Jump to content

Навијачи спремају нереде (Насиље у спорту)

Guest Најновије вести

Препоручена порука

• Одговори 300
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Neće biti reagovanja Turske. Ta oni nas ne podnose iz dna duše. Njihov predsednik je namerno izbegao da pozdravi zastavu Srbije kada je dolazio onomad, pa Tadula morao da ga vrati jer je ovaj kao zabo

Нека их бре већ једном пусте да се побију међусобно. Али не у граду, негде на неку ливаду, или на омиљени стадион. А полиција да чува да неко не побегне.    После тога нека наступи мир.

Занимљиво да су те спортске манифестације ових дана постале прави полигон за психолошко пропагандна дејства. Вероватно је то због масовности и медијске покривености. Овај пут нажалост са смртним исхо

Заиста смело од навијача а пре свега непромошљено и лудо,ићи у Турску на текму...

Па није то Словачка и Финска,где можеш радити шта хоћеш,то су турски фанатаци њих неколико хиљада спремни на све,па и на убиства...

А овај турски тренер ,који скот,уместо да изјави саучешће,он изјављује да је дошло 300 српских терориста...

Страшно,биће много буке око овога...

Смелост,лудост...али то је тај навијачки фазон-

Иначе њихов тренер који је то изјавио после убиства ја не знам колики нељуд требаш бити...не знам шта да кажем,а буке ће бити вероватно на нашу штету,мислим у питању је ипак "Turkish Airlines Euroleague"... Нема брате Србин је крив у сваком случају али ајде од осталих смо то и навикли али ми само то тако постављамо,већ овако помахнитао од овакве вести гледам коментаре људи "па шта је тражио" , "што је ишао тамо", "што је тражио то је добио" , "кад си у гостима требаш да се лепо понашаш" по сајтовима и вестима о овој трагедији.

Неће сада убица добити 40 година,неће грађани палити масовно свеће,неће држава реаговати,неће се умешати амбасадори,страни амбасадори,неће бити ничега...па Србин је,крив је и мртав,жалосно али тако.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Погледајте само писање Турака на вест о смрти и убиству овог младића,погледајте коментаре...почео сам да улазим на профиле тих људи,па нити су клинци,нити неки не знам,наизглед нормални обични људи.

https://twitter.com/delije_net/status/535918454986272768

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Вечан ти спомен, момче. А мени срећна слава са оваквом црном хроником.

Хтео сам да напишем свашта, али сам обрисао.

Ово су последња времена да се коначно опаметимо. Жалосно је што вероватно опет нећемо. А крв младих нека се пролива. На чију ли душу иде? Зна ли тај/то? Али, да не будемо генерали после битке, то је најлакше.

Бог да му душу прости.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Gospod da prosti i useli u carstvo nebesko...... nadam se da ce da uradi neko nesto da zlocinac bude priveden pravdi.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Заиста смело од навијача а пре свега непромошљено и лудо,ићи у Турску на текму... Па није то Словачка и Финска,где можеш радити шта хоћеш,то су турски фанатаци њих неколико хиљада спремни на све,па и на убиства...

Još davne 2001. Jugoslavija je igrala protiv Turske u finalu EP, došlo je stotinak naših navijača u Istanbul (u istoj toj hali), tako da nije prvi put. Niko nije bio zaklan i ako je bilo raznih provokacija (što je i uobičajno).

