Jump to content

Da li sam za to da srbi izađu na kosovske izbore?

Оцени ову тему

Izbori na Kosovu i Metohiji  

71 члановâ је гласало

1. 1. Da li sam za to da srbi učestvuju na izborima, na Kosovu i Metohiji?

• Da
      29
    • Ne
      35
    • Možda
      7

Recommended Posts

Ако нема другог решења сем признања Косова, онда политичари признајте Косово, па онда да сви знају на чему су. Наравно, у том случају, излазак на изборе, и борба за своја право преко институције државе у којој људи живе. Али дотле, бојкот Приштинских институција, јер све друго је издаја Србије, и учествовање у распарчавању Србије, тј рад на проширивању ингеренција тзв државе Косова. Хтели то да признамо, или не. Ко год изађе на изборе је издао Србију, док та Србија не призна тзв. државу Косова.

Лако је тако говорити из Београда.

Ја заиста не знам шта рећи и поручити Србима на Косову и не усуђујем се да дам некакво коначно решење.

Ти овом изјавом стављаш те Србе на Косову као једини фактор који одлучује о томе шта је издаја и то још издају стављаш на њихова плећа ако ураде вако а не нако.

А ја ти кажем Срби који су остали да живе на Косову било да изађу на изборе било да не изађу нису издајници нити то могу бити. Јер сам њихов останак доле показује да нису издајници.

Максимално упроштавање ситуације није њено разумевање, него немогућност да се она разуме. Нећете тако доћи ни до каквих решења.

И каква је то порука политичарима да признају Косово?

Пре свега они и да то хоће а не верујем да хоће, барем половина њих то неће, они то не могу.

А друга ствар "проширење интеграција тзв. државе Косово" је почето у време Коштунице, настављено у време владавине жутих и наставља се и сада. Запад није задовољан брзином "проширења интеграција..." што значи да чак ни за време владавине жутих београдски политичари нису баш увек и све вољно испуњавали што је запад тражио.

Тако је то одувек било под окупаторима, они нешто траже а твоје је како ћеш им то дати. Да ли одмах или ћеш затезати колико можеш.

Рецимо у другом светском рату једина земља која није дала људе за источни фронт је била Србија иако је немачка окупациона власт то захтевала. Прво је Недићева влада отезала а затим је позивајући се на партизане и четнике и могућност њихове одмазде одбила тако нешто. Немцима наравно није било право јер они су ту сила, војна сила, намећу своје услове без обзира на цену коју ће окупирана земља претрпети, али ипак какви год да су окупатори нису дебили, било им је јасно да је ова претња коју је навела Недићева влада реална. Можда је Недић блефирао. Највероватније и да јесте, јер зна се да је имао добре везе са Дражом, значи могао је извести процену ризика. И највероватније да ризик није био велик, једна јединица састављена од Срба на источном фронту у читавој оној гунгули највероватније не би изазвала неки нарочит револт.

Међутим користећи стање на терену он је то зауставио.

Заиста не знам колико су садашњи српски политичари вешти да чине исто и слично. Рецимо заустављање геј параде ми делује попут тога. Али то је можда и најобичније користољубље тренутних политичара на власти, с обзиром да статистике показују да је популарност претходне владе почела нагло да пада по одржавању оне сумануте геј параде за време Тадића.

Ова времена не траже шарлатане и себичњаке на власти. Него светитеље.

То је уствари наш највећи проблем.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • Одговори 666
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Популарне поруке

Ја сам на пример био против изласка Срба на ове изборе. Али ко сам ја да причам некоме да ли да изађе на изборе или не. То је само моје мишљење које не треба да се уважи, пошто сам на Косову и Метохиј

Ja licno mislim da ne trebaju da idu na izbore,srbin sam iz krajine,salju mi pisma iz ureda za graditeljstvo  da se vratim tamo,nude mi stambeno zbrinjavanje i jos nek pogodnosti,srusili su mi tri kuc

Potrudite se da komunicirate kao odrasli ljudi, ovo vi[e li;i na prepirku dece koja se igraju u pesku. Hvala

Ево да чујемо и другу страну Војвођанерске сепаратистешта они мисле о косовским изборима:

Војођанери аутономаши о косовским изборима

24 октобар 2013 Вести

ТАМАРА КАЛИТЕРНА: Верски, зверски и шверцерски разлози

„Неколико хиљада Срба“ је у суботу у центру Грачанице било на митингу Грађанске иницијативе „Српска”. У маси мештана су примећени функционер Социјалистичке партије Србије (СПС) Жарко Обрадовић и генерални секретар владе из редова СПС Вељко Одаловић, обојица Београђани. Листу „Српска“ је сачинио владајући Београд.После митинга је „неколико хиљада грађана“ зашло у порту женског манастира Грачаница, где 20-так монахиња моли, везе и окопава. Ту се затекао и председник СПС Ивица Дачић кога су дочекали пљескањем и овацијама.

