Jump to content

Da li sam za to da srbi izađu na kosovske izbore?

Оцени ову тему

Јаков.

Izbori na Kosovu i Metohiji  

71 члановâ је гласало

1. 1. Da li sam za to da srbi učestvuju na izborima, na Kosovu i Metohiji?

• Da
      29
    • Ne
      35
    • Možda
      7

Препоручена порука

Београд – Извршни директор ЦЕСИД-а Марко Благојевић изјавио је вечерас да је могуће да се избори у северном делу Косовске Митровице понове и да је за то неопходно да се Изборној комисији поднесе приговор на њихову неправилност.

За тако нешто има основа, рекао је Благојевић Тањугу, с обзиром да је гласање прекинуто, након што су екстремисти изазвали инцидент приликом којег су разлупане гласачке кутије, а интервенисала је Косовска полиција употребивши сузавац. Када би такав приговор био поднет, објаснио је Благојевић, Изборна комисија не би имала друге, него да се на том бирачком месту или на бирачким местима понове избори.

Какве црвене дроље...

холивуд је за тебе мали Вучићу

Подели на овим сајтовима

РТС ..та телевизија ће за вођу и у ватру...

Дал је Милошевић, Тадић или Вучић...ије битно...битно је да је друг члан...

Извештај РТС-а

На више бирачких места у Косовској Митровици екстремисти полупали гласачке кутије, гласање прекинуто. Вицепремијер Александар Вучић затражио од међународне заједнице право да Србија интервенише. Крстимир Пантић затражио поништавање избора у Митровици.

22.25 - "Српска" прогласила победу у свим општинама јужно од Ибра у којима је имала кандидате, јавља репортер РТС-а.

22.05 - Изборни материјал из три северне општине на Косову налази се под надзором ОЕБС-а, потврђено из те мисије.

21.50 - Каменовано возило Еулекса у Звечану, причињена мања материјална штета, каже в.д. шефа прес-службе Еулекса Драгана Николић Соломон.

20.15 - Бачена бомба испред Техничке школе у Митровици, али није експлодирала.  

19.35 - Реџепи: Неприхватљив захтев Вучића да Србија интервенише.

19.15 - Због окупљања присталица бојкота избора, око 18 часова затворено биралиште у основној школи "Вук Караџић" у Звечану.

18.30 - Крстимир Пантић тражи да се због инцидента пониште избори у Митровици.

Подели на овим сајтовима

Они су оболели:

Вулин...

Вулин је рекао да је вицепремијер Александар Вучић имао информацију о томе шта се спрема и да је зато тражио од међународне заједнице да се допусти српским органима безбедности 45 минута, како би се омогућила потпуна безбедност свих учесника и регуларност избора на северу Косова.

Он је објаснио да је Вучић још у 14.30 сати знао шта се спрема, односно да је имао информацију о томе.(ајде)

"Међународна заједница нажалост није имала слуха за то. Ми морамо да поштујемо резолуцију 1244, немамо право да се безбедносно налазимо на северу КиМ... Међународна заједница није послушала захтев Вучића, иначе се ово не би десило", указао је Вулин и додао:

"Да нам је било омогућено тих 45 минута не би се десило ово што се десило".

Он је поручио да ће се држава Србија обрачунати у складу са законом са сваким ко је њен држављанин и на кога се односи њен закон, а који је "урадио те ствари у Косовској Митровици".(немој случајно са криминалцима да се обрачунате)

"У то нема нико да сумња, да може да буде другачије", рекао је Вулин и додао да централна Србија неће бити уточиште за оне који пале Косовску Митровицу и да Јариње неће бити сигурна кућа за такве.

Подели на овим сајтовима

Нисте Вучићу скандирали...аууу...

ето жандара..

Обраћање челника "Српске" пропраћено је скандирањем "Србија, Србија" и "Српска, Српска", а по завршетку конференције за новинаре почело је славље на улицама Грачанице, уз препознатљив колорит српских застава и певања родољубивих песама уз скандирање челнициима "Српске".

Подели на овим сајтовима

Праве вести..

НСПМ из бек...

Народни посланик Марко Јакшић је рекао да је народ на северу КиМ прозрео намеру власти која шиптарским изборима убија Србију на КиМ. Нарочито Јакшић упозорава да су могући нереди до краја дана и то у организацији власти из Србије и да се ми ограђујемо од свих тих инцидената.

Бојкот је апсолутно успео овде у Косовској Митровици, а имамо сличне податке и из других општина.  

Наш народ је показао – оценио је народни посланика Марко Јакшић, у изјави датој пре напада на два бирачка места батинаша са фантомкама - да не жели да иде у независну шиптарску државу.

Драго ми је што је народ - упркос разним притисцима, тортури и насиљу које је власт вршила са разних страна, а и страшној медијској кампањи која и дан данас траје – одлучио да не изађе на шиптарске, односно лажне изборе које је расписала њихова председница Јахјага.