Ne verujem da će turci izaći na ulice i paliti sveće za ubijenog srbina, a ona izjava njihovog trenera, bruka!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Приведено је 12 навијача Галатасараја. Више хиљада Турака је вечерас у центру Истанбула одало пошту српском младићу Марку Ивковићу кога су изболи турски хулигани, а преминуо је у болници. Формирана је колона дугачка око 150 метара, која се протеже од споменика Републике до почетка Хасфирин улице, у којој грађани, у групама од по троје - четворо, стрпљиво стоје. Репортери Атакој Газете су пренели да грађани пале свеће и остављаљу цвеће на Споменику Републике. Међу окупљенима се налази и велики број политичара, муфтија, представника културног живота Турске. Има и навијача Галатасараја, са и без спортских обележја клуба пред чију утакмицу са Црвеном звездом је Марко и убијен. Венце су положили и генерални директор Турк Телекома, Мохамед Карири, као и селектор кошаркашке репрезентације Турксе, Ергин Атаман. Присутне су биле и шефице посланичких група у Скупштини Турске - Демократске странке Турске Гултекин Ујсал и Народне републикансе странке Кемал Киличдароглу, министар спољних послова Мевлут Чавушоглу, као и државни секретари у Министарству правде и Министарству за људска права Турске. Пошту преминулом младићу су одали и представници културног живота града Истанбула, међу којима директор Истанбулског позоришта Чунејт Агча и познати филмски режисер Гокчан Илбај. У реду су чекале и муфтије, на челу са имамом Фетулахом Гуленом. На лицу места су и бројне новинарске екипе из земље и иностранства. Српски конзул у Истанбулу Зоран Марковић изјавио је новинарима да је импресиониран бројем Турака који су дошли да одају почаст погинулом Србину. Он је рекао да је нажалост оваква погибија могла да се деси било где у Европи и да све Владе као и турска морају да се суоче са озбиљним проблемом насиља. Марковић је нагласио да су у конзулату Србије дирнути чињеницом да је од тренутка када је објављена вест о смрти Ивковића, амбасада преплављена телеграмима саучешћа. Шефица посланичке групе Странке Анадолије Емина Тархан изјавила је да није Србија та која треба да опрости Турској, већ да су то Маркови родитељи. Потпредседник Партије мира и демократије Турске Первин Булдан положио је вечерас венац код Споменика Републике поводом трагичне смрти српског навијача. Он је позвао грађане у име ПМД-а, да се окупе у суботу у 17 часова код Филозофског факултета у Истанбулу у што већем броју и придруже шетњи отпора насиљу и тако покажу право лице Турске. Ово све што си прочитао до сад ти вероватно изгледа чудно, невероватно, нестварно. Зар не? Наравно. И требало би да буде. Нема везе са истином. Али овако је Србија изгледала после убиства Татона.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Inace prema recima nasih ljudi,navijaci Zvezde su krenuli da kupe karte,policija nije dala i volsebno je objavljeno da je rasprodato sve iako se videlo u prenosu da je itekako bila praznjikava hala i iako je postojala mogucnost da navijaci ipak udju u halu i kupe ulaznice. U tom komesanju nastaje gurkanje,Turska policija baca suzavac medju navijace iz Srbije,sa tim suzavcem i dimom ulecu Turski navijaci i ubijaju Marka. Uzas

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Neće biti reagovanja Turske. Ta oni nas ne podnose iz dna duše. Njihov predsednik je namerno izbegao da pozdravi zastavu Srbije kada je dolazio onomad, pa Tadula morao da ga vrati jer je ovaj kao zaboravio na taj deo protokola.

Kasnije podbunjivao poturice u okolini.

Istorijska mržnja na delu. Nisu zaboravili ko je prvi, mali al' zahebani, dizao ustanke protiv njihove okupacije.

Ovom mladiću neka Bog dušu prosti. Ubijali su nam i dedove vekovima, al nas nisu slomili nikada!

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Бог да му душу прости......сачувај нас Боже од сваке острашћености која доводи до оваквих дешавања

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

I cekajte nista neka ispoljavanja mrznje prema huliganima koji su to ucinili? Nista paljenje sveca? nista demarsi ambasada? nista politicari sa vanrednim javljanjima u ime ovog slucaja? gde je sad red za svece? gde su sad mediji ? bila sinoc prva vest i posle 12h vec polu zaboravljeno?

E moji mi i vi,mi smo saucesnici. Uporedite ovo sa ubistvom Brisa Tatona (Bog da mu dusu prosti) koji nije zivot izgubio na ovaj nacin,direktnim ubistvom,nego u tuci i pod ko zna kojim okolnostima.

Gde su danas protesti? Pa onaj Nemac sto je pre par meseca udaren pesnicom u tuci u 3,4 sata ujutru u gradu,pa mediji,pa haos,pa stranke,pa vlast,pa udruzenja,pa protest u centru Beograda pa... a sada? sada nista ili makar da je nista,nego sta je trazio tamo.

Povraca mi se.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...