Дачић, успут премијер Србије је уредно затражио и уредно добио дозволу владе Косова преко курирске службе ЕУЛЕX-а да 19. октобра посети Косово. Раније је потпредседник владе Косова Хајредин Кучи (Куци) одлучивао ко ће смети на Косово, па звао се он и премијер Србије. Дачић је захтев за суботњу посету поткрепио верским потребама. Субота је у црквеном календару дан сићушних Тротима, Саватија и Доримедонта.

Косовске власти нису дозволиле Дачићу да посети Косово 4. октобра, јер је хтео на изборни скуп у Штрпце. Дозвола се издаје само у хуманитарне сврхе. Дозволу увек добију они који је траже из религиозних порива.

Зверски разлози

Две недеље касније помазаник Дачић је из грачаничке црквене порте у којој су осим „неколико хиљада грађана“, били сви кандидати за градоначелнике листе „Српска”, десет минута позивао „на биралишта“, „јединство“, „победу“, „националне интересе“. Окупљени су преображенику одговарали са „Ивице, Србине”, скандирањем „Српска” и „Косово је срце Србије”.

Дачић је укорио Србе што бацају бомбе „једни на друге“. Поручио им је као Исус: „Ко тебе каменом, ти њега хлебом“. А онда се понео као антихрист рекавши о Албанцима: „Морамо да урадимо нешто што њима (приштинским властима) не одговара”. Грачаница је пет километара далеко од главног града државе Косово.

У богомољи је премијер Србије политизирао са владиком Теодосијем и кандидатима, састао се са иконама и олтаром. Дачићу су из предњег дела наоса ортачки намигивали ликови из фреске „Страшни суд“. Ту је била и црна птица злослутница танких ногу која вуцара људску руку.

После два дана исте сурове фреске дочекале су потпредседницу СПС Славицу Ђукић Дејановић која се прерушила у маскирну одору министарке здравља. Она је из исте манастирске порте позвала Србе да гласају за листу Београда. У Грачаници има осам српских листа.

Сутрадан је „Српску“ храбрио и Расим Љајић, председник Социјалдемократске партије Србије у пословници „Телекома Србија“ у Косовској Митровици. Љајић је једини политичар у Србији без одмора од власти од 2000. године.

Вучић колатерална штета Вулина и „Политике“

У уторак је председник Српске напредне странке Србије Александар Вучић отказао посету Грачаници и Лепосавићу, јер је Приштина по други пут у размаку од пет дана забранила Александру Вулину, министру задуженом за Косово да посети свој ресор. Када је за Божић 2013. председнику Србије Томиславу Николићу забрањено да посети Грачаницу, његов најближи сарадник Вучић није био тако одлучан.

Оног дана кад је Вучић са Вулином требало да допутује у Лепосавић, ту је био заказан предизборни скуп „Српске“. За Вучића су уз диплому почасног грађанина били спремљени и кључеви ове варошице од десетак хиљада становника који су му додељени ин абсентиа.

Посета београдског двојца манастиру је била само димна завеса за Приштину. Димну завесу је несмотрено разоткрила Вулину најдража „Политика“. Она је и у интернет издању, доступном на Косову, уочи Вулиновог и Вучићевог одласка на Косово открила да ће „држава Србија наставити да финансира живот на КиМ управо зато што ће формирати Заједницу српских општина (ЗСО)“. „ЗСО ће постати део нашег уставно-правног поретка“, рекао је Вулин чекајући да му косовска држава дозволи пут. Вучић је испао колатерална Вулинова штета.

Вулину је неколико пута забрањен улазак на Косово. Први пут је тражио дозволу да клекне у Пећкој патријаршији али је скокнуо до Гораждевца где је 14. октобра на предизборном скупу „Српске“ најавио „изградњу Српске“, што Милорад Додик ради годинама. Након тога се Вулин 17. октобра ушуњао на Косово. Косовска полиција мисли да се представник извршне власти Србије служио прелазима које користе крадљивци стоке, дрва, шверцери бензина, љубавници и остали у сукобу са законом.

