Jump to content

Da li sam za to da srbi izađu na kosovske izbore?

Оцени ову тему

Јаков.

Izbori na Kosovu i Metohiji  

71 члановâ је гласало

1. 1. Da li sam za to da srbi učestvuju na izborima, na Kosovu i Metohiji?

• Da
      29
    • Ne
      35
    • Možda
      7

Препоручена порука

Детаљи  Објављено 04 новембар 2013
Бојкот је успео, шиптарски избори на северу КиМ су пропали, српски народ је одбацио Бриселски споразум, политика Владе Србије је доживела пораз. Позивамо Владу Србије да прихвати реалност на терену.

Bosko-Obradovic-portret_images_1-za-dverГодинама слушамо од разних лобиста за стварање тзв. независног Косова да је реалност да Косово и Метохија више нису српски и да не могу остати део државе Србије. Реалност је – по њима - такође тзв. независност Косова, реално је да се по Бриселском споразуму са севера КиМ повуку државне институције Србије, и да Срби изађу на шиптарске изборе и постану „Косовари”.

Међутим, апсолутни успех бојкота Тачијевих избора на северу Косова и Метохије, крах политике позивања Владе Србије да се на ове изборе изађе и пропаст Бриселског споразума – нова је реалност на терену. Зато позивамо државни врх и потписнике Бриселског споразума на челу са Николићем, Дачићем и Вучићем да прихвате ову нову реалност и повуку притиске на Србе на северу КиМ и полицијску репресију према опозиционом народном фронту на челу са Покретом Двери.

У данашњој изјави Бошко Обрадовић, члан Старешинства Двери, оценио је да никакве медијске лажи и монтирани инциденти не могу променити ову реалност. Свакоме је јасно да инцидент због кога су затворена бирачка места у Косовској Митровици нису изазвали представници кампање бојкота лажних шиптарских избора, јер је бојкот у том тренутку апсолутно успео и њима је најмање одговарало да дође до инцидената. Очито је да су разлоге за инцидент имали најпре они чија је политка Бриселског споразума и изласка на шиптарске изборе поражена, па су оваквим потезима желели да заклоне ту истину. Зато позивамо владајући режим да призна пораз и окрене се новој реалности на Косову и Метохији.

Информативна служба Покрета Двери

http://www.dverisrpske.com/sr/nas-stav/4331-obradovic-prihvatite-realnost-na-kim.html

У реду Неђо! Како даље?

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

У реду Неђо! Како даље?

План Вучића је да понови изборе.

Ако му то успе, повећаће притисак на Србе да изађу на изборе.

А ако не успе да понови изборе, понашаће се као да Срби нису бојкотовали изборе, и причаће нам како су Срби у ствари подржали политику владе.

Подели на овим сајтовима

Бојкот је успео, шиптарски избори на северу КиМ су пропали, српски народ је одбацио Бриселски споразум, политика Владе Србије је доживела пораз. Позивамо Владу Србије да прихвати реалност на терену.

Е одлично сад да пошаљемо војску и полицију тамо, ухватимо тачија и харадијена судимо им за териризам и отерамо еулекс.   :))  :))  :))  :))

ПОВРАТИЛИ СМО КОСОВО!  :))  :))  :))  :))

И чекај, ко може ОЗБИЉно у дверима да види неку ОЗБИЉНУ политику??? 

Подели на овим сајтовима

Е одлично сад да пошаљемо војску и полицију тамо, ухватимо тачија и харадијена судимо им за териризам и отерамо еулекс.   :))  :))  :))  :))

ПОВРАТИЛИ СМО КОСОВО!  :))  :))  :))  :))

Тако би требало... Трећи одред!

Подели на овим сајтовима

"Решење је у промени политике. Север треба да добије широку аутономију и да у процесу нормализације односа Београда и Приштине буде постепено реинтегрисан у састав Србије. Албанци су чекали 120 година: имали су изводљив циљ, били су стрпљиви и спремни на жртву. Ми данас немамо ништа од тога. Имамо, међутим, популарне политичаре лишене уверења". 

Напредни клуб

Чедомир Антић
Подели на овим сајтовима

У реду Неђо! Како даље?

