Jump to content

Навијачи спремају нереде (Насиље у спорту)

Guest Најновије вести

Препоручена порука

Pa ne pisem drugacije i nemam nista protiv tvoje poruke,samo navodim razlike tada i sada,a sada je to ubistvo mnogo monstruoznije nego tada.

Сада је реаговано на време и веома оштро, чак неуобичајено оштро, имајући у виду нашу дипломатију у задњих двадесетак година.

Не знам шта би више хтео, да се набију на колац убице, којима ће бити суђено? И не знам шта ти је Џеси уопште крива?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 300
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Neće biti reagovanja Turske. Ta oni nas ne podnose iz dna duše. Njihov predsednik je namerno izbegao da pozdravi zastavu Srbije kada je dolazio onomad, pa Tadula morao da ga vrati jer je ovaj kao zabo

Нека их бре већ једном пусте да се побију међусобно. Али не у граду, негде на неку ливаду, или на омиљени стадион. А полиција да чува да неко не побегне.    После тога нека наступи мир.

Занимљиво да су те спортске манифестације ових дана постале прави полигон за психолошко пропагандна дејства. Вероватно је то због масовности и медијске покривености. Овај пут нажалост са смртним исхо

Zato sto je moj narod licemeran,zato sto su komentari o nekome ko je otisao na utakmicu a ima 25 godina i zavrsio u kovcegu sa dva noza zabijena u srce trivijalni,zato sto narod postavlja pitanje a sta je taj trazio tamo,a ne postavlja problem u tome sta se desilo,zato sto "nasi" mediji pricaju o tome kako je bio to sukob navijaca Zvezde izmedju sebe,prenose toboze Turke i njihove medije,

Zato sto sam ja koji eto kao idem nekad na neku utakmicu posle slucaja Brisa Tatona koji je stradao u tuci a ne tako sto mu je noz dva puta prosao kroz srce propadao u zemlju od medijskih i rezimskih i partijskih ofanziva,svi su imali osecaj kao da su ako su iole navijaci odgovorni za ubistvo,sa sve slikama i snimcima iz intezivne nege,Brankicama,insajderima...tad nije bilo a sta je Bris trazio tamo,a to se dogadja nazalost,nije bilo...

A u tom javnom mnenju ili nazovi kako hoces svi mi ucestvujemo.Zato

Ја сам гледао вести на РТС-у у 3, поменули су да су Вучић и Дачић осудили злочин, тражили кажњавање, рекли да тренер Галате није добродошао у Београду, пренели су изјаву Човића и пренели да турски медији извештавају да је Марко убијен у међусобној тучи наших. Дакле, нису причали да је сукоб био између наших већ да тако преносе турски медији.

Мораш да разумеш да људи инстиктивно реагују у фазону (мањина ипак надам се) "што је ишао тамо" јер се плаше на неком подсвесном нивоу па им је лакше да закључе да се то дешава само онима који на неки начин "изазивају". То ружно звучи, јер нико не може да "изазива" да буде убијен, али је исто тако истина да тај начин живота, релативно редовно путовање у крајеве где ниси добродошао, где си практично мета разних лудака (а таквих крајева у навијачком смислу има и у Србији) носи са собом одређени ризик и треба децу учити да такав начин живота није вредан ризика. Наравно, више људи настрада у тучама невезано за навијање, али опет свако треба да уради шта је до њега да смањи ризик.

Исти тај страх објашњава и понашање већине људи у вези са Татоном - људи се плаше насиља, хулиганства и кад се деси тако нешто насилно, у сред града, у сред бела дана, људи скоче на ноге да то осуде, да се не би поновило и то можда баш у њиховом присуству. Мислим да је страх и гађење према насиљу основни мотив већине који реагују можда и престрого према инцидентима овде код нас а не неки аутошовинизам (мада има и таквих случајева). Ако то изостане у Турској то говори о степену њихове нецивилизације, а ништа лоше о нама, бар тако ја мислим.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Сада је реаговано на време и веома оштро, чак неуобичајено оштро, имајући у виду нашу дипломатију у задњих двадесетак година.

Не знам шта би више хтео, да се набију на колац убице, којима ће бити суђено? И не знам шта ти је Џеси уопште крива

Ja pricam o narodu,ljudima,obicnim ljudima i reakcijama,komentarima... A dzesi mi nije kriva i ne znam odakle si to izvukao kao zakljucak. Samo sam konstatovao nesto preko njene poruke nista vise... Da si u Srbiji pre par godina napisao ono sto je ona sada napisala a to jeste istina i nesto sto se slazem bio bi fasista i umanjivao bi ubistvo Brisa Tatona.

