Jump to content

Šta mislite o ovome (CoffeeScript)

Оцени ову тему

Препоручена порука

ma ja sam samo čuo za ovo prije jedno 2 godine,šta je to,neki skraćeni,kompaktni  java script?

Pa da, sam ovo neki likovi što sam se čuo sa njima, što rade onu online igricu, pa sve rade preko ovvoga. Pa ono reko isplati li se da učim?

Uglavnom uglavio sam sa drugom u taj tim koji treba da razvija igricu, nivoe itd. samo je pitanje da li hoću i kod da pišem ukoliko hoću morao bih ovo da naučim.

A ovako na prvi pogled čini mi se veoma jednostavan jezik.

Подели на овим сајтовима

Pa da, sam ovo neki likovi što sam se čuo sa njima, što rade onu online igricu, pa sve rade preko ovvoga. Pa ono reko isplati li se da učim?

Uglavnom uglavio sam sa drugom u taj tim koji treba da razvija igricu, nivoe itd. samo je pitanje da li hoću i kod da pišem ukoliko hoću morao bih ovo da naučim.

A ovako na prvi pogled čini mi se veoma jednostavan jezik.

ma sve ti je to manje više slično,bilo šta složenije da radiš i sa jQuery-jem opet ode na OO java script...znam da je ova kafa popularna u zadnje vrijeme,ali ja nemam zaista potrebe za time.

za web igrice i android  je java zakon,ali to je već pravi programski jezik,ja ga ne znam na žalost...

Подели на овим сајтовима

Ако знаш javascript, онда не видим користи од овога. Како се то извршава у browser, претпостављам да мора да се компајлира у js и онда тек да се користи. Значи један беспотребан корак више. И вероватно не може да се као js користи inline, мислим у html страници.

Ево овде детаљнијих мишљења

http://net.tutsplus.com/articles/interviews/should-you-learn-coffeescript/

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Ако знаш javascript, онда не видим користи од овога. Како се то извршава у browser, претпостављам да мора да се компајлира у js и онда тек да се користи. Значи један беспотребан корак више. И вероватно не може да се као js користи inline, мислим у html страници.

Ево овде детаљнијих мишљења

http://net.tutsplus.com/articles/interviews/should-you-learn-coffeescript/

ma brate nije kompajliranje toliki problem,danas su računari i prejaki za te stvari,po meni je prednost imati kompaktan kod od 80Kb,nego učitavati 2 sekunde kod od 300Kb

Подели на овим сајтовима

Па није, али js је добар зато што очас посла можеш да мењаш код и испробаваш шта се дешава. Ово само може да те успори. Причам о развоју. Касније се то свакако компресује, па неће бити 300 kb.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...