Можда није популарно, и дефетистички је, али ја сам да се људи изместе. Доле нема слободе, није ће је икад бити. Гледао сам некидан емисију о Ораховцу. Каже људи имају радијус кретања 1 километар. Да ли ће након избора бити нешто боље по том питању?

Боља је слобода него ишта. Србија их је оставила доле и не знам шта има да се надају. Свака част људима како издржавају и оволико времена. Да се прода још док се може добити нека цена, ако може. Не знам да ли је то издаја завета, али ја не видим друго решење.

Подели на овим сајтовима

Ma kakav rat vas spopao pobogu pa zar ne vidite da ova vlada nikad nije ni bila na vlasti u miru???(bili su od 1990 do 2000)

Ne daj Bože još samo to da im dozvolimo.

Подели на овим сајтовима

Тако би требало... Трећи одред!

Ма победили смо, избојкотовали Срби изборе, поломиле се кутије, сад ће комплетан савет безбедности и УН да нам честита победу над албанцима, да склони еулекс, да поништи све споразуме, и да пусти Србе да суде Тачију....

Мислим фата моргана, ја не верујем шта сам ја прочитао...

Подели на овим сајтовима

"Решење је у промени политике. Север треба да добије широку аутономију и да у процесу нормализације односа Београда и Приштине буде постепено реинтегрисан у састав Србије. Албанци су чекали 120 година: имали су изводљив циљ, били су стрпљиви и спремни на жртву. Ми данас немамо ништа од тога. Имамо, међутим, популарне политичаре лишене уверења". 

Напредни клуб

Чедомир Антић

За ово је касно... Ономад можда, данас-не може...

Подели на овим сајтовима

Можда није популарно, и дефетистички је, али ја сам да се људи изместе. Доле нема слободе, није ће је икад бити. Гледао сам некидан емисију о Ораховцу. Каже људи имају радијус кретања 1 километар. Да ли ће након избора бити нешто боље по том питању?

Боља је слобода него ишта. Србија их је оставила доле и не знам шта има да се надају. Свака част људима како издржавају и оволико времена. Да се прода још док се може добити нека цена, ако може. Не знам да ли је то издаја завета, али ја не видим друго решење.

Није дефетизам.. То је став и мишљење... Међ` хиљаду, наћи ће се право!

Подели на овим сајтовима

Ма победили смо, избојкотовали Срби изборе, поломиле се кутије, сад ће комплетан савет безбедности и УН да нам честита победу над албанцима, да склони еулекс, да поништи све споразуме, и да пусти Србе да суде Тачију....

Мислим фата моргана, ја не верујем шта сам ја прочитао...

Otkud taj fantastičan plan? Ako može neki izvor a ako je tvoje mišljenje reci mi kako si došao do toga?

Подели на овим сајтовима

За ово је касно... Ономад можда, данас-не може...

Ко ХОЋЕ нађе НАЧИН! Ко неће нађе разлог!

Подели на овим сајтовима

Otkud taj fantastičan plan? Ako može neki izvor a ako je tvoje mišljenje reci mi kako si došao do toga?

Ироничан сам, јер Двераш прича ко да смо победили, ко данарод хоће да се поништи бриселски споразум и ко да на основу тога данас можемо да поништимо бриселски споразум.

Мој коментар је сатира и исмевање тог сулудог става. 

Подели на овим сајтовима

Управо то и јесте смисао избора на које су Срби позвани. Да се спречи тако нешто.

Када су били први локални избори, људи у Штрпцу су их бојкотовали. Добили су градоначелника Албанца који је распродавао земљу у општини, без обзира што тамо постоји и национални парк. Не треба наглашавати колико им је проблема то створило. Данас услови доле нису као 2001. или 2004., има простора да се нешто уради ако иза људи стане и држава као подршка. Можда не превише у овом трнутку, али већ са формирањем Заједнице српских општина, ситуација се битно мења.

Са друге стране, није дефетизам ни ако неко ко не може да издржи прода своју имовину и крене тамо где мисли да ће му бити боље, али не мислим да то сме да буде политика, једино мислим да ти јадници не смеју да се обележавају као издајници, што се, на жалост, често дешава.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...