Jump to content
Никола Поповић

Бити мушко

Recommended Posts

Питала нека новинарка Лемија Килмистера откуд му таква боја гласа а он вели: И ви бисте је имали да дневно попушите три пакле цигарета и попијете пола литре водке.

Значи Жеки од сад не одбијам цигаре :) јупиии

Сине кад загрмим после једно пола године :)

Прво бих рекао да "прави мушкарац" није циничан мушкарац, није саркастичан, не подсмева се

Мислим да је то но 1 услов за мушкост, све остало иде даље

A nisam muškarac, šaba mi .... kada sam ciničan i sarkastičan :D

Неко једном рече:

"Ниси мушко док не урадиш ове три ствари:

- оснујеш породицу

- направиш кућу

- напишеш књигу."

По мени, прави мушкарац, као и права жена, је онај који живи за свој пород и коме оставља своју мудрост.

Значи ништа оно ако си "лупач рецкица"  0703_read нема то?

Ја зато нисам ни купово тефтер, ди за једну рецкицу да бацам паре

Мислим да је мушкост више ментални склоп него мускулатура (што је исто битно)

Е сад, како тај ментални склоп мењати ако не одговара ....

Знаш како најмушкији ментолитет управо имају ментоли.

еее ја док сачекам да ми се ви ту откравите, има да пробдим пола ноћи а нећу поштено да се начитам. Ај лаку ноћ, а ви слободно неку простопроширену, све је ок!  :)))

еее ја док сачекам да ми се ви ту откравите, има да пробдим пола ноћи а нећу поштено да се начитам. Ај лаку ноћ, а ви слободно неку простопроширену, све је ок!  :)))

Чек мало јел теби фали мушкости?

Ако ти фали онда буди мушко па читај целу ноћ!

:)))

Verovatno svako ima malo drugačije poglede na to šta je prava muškost :)

Ja mislim da ne moze nista biti vise musko od Hrista. Sta vi mislite na taj pogled?

Чек мало јел теби фали мушкости?

Ако ти фали онда буди мушко па читај целу ноћ!

:)))

ццц... ова данашња омладина, не може човек да се начуди! То, то, него шта, удри по аутору!  :)))

па чим идем да спавам, значи не фали нешто много. Ја то за опште добро  :)))

Ja mislim da ne moze nista biti vise musko od Hrista. Sta vi mislite na taj pogled?

Е па сад, Он је ван конкуренције, не може тако. 

Е па сад, Он је ван конкуренције, не може тако. 

Jeste, ali mislim da bi to trebao biti uzor. Nemoguce je nesto vise od toga, barem ja tako mislim.

Па у том случају, морамо бити свети. Да праштамо преваре, да не учествујемо у јавним осуђивањама, једном речју, да живимо врлине. Али са друге стране, ми мало знамо о самом животу Господа. 

Искрено, верујем да ми је оваква идеја мушкости блага за оно о чему говоримо овде, јер Господ је наступао благо, иако је био и доста одсечан. Са друге стране, творити реч, дакле бити толико доследан у речи и послушању јесте апсолутна врлина за све мушкарце, али и жене наравно. Та доза одговорности је просто непревазиђена и несумњиво је да је то највећи израз мушкости.

Господ је за све најбољи пример, али једино потпуним предавањем Њему, можемо да знамо каква је наша улога и шта је Он наумио за нас. 

Чек мало како онда мислиш да се жене угледају на Христа?

Оћеш да постану мушкараче?

Да ли си сигуран у своју поставку?

Није ли Христос Богочовек, неко ко собом обухвата целог човека и мушко и женско?

Кад мало боље размислим, па где ћеш веће врлине и мушкости од тога да твориш реч? Да за све што кажеш стојиш, потпуно уверен да је то најисправније. Такав мушкарац је одговоран, а самим тим и способан да дела како треба. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...