Трговина људима

Вулин обожава црну униформу. Још док је био директор владине Канцеларије за КиМ, на левом рамену његове црне кошуље је била српска тробојка са двоглавим орлом, а на десном чичком закачен натпис „Канцеларија за КиМ“. Са таквим имиџом је Вулин у манастиру Зочиште славио Светог Козму и Дамјана. Теренски стајлинг Вулина су и црне панталоне. Исти модни тренд фурали су „црнокошуљаши“ (цамицие нере), фашистичке паравојне хорде Бенита Мусолинија (Муссолини). На Мусолинијеве мускетаре су се угледали Британска унија фашиста и немачки есесовци. За боју теренске униформе Вулин је могао бирати између 966 боја колико их има у свету.

Вулин је на Косово приспео из Грчке. Тамо је преподобни хиландарској Богородици довео кандидате „Српске“ да их благослови, иако је ова госпа Тројеручица, па је могла у исто време благословити три листе. Кад су у Србији почела да се рађају телад са три главе, сви су тврдили да је то због НАТО бомбардовања, што је лажна пропаганда, јер ова Тројеручица постоји од 717. године.

Кандидати остале тридесет три изборне листе косовских Срба који ће се окушати на локалним изборима на Косову на Дан Висариона исповедника су се прекрстили са три прста кад су чули за недолично понашање мајке божије. Питају се ко је богородицу потплатио да дели небески народ. Годишње Србија из буџета на рачун Светог архијерејског синода СПЦ за обнову Хиландара уплаћује око милион евра.

Затим су земаљски Срби ангажирали још три прстохвата када су чули да је благословене предводио Вулин, вечити искушеник. Као политички почетник – комуниста, па у следећој реинкарнацији непоколебљиви социјалиста.

Извор: Аутономија
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Позив патријарха Србима на изборе може политичком (а још више политикантском) логиком да се гледа као дисконтинуитет у односу на априлски став Светог Синода. Али црквеном миленијумском логиком, али и и искуственом вековном народном логиком гледано, он представља континуитет заједничке борбе Цркве са својим народом за испуњења духовне мисије Цркве и националне српске заједнице, чији су интегрални део Срби са Косова и Метохије. Из те логике, као и из става формираним из непосредног искуства Цркве и њених пастира на КиМ (који су на челу са Владиком Рашко-Призренским Теодосијем такође позвали Србе на изборе), проистиче патријархов став, тако да се он тешко може подвести под његово некакво преузимања ингеренција у односу на Синод и читаву Цркву.

https://www.pouke.org/forum/page/index.html/_/-/1346436508/%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BD-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%D1%80%D1%85-%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B0%E2%80%93%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%83-r2596

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Лако је тако говорити из Београда.

Ја заиста не знам шта рећи и поручити Србима на Косову и не усуђујем се да дам некакво коначно решење.

Ти овом изјавом стављаш те Србе на Косову као једини фактор који одлучује о томе шта је издаја и то још издају стављаш на њихова плећа ако ураде вако а не нако.

А ја ти кажем Срби који су остали да живе на Косову било да изађу на изборе било да не изађу нису издајници нити то могу бити. Јер сам њихов останак доле показује да нису издајници.

Максимално упроштавање ситуације није њено разумевање, него немогућност да се она разуме. Нећете тако доћи ни до каквих решења.

И каква је то порука политичарима да признају Косово?

Пре свега они и да то хоће а не верујем да хоће, барем половина њих то неће, они то не могу.

А друга ствар "проширење интеграција тзв. државе Косово" је почето у време Коштунице, настављено у време владавине жутих и наставља се и сада. Запад није задовољан брзином "проширења интеграција..." што значи да чак ни за време владавине жутих београдски политичари нису баш увек и све вољно испуњавали што је запад тражио.

Тако је то одувек било под окупаторима, они нешто траже а твоје је како ћеш им то дати. Да ли одмах или ћеш затезати колико можеш.