Ovde ne da nije tako,nego cak nasi mediji se utrkuju da prenesu nesto sto se nije odigralo a kako bi Turci voleli da prikazu kao tucu medjusobnu navijaca Zvezde izmedju sebe,pa je verovatno i nesrecni Marko sam sebe ubio.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Da si u Srbiji pre par godina napisao ono sto je ona sada napisala a to jeste istina i nesto sto se slazem bio bi fasista i umanjivao bi ubistvo Brisa Tatona.

Ја сам причао другачије, и нисам био фашиста. Само је питање колико ће на тебе да утиче мишљење неког другог у изношењу сопствених ставова, и да ли си рашчистио са самим собом зашто износиш такве ставове.

Ovde ne da nije tako,nego cak nasi mediji se utrkuju da prenesu nesto sto se nije odigralo a kako bi Turci voleli da prikazu kao tucu medjusobnu navijaca Zvezde izmedju sebe,pa je verovatno i nesrecni Marko sam sebe ubio.

Одакле ти такав утисак? Баш су сви до једног осудили дивљаке, а посебно оног кретена који је проглашен персоном нон грата, и истичу свуда оштре реакције наших овим поводом. Преносе шта причају турски медији, али кад дају сопствене оцене, згражавају се над деивљацима, као што и треба. 

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja pricam o narodu,ljudima,obicnim ljudima i reakcijama,komentarima... A dzesi mi nije kriva i ne znam odakle si to izvukao kao zakljucak. Samo sam konstatovao nesto preko njene poruke nista vise... Da si u Srbiji pre par godina napisao ono sto je ona sada napisala a to jeste istina i nesto sto se slazem bio bi fasista i umanjivao bi ubistvo Brisa Tatona.

Drugim recim politizujes i koristis da bi isterivo neke politicko-socijalne poente.....

Ajde nek se prvo zvrsi razresivanje ovog zlocina, pa ga onda "poredimo" sa politikom tada i sada.. kad ti je stalo toliko do toga..

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ја сам причао другачије, и нисам био фашиста. Само је питање колико ће на тебе да утиче мишљење неког другог у изношењу сопствених ставова, и да ли си рашчистио са самим собом зашто износиш такве ставове.

Одакле ти такав утисак? Баш су сви до једног осудили дивљаке, а посебно оног кретена који је проглашен персоном нон грата, и истичу свуда оштре реакције наших овим поводом. Преносе шта причају турски медији, али кад дају сопствене оцене, згражавају се над деивљацима, као што и треба. 

Brate na dva najveca portala je stajala u isto vreme kao udarna vest do pre pola sata sat,vest sa naslovom

"Navijač ubijen u međusobonom sukobu"

a u komentarima "sta je trazio to je dobio" na to se odnosio moj revolt iznesen na ovoj temi. Sa druge strane pre par meseci u jednoj alkoholicarskoj tuci gde je udaren onaj Nemac koji vredjao cistacicu svi mediji su grunuli to u prvi plan,protest se napravio i sve ostalo,ja o tome pricam,dvolicnost,licemerje.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Čović: Turska policija širi laži! Pakuje i sprema izveštaje kako im se naredi - sve je počelo od Atamanove sramne izjave!

"Ne želim da kažem da je sve smišljeno, ali vi sami zaključite šta se desilo... Zašto je policija sprovodila navijače Zvezde do hale ako nije bilo ulaznica za njih. Zašto ih je dovela ispred pristalica Galatasaraja", neka su od pitanja koja je postavio predsednik Crvene zvezde.

Prvi čovek Crvene zvezde Nebojša Čović oglasio se još jednom povodom svih nemilih događaja koji su potresli košarkašku Evropu, a posebno klub sa Malog Kalemegdana. Navijač crveno-belih je ubijen posle haosa koji je nastao ispred hale Abdi Ipekči i sukoba sa navijačima Galatasaraja, te i pripadnicima policije, a predsednik srpskog evroligaša otkrio je brojne detalje koji su još uvek nerazjašnjeni.

