, idi prodavaj svoje bajke negdje drugdje. Ako je tebi normalno po gledanju ovakve slike tvrditi da je navijanje sasvim bezopasna stvar, pogotovu u Turskoj, jer se toliko zaprepašćeno kao čudite tome što se desilo pošto je navijanje sasvim bezopasna stvar a nas sve ostale koji tako ne mislimo pravite totalnim idiotima ili čim. A ovakve slike ste mogle vidjat i prije 6 mjeseci i prije godinu, dvije i tri dana, uvijek ih je bilo a svjedoče o tom bezopasnom navijanju po Turskoj gdje bi po tvojem tvrdjenju otišao nakon razgledanja mjesne arhitekture i istorijskih znamenitosti i na takva mjesta koja smatraš jednako prijatnim i bezopasnima kao posjetu turskog narodnog pozorišta, muzeja ili nekakve čajovne, slastičarne i sl.

1599721-52.jpg

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...