Jump to content
Јаков.

Da li sam za to da srbi izađu na kosovske izbore?

Rate this topic

Izbori na Kosovu i Metohiji  

71 members have voted

1. 1. Da li sam za to da srbi učestvuju na izborima, na Kosovu i Metohiji?

• Da
      29
    • Ne
      35
    • Možda
      7

Recommended Posts

Проглас Српског народа са Севера Косова и Метохије На митингу у северном делу Косовске Митровице српски народ у четири тачке изнео захтеве Уставном суду Републике Србије и предсенику Народне скупштине Србије и децидно унапред одбацио било какве резултате нелегитимних избора 3. новембра.

1. Локални избори у тзв. Републици Косова заказани за 03, новембар 2013. године су нелегитимни и неприхватљиви, npe свега за српски народ и општине са севера Косова и Метохије. Поменути избори нису у складу са законима и Уставом Републике Србије, нити са Резолуцијом СБ-УН бр.1244, а грађани и општине Севера Косова и Метохије су се већ изјаснили да неће у тзв. Републику Косово и зато неће изаћи на сепаратистичке локалне изборе, без обзира што су поједини Срби подлегли притисцима и уценама, или су из личних инетереса прихватили да учествују на туђим изборима. Резултати нелегитимних избора се апсолутно не прихватају.

2. Од Уставног суда Србије се тражи да одмах прекине застој у раду по предметима који се односе на уставноправни положај АП Косово и Метохија и да у најкраћем року самостално и одговорно донесе одлуке по свим предметима и иницијативама за оцену уставности и законитости бриселских споразума , донетих уредби и других пратећих аката, као и посебно изјашњење Суда у вези оспорених одлука Владе Србије од 10. септембра 2013. године, којима су без испуњења законских услова распуштене легално изабране скупштине у општинама на Северу КиМ.

3. Уколико до 10. новембра 2013. године Уставни суд Србије не поништи поменуте одлуке Владе Србије, грађани са Севера КиМ-а траже да Председник Народне скупштине Србије, у складу са законима и Уставом Републике Србије, распише локалне изборе за општине Косовска Митровица, Звечан, Лепосавић и Зубин Поток на којима ће сви заинтересовани политички субјекти проверити изборну вољу грађана из поменутих општина.

4. Посебно указујемо да из општина са Севера КиМ нема интерно расељених лица из периода после 1998. године (или је њихов број занемарљив), па је некоректно да било ко манипулише са гласачима и гласовима расељених лица која годинама - деценијама уназад живе унутар Републике Србије, односно недопустиво је да се ти грађани уз политичку и медијску кампању доводе у заблуду и да ће својим учешћем на локалним изборима у тзв. Република Косова поправити положај Срба који су остали да живе на Косову и Метохији.

proglas_images_1-prenosimo_2013_oktobar_

На митингу у Косовској Митровици окупљена цела опозиција Влади Србије и патриотски блок. Двери поново позвале Србе на бојкот шиптарских избора.

obradovic-na-mitingu-kos-mitrovica_image

Члан Старешинства, Бошко Обрадовић, у име Покрета Двери, наступио је данас на митингу у северном делу Косовске Митровице. Митинг је био завршница кампање бојкота шиптарских избора 3. новембра, коју је организовао Одбор за бојкот при привременој Скупштини АП Косово и Метохија.

На једном месту, данас су се окупили и удружили представници свих опозиционих и патриотских странака. Подигли су глас против издајничког режима у Београду и шиптарских избора 3. новембра који се спроводе са циљем да Срби сами легализују издају и помогну Западу и домаћим квислинзима да јужну српску покрајину претворе у велику Албанију. Међу говорницима је био и Богдан Шпадијер, председник окружног одбора СНС у Косовској Митровици, који је одбио да буде издајник свог народа, позвао на бојкот избора и тако се придружио већинској вољи Срба са КиМ да се избори бојкотују.

На митингу су поред представника Покрета Двери, говорили народни посланици Борислав Пелевић (Сабор српског јединства) и Слободан Самарџић (ДСС), Дејан Мировић (СРС), Младен Обрадовић (Образ), политички аналитичар и уредник НСПМ, Ђорђе Вукадиновић и недавно смењени начелник Косовско-митровачког округа Раденко Недељковић.

Обраћајући се окупљеним Србима, Обрадовић је поручио да су две највеће победе српског

народа у последњих 20 година стварање Републике Српске и барикаде на северу КиМ и одбрана државе Србије на Косову и Метохији.

«Они који су потписали бриселски споразум, којим се крши Устав Србије, осећају се веома тешко у том издајничком чину и сада би да све друге увуку у издају - од политичких странака у парламенту, Уставног суда до СПЦ до грађана Србије на КиМ. Зато не треба изаћи на изборе 3. новембра, нека у издаји остану сами!

Доћи ће време када ће бити активирана кривична пријава коју су Двери поднеле Кривичном јавном тужилаштву у Београду и биће им суђено за велеиздају», рекао је Обрадовић.