"Odmah želim da naglasim da dolazak navijača Crvene zvezde u Istanbul nije bio organizovan od strane kluba. Čim su se pojavile određene indicije da bi navijači mogli da dođu, odmah smo kontaktirali srpski konzulat u Turskoj, a oni su ekspresno reagovali. Obavestili su klupsku policiju Galatasaraja da će određeni broj navijača Zvezde doći u Istanbul. Želim da izbegnemo svaku manipulaciju povodom ovog užasnog događaja. Turska policija je potpuno bila obaveštena i u četvrtak popdne da će navijači doći. Međutim, nešto nije bilo u redu", rekao je Čović, a zatim nastavio:

"Ono što je govorilo da nešto nije u redu i da se nešto sprema, neću da kažem da je bio smišljen scenario, jeste detalj sa aerodroma. Kada su igrači, stručni štab i jedan deo uprave sleteli na aerodrom u Istanbulu, niko ih od domaćina nije sačekao. Što je inače obaveza svakog evroligaša kada im dolaze gosti. Ja nisam bio dole, ali imam detaljan izveštaj o tome šta se dešavalo tamo"

On je u dahu ispričao i šta se sve dešavalo u Istanbulu, kako je policija sprovela navijače Crvene zvezde i kako je došlo do haosa.

"U toku dana je napravljena i dodatna procena koliko bi navijača moglo da dođe. Klub je odmah stupio u kontakt sa Galatasarajem i zamolila da nam obezbedi karte, uz naravno našu obavezu da platimo iste. Međutim, automatski nam je stigao odgovor da ne žele da posluju preko računa. Mi nismo želeli da odustanemo već smo pitali kako možemo doći do karata. Oni su nam poručili da je to jedino moguće na biletarnici. Kada smo skupili novac da kupimo ulaznice, tražili su nam garancije iz kluba, a kada smo iste poslali, zahvalili su nam se i rekli kako su sve karte rasprodate i da ne mogu da nam pomognu, što je notorna laž! To se moglo videti i po zvaničnim podacima Evrolige, ali i slikama koje su otišle u Evropu. Kapacitet Abdi Ipekči dvorane je 12.500 mesta, a u hali je bilo 8.143 ljudi. To znači da je nekome bilo stalo da po svaku cenu naši navijači ne budu u hali".

Čović je rekao i da je klub dobio nekih pedesetak karata, kao i da su naši navijači bili u, takoreći, ograđenom delu, gde su bili i zvaničnici Galatasaraja. 

"Ali, za dlaku je izbegnut napad na naše navijače i u hali. Naime, navijači Galatasaraja su grupno preskakali ograde i prelazili na deo tribina gde su naše pristalice, u želji da ih napadnu. Tu je turska policija odmah reagovala i zamalo je sprečen haos".

ATAMAN JE JEDAN LAŽOV I MANIPULATOR!

Prvi čovek kluba s Malog Kalemegdana ponovo je optužio trenera Galatasaraja, Ergina Atamana, da je dodao ulje na vatru i da je upravo njegova "sramna izjava" bila temelj spinovanja od strane turskih medija i policije.

"U neposrednoj blizini hale okupili su se navijači Zvezde, gde ih je čekala policija. I upravo u pratnji policije krenuli su put hale. Da ja vas pitam - zašto je policija vodila navijače Zvezde u halu ako su im prethodno zabranili dolazak i navodno nije bilo karata za njih?! Sve je to sumnjivo jako i nije potrebno mnogo mozgati da tu nešto nije bilo kako treba. A onda, na kraju svega, navijači su dovedeni pred pristalice Galatasaraja i onda vam je jasno šta se desilo. Tada su poletele i prve kamenice prema navijačima Zvezde i moram da kažem da ima još povređenih. Od tog trenutka počeli su sukobi. Nemam nameru da politizujem ono što se desilo, pričam samo šta se dogodilo i kako je bilo", rekao je Čović i nastavio:

"Ovo je vrhunska bruka i prevara. Turski mediji počeli su spin po sistemu da su se navijači Zvezde pobili između sebe i da je tako stvarno ubijen Marko Ivković. Što je ogromna laž i neistina! Ma 'ajte, molim vas - naši navijači su čekali godinama samo kako bi otišli u Istanbul da bi se klali noževima?! To je smešna priča. A toga, inače, u prvoj verziji policijskog izveštaja to nije ni pomenuto. Sve je promenjeno onog trenutka kada je Ataman dao onu sramnu i neodgovornu izjavu posle utakmice. To je ustvari bila podloga koju je turska policija iskoristila kako bi prepakovala, promenila i izmenila sadržaj zvaničnog izveštaja. A onda je nastao pravi haos".

