Jump to content
Никола Поповић

Бити мушко

Recommended Posts

Значи Жеки од сад не одбијам цигаре јупиии Сине кад загрмим после једно пола године

и ракију, односно водку не заборави... 

Verovatno svako ima malo drugačije poglede na to šta je prava muškost :)

А како ти брате гледаш на праву мушкост? како је ти доживљаваш?

Па у том случају, морамо бити свети. Да праштамо преваре, да не учествујемо у јавним осуђивањама, једном речју, да живимо врлине. Али са друге стране, ми мало знамо о самом животу Господа. 

Искрено, верујем да ми је оваква идеја мушкости блага за оно о чему говоримо овде, јер Господ је наступао благо, иако је био и доста одсечан. Са друге стране, творити реч, дакле бити толико доследан у речи и послушању јесте апсолутна врлина за све мушкарце, али и жене наравно. Та доза одговорности је просто непревазиђена и несумњиво је да је то највећи израз мушкости.

Господ је за све најбољи пример, али једино потпуним предавањем Њему, можемо да знамо каква је наша улога и шта је Он наумио за нас. 

Mislim da je za nas nemoguce biti kao on, mozemo samo imati njegove osobine na mnogo manjem nivou.. Ali mislim da je gospod bio najveci moguci izraz muskosti. Kad pomislim na muskost tada pomislim na njegov karakter. Mislim da se muska sila i muskost mjeri bas po tome ko moze biti slicniji njemu.

Кад мало боље размислим, па где ћеш веће врлине и мушкости од тога да твориш реч? Да за све што кажеш стојиш, потпуно уверен да је то најисправније. Такав мушкарац је одговоран, а самим тим и способан да дела како треба. 

Чек мало оћеш да кажеш већ други пут на теми да жене не требају бити одговорне?

А како ти брате гледаш на праву мушкост? како је ти доживљаваш?

To ti je ono kad ti ličnost nadvlada prirodu :)

Чек мало како онда мислиш да се жене угледају на Христа?

Оћеш да постану мушкараче?

Да ли си сигуран у своју поставку?

Није ли Христос Богочовек, неко ко собом обухвата целог човека и мушко и женско?

Dobro si postavio to pitanje. Mislim da se i zene mogu ugledati na Hrista po karakteru naravno ali je on ipak dosao na zemlju kao musko. A bogorodica je najbolja zena sto je ikad zivjela.

Dobro si postavio to pitanje. Mislim da se i zene mogu ugledati na Hrista po karakteru naravno ali je on ipak dosao na zemlju kao musko. A bogorodica je najbolja zena sto je ikad zivjela.

Чек мало поново, зар није по гендер идеологији он као мушко постао захваљујући патријархалном воспитанију у својој консервативно-религијској породици?

На свет је дошао као дете мушког пола.

А мушки идентитет је могао да стекне тек потом кроз васпитање, тако ти тврди савремена феминистичка гендер идеолозија...

Чек мало поново, зар није по гендер идеологији он као мушко постао захваљујући патријархалном воспитанију у својој консервативно-религијској породици?

На свет је дошао као дете мушког пола.

А мушки идентитет је могао да стекне тек потом кроз васпитање, тако ти тврди савремена феминистичка гендер идеолозија...

Ma moze feministicka ideologija tvrditi sta hoce, ja na to ne obracam paznju... Za mene je on bio najveci izraz muskosti. Zene i muskarci nisu jednaki, zena ne moze popovati eto to je jedan primjer tako da se zena i ne moze ugledati potpuno na Hrista.

http://www.youtube.com/watch?v=PpxQp3Hy5nk

Onaj ko je u fokusu pedera bi trebalo da je definitivno musko. Ne znam sad, samo pretpostavljam, nisam siguran (mada bi bilo interesantno iskustvo da mi Seronka plakne noge i oslovi me sa: "Gospodaru moj, da li je voda dovoljno mlaka?")