На крају је истакао да постоје три велика разлога за наду, да није све пропало и да има шансе да се изборимо са велеиздајом.

«Први је да су Срби са Косова и Метохије данас први пут на једном месту окупили комплетну опозицију Влади Србије и патриотски блок (ДСС,СРС, Двери, итд).

Други је да се међународне околности мењају и да њихови колонијални управници оличени у америци и ЕУ свакодневно слабе, а наши савезници оличени у Русији свакодневно јачају.

Трећа ствар је српска омладина коју нису успели да преваспитају и која издају КиМ прихватити неће», рекао је Обрадовић, обраћајући се скупу «не само у име Покрета Двери него нове генерације младих српских политичара чије време на политичкој сцени Србије незаустављиво долази».

Колашин “очишћен” од издаје и одржана трибина против шиптарских избора (ВИДЕО)

Јуче је у Зубином Потоку у сали задружног дома, одржана трибина против шиптарских избора, а у организацији штаба за антикампању привремене скупштине АП КиМ. Трибини у задружном дому је претходило “чишћење” града од плаката које позивају на издају, а наша инфослужба је стигла пред крај ове акције и уснимила само део ових збивања.

Припадници америчког КФОР-а били су присутни и са својих “савремених коња”, четвороточкаша, као некада њихови преци, каубоји са дивљег запада, пратили су ситуацију. По завршетку ове акције, одржана је трибина на којој су учествовали смењени представници народа са севера КиМ и гости из централне Србије. У препуној сали задружног дома, атмосфера је показала да је расположење народа, рекао бих слободно, антииздајничко и антишиптарско и поруке свих говорника су биле у истом духу: бојкотовати шиптарске изборе, активно се укључити у антикампању и издају без увијања назвати правим именом.

У наставку погледајте снимак трибине

БЕОГРАД - Извршни одбор Српске напредне странке одржао је данас ванредну седницу на којој је донета једногласна одлука да се председник Општинског одбора напредњака у Косовској Митровици Богдан Шпадијер и Коста Гаљак искључе из странке због позива на бојкот локалних избора.

bogdan-spadijer.jpg

У саопштењу СНС наводи се да су Шпадијер и Гаљак учествовали јуче на протесту у Косовској Митровици на којем су заједно са осталим учесницима митинга позвали грађане да не изађу на локалне изборе 3. новембра, и тиме грубо прекршили Статут странке, јавно иступајући са супротним ставовима од оних који чине страначку политику.

"Оваквим позивима на бојкот избора Шпадијер и Гаљак недвосмислено су показали да се залажу да након спроведених избора на челу локалних институција буду Албанци, а не Срби, што је директно против интереса свих Срба који живе на КиМ и интереса Србије", наводи се у саопштењу.

Српска напредна странка је и овом приликом позвала све грађане са правом гласа да у што већем броју изађу на статусно неутралне изборе 3. новембра и гласају за листу "Српска", јер је учествовање на изборима једини начин да се изграде локалне српске институције и тиме осигура опстанак Срба на вековним огњиштима.

(Танјуг)

Треба бити мудар и показати дипломатску вештину. Када се не може као Карађорђе треба радити као Обреновић. Ако не може као цар Лазар, може се као деспот Сетфан Лазаревић. 

1. Локални избори у тзв. Републици Косова заказани за 03, новембар 2013. године су нелегитимни и неприхватљиви, npe свега за српски народ и општине са севера Косова и Метохије. Поменути избори нису у складу са законима и Уставом Републике Србије, нити са Резолуцијом СБ-УН бр.1244, а грађани и 

2. Од Уставног суда Србије се тражи да одмах прекине застој у раду по предметима који се односе на уставноправни положај АП Косово и Метохија и да у 

3. Уколико до 10. новембра 2013. године Уставни суд Србије не поништи поменуте одлуке Владе Србије, грађани са Севера КиМ-а траже да Председник 

Све је ово лепо, када би имало везе са реалношћу, а реалност је (већ сам објаснио) ови избори су легални, легитимни и у складу са уставом републике Србије. Република Србија нема суверенитет на Косову.

И то није моје размишљање, нити нешто што се мени свиђа али то је реалност по машународном уговору који је Милошевић склопио са УНом.

Двери би могли мало да се едукују о праву а не да продају шарене лаже народу него да му кажу истину и истинито стање. 

СНС постаје безобразно лажљива странка.

Постаје? Брале то је странка настала од радикала, радикали су увек у својој природи били лажови, демагози, популисти и манипулатори. Какав може да буде човек који подржава Шешеља?

већих лажова од радикала и снс на политичкој сцени Србије нема. (можда динкић ахаха )

Све је ово лепо, када би имало везе са реалношћу, а реалност је (већ сам објаснио) ови избори су легални, легитимни и у складу са уставом републике Србије. Република Србија нема суверенитет на Косову.