On se potom osvrnuo i na nedavno gostovanje Bešiktaša u Beogradu i sve što se tada dešavalo.

"Moramo da pitam - zar nisu nedavno i navijači Bešiktaša gostovali u Beogradu? Zar nisu palili i pravili nered? Jesu li se vratili bez da im je falila dlaka s glave? Ljudi, nemojte da se zavaravamo - ovo što se desilo nema nikakve veze sa sportom, Ono što je turska policija objavila su prave laži i neistine".

MARKO JE HTEO DA ODE IZ GUŽVE, A ONI SU GA UBOLI S LEĐA!

Kada su navijači Zvezde dovedeni pred "svršen čin", odnosno pred pristalice Galatasaraja, počele su provokacije s jedne i druge strane, koje su se loše završile. 

"Turska policija je pokušala da odbije navijače Zvezde tako što je bacila suzavac. U ogromnoj gužvi, navijači Galatasaraja su krenuli na naše s noževima u ruci, u nameri da se obračunaju. Marko je, moram da naglasim, bio na začelju kolone i nije imao nameru da ulazi u bilo kakav fizički obračun i konflikt. On je samo želeo da se skloni iz celog haosa, a oni su mu prišli s leđa i uboli ga u srce".

Čović je istakao i da Atamanova izjava posle utakmice ne može da utiče na Evroligu da izbaci Crvenu zvezdu iz takmičenja i da je jedini koji je zaslužio da bude izbačen samAtaman.

"Radi se o čoveku koji je lažov i manipulator, to i Turci znaju. On kao nije znao da je neko poginuo pre utakmice, ali je znao da je bilo 300 "terorista". Našao je za shodno da provocira igrače Crvene zvezde tokom utakmice, pre svega Luku Mitrovića, a potom je provocirao i navijače Crvene zvezde, koji nisu mogli da odmah napuste halu. Sramno ponašanje jednog čoveka i mi smo apsolutno saglasni sa odlukom države, premijera i ostalih članova vrha Srbije (Ataman više nije dobro došao u Srbiju prim. aut.). Izjave su mu bile potpuno neprijateljske. Da li su mu onda Erceg i Micov teroristi? Pošto smo mi svi iste nacionalnosti", pita se Čović.

Na pitanje da li očekuje i kakvu reakciju ljudi iz Evrolige, Čović je istakao da se nada da su aršini isti za svakog i da će adekvatne reakcije biti.

"Biću iskren i moram da priznam - bilo je skandiranja od strane naših navijača koji su imali političku pozadinu. Ali, setite se - sve je to posledica onog tehnološkog doprinosa Albanije. To je trajalo pet minuta i Zvezda je zbog toga opomenuta od strane Evrolige. Mi smo u Istanbulu imali 40 minuta pritisaka i skandiranja "Srbe u bunar", sa provociranjem zastavama Albanije i BiH. Pa, vi sad vidite. Ja se nadam da će aršini biti jednaki. Zvezda ne snosi nikakvu odgovornost za sve ono što se dešavalo u Istanbulu i mi nemamo od čega da se krijemo"

Teško da mogu da prevalim preko usta da im čestitam. Ja bih se takve pboede stideo."

Za kraj, iz kluba je naglašeno da će Zvezda maksimalno pomoći porodicu Marka Ivkovića i još jednom izrazila najiskrenije saučešće.

http://www.mozzartsport.com/vesti/covic-turska-policija-siri-lazi-pakuje-i-sprema-izvestaje-kako-im-se-naredi-sve-je-pocelo-od-atamanove-sramne-izjave/90165

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Dobar deo Srba su veliki foliranti. Porazavajuce je sto sada na svim portalima mozes da procitas komentare tipa dobio je sta je trazio, a kada se tako nesto desi nekom strancu u nasoj zemlji onda smo naravno mi ponovo krivi. Ne mislim tu na politicare nego na obicne ljude. Gomila ljiga i foliranata kojima tudje uvek lepo mirisu. Moderno je biti srbomrzac, samo je neverovatno sto je to moderno i u Srbiji.

Измењено од Дејан Бићанић
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Moderno je biti srbomrzac, samo je neverovatno sto je to moderno i u Srbiji.

Nazalost u pravu si. Tu postoji jedan krivac (sa sucesnicima) a to su turski huligan i oni koji su bili s njim.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pravda postoji za one koji mogu da je kupe.

Nije važna tema doktorata , već ko ti je mentor.

