Jump to content

Da li sam za to da srbi izađu na kosovske izbore?

Оцени ову тему

Јаков.

Izbori na Kosovu i Metohiji  

71 члановâ је гласало

1. 1. Da li sam za to da srbi učestvuju na izborima, na Kosovu i Metohiji?

• Da
      29
    • Ne
      35
    • Možda
      7

Препоручена порука

Volim sina Bozijeg zanima me da li si odgledao klip koji je okacio zeebedee koji se naziva "Obraz snimaju svakog ko pridje da glasa" I ako jesi molim te reci mi da li si na snimku video da je bilo ko osim novinara bilo koga snimio i da li si uopste video nekog obrazovca? I sta kazes posto je u oba slucaja ne,sto je klip tako nazvan?

Подели на овим сајтовима

Вучић је затражио да нам дају 45 минута да српска полицији смири стање у Косовској Митровици, како би гласање могло да се настави.
Е, кад би овако нудио и кад Србе на Косову пребијају, отимају, кад руше српска гробља и светиње...
Подели на овим сајтовима

Холивуд нам није раван....

честитке браћи на показаном јединству...не треба бити киван ни на ове што су улазили, можда су људи поништавали листиће...

Подели на овим сајтовима

Miloše delimo isti stav i jasno se vidi na klipu da je devojci neprijatno od svoje braće sugradjana a ne od OBRAZA. ili DJONA.

Ja delim stav da svi srbi nisu trebali da izadju na izbore više bi dobili jer kako priznati medjunarodno srpske opštine ako ne priznati i stanje oblik neke "države".

Nema medjunarodnog priznanja zajednice srpskih opština ako time ujedno i ne priznaješ kvazi državu u kojoj se opštine i nalaze.

Albanci su bojkotovali godinama sve institucije medjunarodno priznate države Srbije i gle čuda gde je to dovelo. kakav z3 pa taj isti z3 su uništili oni koji su ga potpisali uz pomoć kriminalaca koji su imali kartice državne bezbednosti.

To se dogodilo i juče na KiM. 

Zemun do tokija! čudo jedno se dešava moj stav ne protivreči patrijarhu niti sinodu moj stav je da nema slobodnih izbora dok se ne nadju počinioci zločina nad srbima jer na sadašnji način se jasno daje do znanja da svako može ubiti srbina i da ne odgovara. Ja sam iz Kline opština Peć a KiM je postala razbibriga dokonih ljudi.(kao i životi srba sa kosova)

DS je pogrešio što je sa Dačićem pravio koaliciju jer je samo zamaskirao kriminalce koji su svi do jednog 90-tih imali članske kartice SPS i sad su vaskrsli i legalizovani.

toliko za sada.

Подели на овим сајтовима

Na z3 mislim na sve što je kasnije potpisano jer to je jedan te isti dokument nudjen srbima za odstrel. Tamo samo možeš da udahneš vazduh malo više puta u odnosu na dokument podpisan gde si prinudjen da dišeš samo na komandu superiornije rase i kulture. (ako razumete o kojim dokumentima ovde pričamo)

Подели на овим сајтовима

Овај хаус на КиМ је доказ неспособности владе. Дијаспора је лепо упозорила на СНС али нико им није вровао.

Ово је некомунистички фашизам ..шта се дешава у Србији..

Демократија је погажена и сила и репресија су заузеле место...

Подели на овим сајтовима

Ево Британци опалили...бар сада знамо ко манипулише владом у Београду.

Познати британски лист Гардијан и српске медијске куће оптужују Србе са Космета да су екстремисти, јер су у огромној већини бојкотовали окупаторске шиптарске изборе, пошто желе да и даље буду држављани Србије. У току је нови медијски линч уперен против косметских Срба у којем, нажалост, учествују и водећи српски медији:

(theguardian.com)

Маскирани мушкарци бацају сузавац и уништавају гласачке кутије на три бирачка места на српској страни Митровице

Недељни избори на Косову су обележени насиљем и застрашивањем од стране српских екстремиста.

Два сата пре затварања бирачких места у етнички подељеном граду Митровици, нестабилном српском џепу на северу Косова, маскирани људи су упали у три школе на српској страни које су коришћене као бирачка места, бацили сузавац и разбили гласачке кутије.