И то није моје размишљање, нити нешто што се мени свиђа али то је реалност по машународном уговору који је Милошевић склопио са УНом.

Двери би могли мало да се едукују о праву а не да продају шарене лаже народу него да му кажу истину и истинито стање. 

Постаје? Брале то је странка настала од радикала, радикали су увек у својој природи били лажови, демагози, популисти и манипулатори. Какав може да буде човек који подржава Шешеља?

већих лажова од радикала и снс на политичкој сцени Србије нема. (можда динкић ахаха )

Раније си написао:

Nijedna opstina u Srbiji nema suverenost. Ne znam stvarno na koje definicije suverenosti mislis, ali znam sigurno koja se definicija suvereniteta koristi u 1244, a to je da beograd nema pravo tamo nista da odredi, ne moze da ima svoju policiju, vojsku, pravosudje, zakone, niti da tamo vazi ustav republike Srbije.

Онда, како су избори легитимни и у складу са Уставом републике Србије кад кажеш да тамо не важи Устав републике Србије?!

Раније си написао:

Nijedna opstina u Srbiji nema suverenost. Ne znam stvarno na koje definicije suverenosti mislis, ali znam sigurno koja se definicija suvereniteta koristi u 1244, a to je da beograd nema pravo tamo nista da odredi, ne moze da ima svoju policiju, vojsku, pravosudje, zakone, niti da tamo vazi ustav republike Srbije.

Онда, како су у складу са Уставом републике Србије кад кажеш да тамо не важи устав републике Србије?!

Лепо. У хијеархији правник аката, међународни уговори су у нивоу устава. 

Устав и закони Србије важе само тамо где постоји суверенитет републике Србије.

Оно што се ради тамо где они немају снагу је у складу са њима.

Например, када Бугари донесу неки закон, тај закон није у сукобу са уставим републике Србије. Исто тако важи на било којој другој територији где Србија нема суверенитет. 

Например, када Бугари донесу неки закон, тај закон није у сукобу са уставим републике Србије. Исто тако важи на било којој другој територији где Србија нема суверенитет. 

Онда кажеш:

Jedino sto tamo vazi, da su predsednik Kosova i vlada Kosova pod patronatom UN-a a ne samostalni nezavisni organi. Naprimer UN je taj koji ima moc da skloni Hasima Tacija sa svoje funkcije.

Резолуција 1244 SB UN. није стављена ван снаге. Како онда кажеш да република Србија нема суверенитет на Космету и да су Тачијеви избори "легитимни" под патронатом УН-а?

Онда кажеш:

Резолуција 1244 SB UN. није стављена ван снаге. Како онда кажеш да република Србија нема суверенитет на Космету и да су Тачијеви избори "легитимни" под патронатом УН-а?

Jedino sto tamo vazi, da su predsednik Kosova i vlada Kosova pod patronatom UN-a a ne samostalni nezavisni organi. Naprimer UN je taj koji ima moc da skloni Hasima Tacija sa svoje funkcije.

Ја не могу да повежем, шта ја овде кажем а шта ти мене питаш. Ај разјасни ми мало.

Ајде ја ћу сада да ти кажем шта је и како је, а ти батали да цитираш моје пређашње постове и уносиш непотребну конфузију.

Дакле.

1. Србија нема суверенитет на Косову.

2. Ако нема суверенитет значи да устав и закони републике Србије не важе на Косову.

3. Према томе значи, устав и закони РС немају снагу да тамо нешто учине нелегалним.

4. Самим тим позивати се да је нешто нелгално тамо јер није у складу са уставом рс - је лагање народа. 

Да ли има још нешто што ти није јасно? И немој да ми цитираш пређашње постове, јер су они из неких других дискусија и врло лако може да се забуни ако се гледају делови постова ван контекста дискусије. 

Наравно ако ти намерна забуна није циљ. 

Па Србија крши свој устав све док не призна КиМ, јер до тада је КиМ део Србије, а Србија и њене оружане снаге као гарант устава нису у стању да спроведу законом прописане УСТАВНЕ акте очувања територијалног интегритета државе, на које су по закону обавезни.

Ја не могу да повежем, шта ја овде кажем а шта ти мене питаш. Ај разјасни ми мало.

Ајде ја ћу сада да ти кажем шта је и како је, а ти батали да цитираш моје пређашње постове и уносиш непотребну конфузију.

Дакле.

1. Србија нема суверенитет на Косову.

2. Ако нема суверенитет значи да устав и закони републике Србије не важе на Косову.

3. Према томе значи, устав и закони РС немају снагу да тамо нешто учине нелегалним.

Да ли има још нешто што ти није јасно? И немој да ми цитираш пређашње постове, јер су они из неких других дискусија и врло лако може да се забуни ако се гледају делови постова ван контекста дискусије. 

Наравно ако ти намерна забуна није циљ. 

Ко теби предаје уставно право?