Рецимо у другом светском рату једина земља која није дала људе за источни фронт је била Србија иако је немачка окупациона власт то захтевала. Прво је Недићева влада отезала а затим је позивајући се на партизане и четнике и могућност њихове одмазде одбила тако нешто. Немцима наравно није било право јер они су ту сила, војна сила, намећу своје услове без обзира на цену коју ће окупирана земља претрпети, али ипак какви год да су окупатори нису дебили, било им је јасно да је ова претња коју је навела Недићева влада реална. Можда је Недић блефирао. Највероватније и да јесте, јер зна се да је имао добре везе са Дражом, значи могао је извести процену ризика. И највероватније да ризик није био велик, једна јединица састављена од Срба на источном фронту у читавој оној гунгули највероватније не би изазвала неки нарочит револт.

Међутим користећи стање на терену он је то зауставио.

Заиста не знам колико су садашњи српски политичари вешти да чине исто и слично. Рецимо заустављање геј параде ми делује попут тога. Али то је можда и најобичније користољубље тренутних политичара на власти, с обзиром да статистике показују да је популарност претходне владе почела нагло да пада по одржавању оне сумануте геј параде за време Тадића.

Ова времена не траже шарлатане и себичњаке на власти. Него светитеље.

То је уствари наш највећи проблем.

Мислим да је потпуно јасно да изласком на изборе се ништа не добија, као што се ништа ни не губи. Иста ствар је и са бојкотом, просто је свеједно. Избори су увек фарса, што се посебно може видети на примеру Србије.

Кажеш "издаја" да је мало груба реч. Можда јесте, мало потрошена у српском народу. Можемо то назвати и неким еуфемизмом, али дефинитивно излазак на изборе представља кршење Устава, и фактички признавање тзв. државе Косово. Али данас сви каче Устав мачки о реп.

Избори представљају рефендум за људе на КиМ. Изађите и признајте тзв државу Косово, или немојте изаћи и немојте је признати. Ви живите доле, ви одлучите. И то је сва филозофија ових избора, по чему се они разликују од осталих избора. 

Ако Срби одлуче да бојкотују изборе, ако одлуче да кажу НЕ тзв. држави Косова, не значи да могу било шта променити, и да ће било ко узети то у обзир, ко се у ствари и пита која ће то држава бити. Али ето, остаће њихов избор податак за историју. И савест ће им бити чиста.

Ако и кажу ДА тзв. држави Косова, опет то не игра никакву улогу, и нема неки велики значај, јер свој избор увек могу правдати притиском из Београда, притиском из "цркве", тј да су послушали оно што им каже држава, што им каже "црква". Нико их због тога неће судити, ни стрељати, али ће морати да живе са својом савешћу. Сви други се правдају и објашњавају им да је излазак на изборе за њихово добро, да признају тзв. државу Косово. А велико је питање колико је то за њихово добро, а колико је у ствари добро за џепове политичара.

Мени није ни из џепа, ни у џеп. Ал мој савет је да гледају свој образ, своју савест. И да не дозволе да их лажу да излазак није признање тзв. државе Косова. Јер није крив само онај ко их лаже, него и онај ко пристане и поверује у лаж.

• Волим 1
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ствар је јасна.

Део ериторије Србије је уз помоћ НАТО отет од Србије и противно УН и УСТАВУ и свим земаљским законима...на територији једне суверене државе чланице УН се направила друга територија друге "државе"..

та друга "држава" је настала на костима Српским...и трговином СРПСКИМ органима, наркотицима и белим робљем.

Свако ко има морала макар секунде...због свих оних Српских жртава неби требао никада да призна било коју институцију која себе зове "косовском"..

The price of freedom is eternal vigilance.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hoće li srbi  na KiM učestvovati  u sportskim timovima "kosova" koji su primljeni ili će tek biti primljeni (veća je šansa da budu primljeni jer imaju legitimitet glasova srba) na medjunarodnim takmičenjima i kako li će izgledati dres reprezentacije?  

Ne znam samo se pitam...

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Hoće li srbi  na KiM učestvovati  u sportskim timovima "kosova" koji su primljeni

По чему се разликује Црна Гора, која је, такође, признала Косово и Метохију? Сви су то могли да ураде, па чак и Русија, али Црна Гора није смјела. Говорим о чињеницама, не о реалности политичкој. Промјенили су заставу, химну, све су урадили да се одрекну српског имена, чак су и ови монтенегрини толико срећни што су добили Србију у кошарци, да их буквално не занима што су испали још у групи. Навијају против Ђоковића... Ја никад, али никад не бих, да имам потенцијал да се такмичим у неком спорту, заиграо за ову садашњу репрезентацију Црне Горе. Никад! Не само то, него једноставно не могу да осјетим трунку радости кад побједе некога. Додуше, не радујем се ни поразима, не дај Боже. Напротив, буде ми и криво. А, ето, опет живим ту, гласам, читај "прихватам" реалност, иако сам био против овог "пројекта" који су добили на исти начин као и шипци, само што је то неко легализовао на покраденом референдуму. По чему се ја разликује од неког брата или сестре са КиМ, који су остали сад да живе у лажно проглашеној творевини? Притом, ја сам 100% против изласка на ове изборе!