Iza Brisa Tatona je stajala njegova država, najveći problem smo imali kada su batine dobili homoseksualci iz Izraela.

To što smo mi narod koji je uništio sopstvenu ekonomiju pa ne možemo da stanemo iza svojih gradjana je sampo naša krivica.

Čitajte svetog Kirila Aleksandrijskog, on je u 5 veku bio napredniji nego što je 90% nas u 21 veku

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pravda postoji za one koji mogu da je kupe.

Nije važna tema doktorata , već ko ti je mentor.

Iza Brisa Tatona je stajala njegova država, najveći problem smo imali kada su batine dobili homoseksualci iz Izraela.

To što smo mi narod koji je uništio sopstvenu ekonomiju pa ne možemo da stanemo iza svojih gradjana je sampo naša krivica.

Čitajte svetog Kirila Aleksandrijskog, on je u 5 veku bio napredniji nego što je 90% nas u 21 veku

Iako je tacno,to apsolutno nema veze sa stavom ovog naroda sto zivi ovde. Problem je sto ce danas covek Srbin iz Srbije izaci na ulicu i cekati pola dana u redu da zapali svecu Brisu Tatonu i traziti 120 godina robije za ucesnike tuce,a sa druge strane ce reci za Srbina koga ubodu nozem u srce da je trazio sta je dobio i sta ce on uopste tamo. Mislim da takve stvari nemaju veze sa time sto si ti izneo,a sto je verovatno tacno,jer to nije kreiranje spolja,nego iznutra.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Galatasaraj - Ubod nožem? Nije presedan...

Navijači Galatasaraja imaju dugu istoriju napada na gostujuće pristalice, ove godine su dvojica navijača Čelsija izbodena na ulicama Istanbula. I to nije prvi put...

galatasaraj340857020141122115951.jpg
Prejudiciranje turske policije da su navijači Zvezde imali obračun među sobom ne treba komentarisati, pre završetka istrage.

Ali, turski navijači su među najozloglašenijima u Evropi. Koriste noževe kao glavno sredstvo obračuna.

Da ne zalazimo u njihove tuče i sukobe na domaćem planu sa rivalima iz Fenera i Bešiktaša, ali pomenućemo par slučajeva u kojima su na isti način kao i Zvezdine, napali gostujuće fanove.

Najsvežiji primer je februar 2014. meč osmine finala Lige šampiona protiv Čelsija.

Dvojica navijača su ubodena nožem posle napada flašama, isti scenario desio se i sinoć. Tada su engleski mediji izveštavali da nije bilo nikakvih provokacija, tim pre što engleskim huliganima zvanični London i ne dozvoljava da putuju, odnosno sprečavaju se oduzimanjem pasoša ili obavezom javljanja policiji.

Tada je na trgu "Taksim" napadnuta grupa od desetak Engleza, napadači su bili maskirani, jedan od fanova Čelsija je dobio nož u ruku, generalno su dobro prošli, sa lakšim povredama.

Setimo se početka veka i tragične večeri u Istanbulu kada su ubijena dvojica napadača Lidsa pred polufinale Kupa UEFA protiv Galatasaraja. Zatim su turski navijači izboli nekolicinu pristalica Arsenala u finalu u Kopenhagenu.

Ove godine nedavno su napadnuti i navijači Dortmunda, čisto da se ospori to da Turci jedino mrze engleske navijače. Evo šta se tada dešavalo...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Више од хиљаду људи одаје пошту убијеном навијачу Звезде

Више од хиљаду људи окупило се данас испред Цркве Светог Марка у Београду како би одало пошту навијачу Црвене звезде убијеном у петак увече у Истанбулу

Navijaci-Crvene-zvezde(2).jpg

Међу окупљенима је и председник кошаркашког клуба Црвена звезда Небојша Човић, као и директор Давор Ристовић.

Навијач Звезде убијен је у петак увече у Истанбулу, уочи утакмице против кошаркаша Галатасараја у Евролиги. 

http://www.zurnal.rs/kosarka/zvezda/9623/vise-od-hiljadu-ljudi-odaje-postu-ubijenom-navijacu-zvezde

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sad citao po fejsu.. neka dijabola napisala "ako su zaklli cigana" (dijabol navija za partizan)

n to dolaze komentari "Hijene te traze zaklcemo te" "ubicemo te" "gotov si" "Na*baaces"

Kakvi krvozednici.... on je debil sto je izjvio tkvu glupost a jos veci su debili ovi bolesnici sto oce da ga kolju zbog toga..

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...