Musko mora da zapoveda, mora dudari kad se opiru njegovoj volji, noge moraju da mu smrde, brkovi moraju da budu gusti, muskulatura je vazna, al vazno je i salo, mora da voli fudbal i da sa drugim muskarcima raspravlja o fudbalu i sisama (zenskim). Zapravo, rasprava je samo o fudbalu, sve su sise u redu. Planinska gorila sa pivskom flasom je ideal muskosti, ako bih se ja pitao. Ali na motoru. Kad kazem motoru, tu ne mislim na vespice, tomose i razno, te zujalice su za pedere i beskicmenjake samo.

Занимљив сајт на ту тему, иначе има много корисних савета, например како да боље обарате руке, ходате као нинџа, извалите закључана врата и тсл. :)

http://www.artofmanliness.com/2013/09/09/quotes-about-manliness/

Черчил је например рекао : "Мушкарац ради оно што мора - упркос последицама по њега, упркос препрекама и опасности и притисцима - и то је темељ све људске моралности." 

Ako ste mislili na Muževnost to je sklop psihifizičkih osobina muškarca stav,čvrstina,inteligencija,odlučnost,spontanost,sigurnost kojom muškarac zrači,srdačnost,snaga i milost i sve to zapakovano u što veću prirodnost,nikako glumu,jer to se ne da odglumiti,izgleda jako ružno...

Mnoge šuške bi željele ovakvog muškarca,a nisu svijesne da on također zahtijeva ženstvenu ženu... ja tako gledam na to,ovo o čem vi pričate je kiša oko Kragujevca...

Jedino Bićanić reče nešto,kad ličnost nadvlada prirodu,zanimljivo zapažanje i ima u tom istine...

Ako ste mislili na Muževnost to je sklop psihifizičkih osobina muškarca stav,čvrstina,inteligencija,odlučnost,spontanost,sigurnost kojom muškarac zrači,srdačnost,snaga i milost i sve to zapakovano u što veću prirodnost,nikako glumu,jer to se ne da odglumiti,izgleda jako ružno...

Mnoge šuške bi željele se akvog muškarca,a nisu svijesne da on također zahtijeva ženstvenu ženu... ja tako gledam na to,ovo o čem vi pričate je kiša oko kragujevca...

Jedino Bićanić reče nešto,kad ličnost nadvlada prirodu,zanimljivo zapažanje i ima u tom istine...

Mnoge bi želele, al nijedna koju ja poznajem nije takvog upoznala... Ono što ja mislim, je da se to gradi, što rekoste sa ličnošću, onaj koji ne zna šta je i ko je, i šta bi hteo - nije kompletna ličnost, pa ne može biti muškarac, isto mislim da važi i za ženu i njenu ženstvenost. E sad što ljudi bi hteli jedno, a misle drugo, pričaju treće, teško je im je da se nađu i usaglase se sa samim sobom, pa samim tim njihova muževnost ili ženstvenost ni ne može da zasija

Mnoge bi želele, al nijedna koju ja poznajem nije takvog upoznala... Ono što ja mislim, je da se to gradi, što rekoste sa ličnošću, onaj koji ne zna šta je i ko je, i šta bi hteo - nije kompletna ličnost, pa ne može biti muškarac, isto mislim da važi i za ženu i njenu ženstvenost. E sad što ljudi bi hteli jedno, a misle drugo, pričaju treće, teško je im je da se nađu i usaglase se sa samim sobom, pa samim tim njihova muževnost ili ženstvenost ni ne može da zasiija

Ako si u Moskau Saša,otišla si u žensku državu,Rusi su krhki ko curice,bahatošću glume muževnost,al to ružno izgleda,fali im testasterona,antropološki je obijašnjeno,ali zato ovim našim curama dinarkama ne fali testosterona,ženstvene su ko traktori,mašala...

Sa ostalim se slažem,između ostalog ja sam to i rekao,samo na kompaktan način.

Mislim i roditelji da prave veliku grešku,kada šalju mušku dijecu godinu dana ranije u školu nego šta treba,i onda to dijete je i fizički i psihički inferiornije od većiene i trpi tokom cijele škole,to jako utiče na njegovu ličnost,uglavvnom oboli od nekog kompleksa,jače ili blaže...

ja kad sam otišao u školu ,prvi dan sam razred stavio pod svoju komandu,nije ništa pozitivno,daleko od toga,ali moja ličnost se razvijala neometano bar u tom smislu i mislim da je to bitno za klince,možda grešim,al sam u pravu :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...