Ајде да нешто разјаснимо, пошто нам је доста лажи које медији потурају. Читате ли ви само наслов или прочитате и остатак текста? 

Иринеј је подсетио да је његово основно мишљење било "на изборе изаћи сви или нико" и да би једино то било спасоносно и корисно, пошто "нашем народу недостаје слога и јединство у садашњим приликама"  -цитирам како пише.

И то су ову реченицу завукли да се не види, ал` су сви до једног ставили наслове "Патријарх позвао на изборе".

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Протестну вожњу организовао је антиизборни штаб, који је раније формирала Привремена скупштина Аутономне Покрајине Косово и Метохија.

Колона возила блокирала је административни прелаз Јариње у 12.00 часова, а протестно окупљање је завршено након тридесет минута.

Члан антиизборног штаба Небојша Јовић изјавио је на скупу да је протестна вожња још један вид противљења локалним изборима, које је приштинска администрација заказала за 3. новембар.

“Поручили смо властима у Београду и Приштини и међународној заједници да не прихватамо да се административни прелази Јариње и Брњак претворе у граничне прелазе, да не прихватамо учешће на косовским локалним изборима и легализацију стварања фантомске државе Косово”, рекао је Јовић, који је председник Српског националног већа северне Косовске Митровице.

Небојша Јовић је навео да је опште расположење Срба на подручју четири српске општине на сјеверу Косова да се локални избори масовно бојкотују!

“На референдум за или против косовских институција одржаном прошле године, 99,9 одсто Срба је рекло  НЕ. Сада очекујемо да се излазност мери промилима, највише до два процента”, рекао је Јовић.

Он каже да су Срби на северу Косова, упркос “великим притисцима и уценама из Београда”, одлучни да бојкотом избора сачувају сопствени идентитет и припадност матичној држави Србији.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
По чему се разликује Црна Гора, која је, такође, признала Косово и Метохију? Сви су то могли да ураде, па чак и Русија, али Црна Гора није смјела. Говорим о чињеницама, не о реалности политичкој. Промјенили су заставу, химну, све су урадили да се одрекну српског имена, чак су и ови монтенегрини толико срећни што су добили Србију у кошарци, да их буквално не занима што су испали још у групи. Навијају против Ђоковића... Ја никад, али никад не бих, да имам потенцијал да се такмичим у неком спорту, заиграо за ову садашњу репрезентацију Црне Горе. Никад! Не само то, него једноставно не могу да осјетим трунку радости кад побједе некога. Додуше, не радујем се ни поразима, не дај Боже. Напротив, буде ми и криво. А, ето, опет живим ту, гласам, читај "прихватам" реалност, иако сам био против овог "пројекта" који су добили на исти начин као и шипци, само што је то неко легализовао на покраденом референдуму. По чему се ја разликује од неког брата или сестре са КиМ, који су остали сад да живе у лажно проглашеној творевини? Притом, ја сам 100% против изласка на ове изборе!

Разликујеш се по томе што живиш у држави која је призната, и од стране Србије, и од стране међународне заједнице, држави чланици УН-а. Покраден референду, па и код нас су покрадени избори, толико пута. Ал је признат референдум. Теби се не свиђа држава, па и мени се не свиђа ова Србија. Треба се борити за своја права, у тој антисрпској Црној Гори.

А у којој држави живе људи на КиМ? То је главна разлика.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

азликујеш се по томе што живиш у држави која је призната, и од стране Србије, и од стране међународне заједнице, држави чланици УН-а. Покраден референду, па и код нас су покрадени избори, толико пута. Ал је признат референдум. Теби се не свиђа држава, па и мени се не свиђа ова Србија. Треба се борити за своја права, у тој антисрпској Црној Гори.

А у којој држави живе људи на КиМ? То је главна разлика.