Гласање у северном делу Митровице је обустављено јер су изборни званичници побегли, полиција ЕУ у оклопним возилима је распоређена по околини и хеликоптери надлећу град. Организација за европску безбедност и сарадњу у Европи (ОЕБС), која помаже да се управља изборима, извукла је 60 од својих више од 200 запослених у тој области.

Учешће Срба са севера Косова на изборима за Косовски савет и изборима за градоначелника је централно за ЕУ посредован споразум постигнут у априлу, да се интегрише 40 000-50 000 српских становника са остатком Косова, које је већински албанско и прогласило независност од Србије  2008.

Србија је позвала Србе са севера Косова да учествују по први пут, јер ЕУ држи у изгледу преговоре о чланству – који би требало да почну у јануару – као награду за подршку Београда у процесу.

Али, на углавном српској страни  Митровице, бившег рударског града подељеног дуж етничких линија од рата на Косову 1998-99, излазност је била само 7% до средине поподнева, у поређењу са 32% у целој држави.

“Избори се неће наставити вечерас или сутра, а питање је да ли ће се уопште наставити”, рекао је Оливер Ивановић, кандидат за председника општине северне Митровице.

Мало је  вероватно да ће општински избори довести до већих промена на државном нивоу, али то је до сада најопипљивији знак промене спољне политике Србије према својој бившој покрајини.

Милка, 43-годишња Српкиња који је одбила да каже своје пуно име, рекла је да неће гласати из страха да не остане без посла у државној компанији. Рекла је да је менаџер претио да ће отпустити сваког радника кога види на гласању. Други су рекли да неће бити обесхрабрени.

“Ја овде живим већ скоро 80 ​​година и дошао сам да гласам, јер ако не учествујемо на изборима, Срби ће нестати са Косова”, рекао је пензионер Милорад Стијовић.

За Србин.инфо превео: Александар Јовановић -Руска странка

razbijanje-birackih-mesta1.jpg

(tanjug.rs)

Екстремисти прекинули гласање
Српски екстртемисти полупали су гласачке кутије у техничкој, медицинској и школи “Свети Сава”, јер су Срби у вечерњим часовима кренули на гласање у великом броју. Избила је туча, а косовска полиција је употребила сузавац и гласање је прекинуто.

Припадници ОЕБС-а напустили су северну Косовску Митровицу око 17.15 у двадесетак џипова. Како јавља извештач Тањуга са лица места, особље ОЕБС-а било је веома уплашено, а неки од њих су носили шлемове за главу и панцире.

Како се могло чути, незванично, није било повређених. Косовкса полиција привела је једно лице, али се не зна да ли је повезано са тим догађајем.

Подели на овим сајтовима

Познати британски лист Гардијан и српске медијске куће оптужују Србе са Космета да су екстремисти, јер су у огромној већини бојкотовали окупаторске шиптарске изборе, пошто желе да и даље буду држављани Србије.

Eto draga braćo srbi u svojoj državi i dalje žele da budu u Srbiji. Sva mudrost ovoga sveta!

Подели на овим сајтовима

Конференција за новинаре антиизборног штаба 3.11.2013. у 19:30

Конференција за новинаре антиизборног штаба 19:30ч 3.11.2013.на којој су говорили представници АП КиМ. Поред резултата гласања о којима су говорили, нарочито су напоменули на упозорење пре разбијања кутија да неки нама непознати људи планирају упаде на бирачка места.

Др Марко Јакшић говори да су у близини медицинске школе припадници жандармерије у цивилу и бивши припадник жандармерије Братислав Дикић говорили људима који су за бојкот да су много пасивни и да треба да разбију бирачка места. “Кад смо то чули ја сам тамо отишао и упозорио људе да ће они нас да оптуже за неко евентуално насиље”, рекао је Јакшић.

Ми смо били задовољни бојкотом, а они који нису били задовољни излазношћу су били спремни да изазову насиља и о томе смо обавестили и представнике ОСЦЕ-а. И припаднике КПС смо такође обавестили да се ми ограђујемо од свих евентуалних инцидената, а да имамо информације да ће до инцидената доћи. До инцидента у ОШ “Свети Сава” је дошло и КПС полиција је ухапсила једног од учесника инцидената, а портпарол КПС полиције је после 10 минута пустио овог човека, а како сазнајемо, он је био припадник жандармерије у цивилу, нагласио је др Јакшић.