Братац, све ја то знам и слажемо се у потпуности, поготово око КиМ(ту бар ништа није спорно). Али, ако призна Србија КиМ као посебну државу, а нажалост није далеко  од тога, која је онда разлика? Можда ће и тамо неко да распише референдум и да га ова садашња или нека друга власта призна за рад уласка у ЕУ,а онда ће и остатак међународне заједнице који то није урадио до сад урадити, зар не? И тај референдум који је покраден Србија није требало да призна. Не би нам ништа боље било, нити горе од тог непризнавања. Али, баш из разлога што тако нешто може да се доље слично да се деси, а и због нас у Црној Гори то није требала да уради. Али, то су већ сад прошла времена. Ја само правим поређење, а нека народ доље уради шта год да мисли да је најбоље за њих. Ја их подржавам шта год да ураде! Њима је најтеже доље. Лако је мени да причам у њихово име.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Cek,cek cek...ako je tako sto sinod i sabor nisu pozvali narod na izbore nego ostavili znak pitanja. Jedan vladika je za,drugi protiv,jedan ce u svojoj eparhiji pricati da ne treba,drugi da treba,a patrijarh je sve to objedinio pozivom da se izadje na izbore. 

A isto ako iskreno su za opciju izlaska na izbore ,sto onda opet nije sazvan sinod ili sabor pa da oni svi posalju jedinstven poziv Srbima da izadju na biralista,mislim da bi time bila daleko uvecana vaznost izrecenog i delotvornije nego da se cuje da je patrijarh negde,nekad,nekome kroz neki intervju rekao da treba da se izadje. Zar ne? Ovako izadje stav SPC,saopstenje,potpisnici i crno na belo.

I da,sta hocu reci,hocu da kazem da je ovo pranje ruku to ne zauzimanje jasnog stava,nista vise. Ako izlazak na izbore bude lose resenje,to je samo patrijarh i poneki vladika rekao,nije to bio stav cele crkve da jeste imali bi stav sinoda,sabora bla bla,ako izlazak na izbore bude dobro resenje,pa da znali smo to to je zato i bio stav patrijarha i pojedinih vladika. Dakle,obrni okreni sta god da se desi,sa gledista crkve to je ok. 

A isto tako mislim i da je pritisak vlasti bio da se njihovo glediste podrzi. Pa je ovako svako podmiren.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

A šta srbe sprečava da imaju paralelne institucije u jednoj nepriznatoj državi nalik na onim paralelnim institucijama koje su imali albanci kao manjina u jednoj medjunarodnoj priznatoj državi Srbiji?

Zašto taj vid političke borbe koji je bio uspešan za albance ne sme da važi za srbe?

Odakle sad odjednom da se srbi sa kosova i metohije plaše korišćenja Srpskih zakona koji ne bi trebalo da prestaju da postoje do konačnog rešenja statusa , već bi trebalo da se nekako prilagode trenutnom stanju na terenu.

Pitam se zašto i od kad su po medjunarodnom pravu prestali da važe srpski zakoni za srbe sa severa pokrajine i ko je to pravo Srbiji oduzeo ako to nije učinila sama Srbija....

i tako dalje pitanja se roje i hore u glavama kojima nije dovoljno uzviknuti sa vremena na vreme Kosovo i Metohija je srce Srbije.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja imam imovinu na KiM što me čini gradjanina Srbije koji u svojoj zemlji i po ustavu iste trenutno ne raspolaže mogućnošću prava na sopstvenu imovinu ako ne krši ustav tj. prizna pravo nezakonitoj državi Kosovo koja je jedina u mogućnosti da mu pravo na imovinu dozvoli (nije najispravnije pravnički rečnik ali ako me razumete koja je moja poenta)

Dakle ja bi morao priznati državu "kosovo" da bi raspolagao imovinom što je protiv mojih moralnih i ustavnih načela i prava. republike Srbije ( kao pojedinac )

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

НОМОКАНОН – ТРИБИНА:

“Позитивноправни поредак и локални избори на Космету”

(29.10.2013. у 19ч)

Струковно удружење правника “Номоканон” организоваће трибину под називом: “Позитивноправни поредак и локални избори на Космету”.

На трибини ће говорити:

проф. др Слободан Самарџић, народни посланик и бивши министар за Косово и Метохију,

проф. др Владан Кутлешић, редовни професор Уставног права на Мегатренд универзитету,

мр Душан Челић, бивши заменик председника Савезног комитета за Косово и Метохију.

Трибина ће се одржати на Правном факултету у Београду, Булевар краља Александра бр. 67, Амфитеатар бр. 5, у уторак 29. октобра 2013. године у 19:00 часова.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...