Што се тиче гласања, видели сте и сами да су директори претили радницима и у групи их доводили да гласају, казао је Јакшић.

Поред мене је и Небојша Минић, који је сведок поред много других људи, да је Братислав Дикић говорио људима који су мирно исказивали свој бојкот, да су много пасивни и да треба да разбију сва бирачка места.

Небојша Минић је посведочио да је генерал Дикић пролазио поред њих и рекао им да не седе безвезе, већ да разбију бирачка места. Ми смо му одговорили да ми то немамо потребе да радимо јер је бојкот успео.

Генерал Дикић је и на свом фејсбук профилу објавио неколико фотографија у близини цркве св. Димитрија у Косовској Митровици. Линк ка профилу генерала Дикића:  https://www.facebook.com/bratislav.dikic.7?fref=ts

И остали су сведочили о изборном дану

У наставку погледајте видео прилог

Подели на овим сајтовима

Daje se samo jedan problem. Ako Srbi zaista uspeju, bilo bi verovatno ovako: "U redu, dobijate taj mali deo na severu Kosova, ali uslov je da priznate otcepljenje Kosova!"

Не, тако вероватно не би било. Било би овако: "Није у реду, не можете да добијете тај мали део на северу Косова, јер би тиме добили и Републиику Српску" - тзв експерти за Балкан јуче изјавили на ТВ-у.

Подели на овим сајтовима

Dozvolite sto cu reci da je meni licno poraznije od svog ovog medijskog mraka,gde nijedan medij ne objavljuje ista sto bi ukazalo na istinu,a istina je da je srpska vlast kad je videla da bojkot uspeva odlucuje da prekine glasanje i za to optuzi one koji su bojkotovali. Istina je da je covek iz vrha Sns-a 5 minuta pre nego sto se nesto uopste desilo objavio vest da se to desilo,istina je da postoje klipovi,istina je da oni koji bojkotuju nisu imali sto da to urade,jer je bojkot uspevao.

Meni je poraznije da na jedan klip koji se naziva jasno" Obraz snima svakog ko pridje da glasa" na kom nema niti obraza niti toga da oni snimaju i prete glasacima,ovde ta poruka dobije 3,4 amina od ljudi kao sto su otac Ivan,Milan Rakic... To je poraznije,jer to pokazuje da Srbi zasluzuju medijske manipulacije,zasluzuju da ih lazu,kradu,otimaju,da ih prave budalama,jer ako na jedan ovakav klip ljudi ne otvore makar jedno oko i pogledaju o kakvoj lazi se radi,sta reci za sve ono sto se stvarno desava. Ili je to samo stranacka ostrascenost? Ali sve u svemu,veliko razocarenje. Ako ovde ljudi uz sve dokaze zatvaraju oci i aminuju laz,sta pricati o ljudima koji istinu baziraju na drugom dnevniku rts-a i koji nemaju upliva pored medijskog mraka sta se desava.

Ali istina nadje svoj put,ma koliko joj zatirali trag,to morate znati.

Подели на овим сајтовима

Не, тако вероватно не би било. Било би овако: "Није у реду, не можете да добијете тај мали део на северу Косова, јер би тиме добили и Републиику Српску" - тзв експерти за Балкан јуче изјавили на ТВ-у.

tako je !

Подели на овим сајтовима

Свако ко овде брани образ, а релативно је таз на форуму, може слободно да оде код неког старијег члана и да га пита какве је овај форум проблеме са образом имао. 

А до тога, нека прекине да прича свашта - док се мало не упути. 

Подели на овим сајтовима

Ko bre ovde brani Obraz? Ja ovde branim istinu. Covek okaci klip koji ima naziv obraz snima glasace,a pogledas snimak na snimku nema ni obrazovca ni nekog ko snima glasace i to je odbrana?

I sta onda treba da lazemo zato sto je neko nekad negde imao problem sa nekim iz obraza? Sta u tom slucaju treba da se laze? O cemu ti pricas i sta ti pravdas.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...