Имамо наговештаје - а то понављамо већ три дана - да ће за сат или дванаводно да дође до инцидената, да ће поједина лица покушати да уђу и растуре изборне кутије.

Ми се ограђујемо од свега тога јер је за нас бојкот успео. Молим све наше пријатеље да буду хладнокрвни и мирни, да не наседају ни на какве провокације.

Ма какав инцидент да се деси - ми се од тога ограђујемо. Ово желимо јавно да кажемо. О томе је господин Јовић говорио јуче и прекјуче. На то указујемо и данас. Све што може да се деси иде пре свега на душу онима који су незадовољни неизласком Срба на изборе.

Ово је победа Срба, патриотских и родољубивих снага које фактички нису желеле да буду део преваре и да изађу на лажне шиптарске изборе које је, понављам, расписала Јахјага.

Од свих инцидената, ако се десе, не дај Боже, ми се ограђујемо.

Братислав Дикић предлагао да поломе гласачке кутије

Јакшић је навео да је активистима Штаба за бојкот избора помоћник директора полиције Братислав Дикић предлагао да поломе кутије. Он је на конференцији за новинаре рекао да постоје информације да су за инциденте одговорни жандарми у цивилу. 

"На бирачком месту код Медицинске школе некадашњи командант Жандармерије Братислав Дикић нашим посматрачима испред школе рекао је 'зашто сте ви пасивни, требали сте да разбијете ове гласачке кутије, ми ћемо у томе да вам помегнемо'", навео је посланик ДСС. 

Јакшић је додао да су се током дана појавиле информације да ће припадници Жандармерије у цивилу да организују инциденте и да је о томе одмах обавестио представника ОЕБС-а Ларија Милера који је, како је додао, имао исте информације. 

Јакшић је додао да Штаб за бојкот избора има снимке са свих изборних места и да ће их ускоро објавити, као и да је Штаб за бојкот избора у последња два дана упозоравао јавност да ће бити инцидената. 

"Имајући у виду малу излазност која по резултатима ЦИК-а није била већа од два одсто упозорио сам својом изјавом медијима да онај ко има успеха током предизборне кампање и самих избора, а то смо ми, не пада му на памет да разбија кутије, то ће пре свега да раде они који нису задовољни излазношћу, рекли смо да ће Жандармерија у цивилу и остали помагачи да одраде овако нечастан и бестидан посао", рекао је посланик ДСС-а. 

У саопштењу ДСС-а наводи  се да је најкасније у 16 часова било јасно да су избори у Северној Митровици пропали, тј. да су били масовно бојкотовани од стране српског бирачког тела. До тада је изашло једва 700 бирача или, по бирачком списку Централне изборне коминије 2,1%, а по бирачком списку Републичне изборне комисије око 4,2%. 

(НСПМ-Срби на окуп)

Подели на овим сајтовима

70e2dd92db95b3eba5fa4610d257a882.jpeg

На Косову се 3. новембра одржавају општински избори, у којима први пут од настанка 2008. године самопроглашене албанске републике морали би, у принципу, да широко учествују косовски Срби. Мада је реч само о месним органима власти, за покрајину и судбину српских општина ти су избори посебни. Они фактички морају да успоставе статус Косова као независне државе, те коначно ампутирају косовске Србе од Србије. Званични Београд уствари «предаје» српско становништво покрајине за почетак преговора о учлањивању у ЕУ.

http://serbian.ruvr.ru/2013_11_03/Amputacija-kosovskih-Srba/

Подели на овим сајтовима

Inace u Beogradu najavljeno slavlje i podrska Srbima na Kosmetu povodom uspelog bojkota izbora,policija izlazi na ulice i hapsi redom.

Radio stanica snaga naroda gde se prica o ovim dogadjanjima se ometa,ne moze da se slusa.

Шта тачно Срби на космету добијају бојкотом избора, осим што неће да имају свог представника у влади која ће да им кроји судбине? 

Да се разумемо, ја нисам ни за бојкот ни за излазак, ја стварно немам мишљење по питању тога шта је боље, али не видим шта ви конкретно што подржавате бојкот мислите да Србија или Срби добијају бојкотом. Нисам срео до сада ниједан аргумент да сте изнели.

Само понављате да су избори - шиптарски... шиптарски или не правно гледано - легални су. 

Опет то није мој став то је чињеница коју подржава савет безбедности. 

Шта се мора...као Срби у Книну, Вуковару, Сарајеву и Мостару...

Шта се мора..до слободе...

Из америке стиже морална подршка и нарузчује нам се песма на радију - не може нам нико ништа. (: 

Подели на овим сајтовима

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z1CgddOpgWU

Umesto sto citate dss udbaske lazi koje postira Nedeljko i slicni njima pogledajte sta se dole zaista desava; Udbaski i naci likovi dosli iz Beograda i okoline plase ove nesretne srbe koji zive dole a koji pokusavaju na sve nacine da prezive na svojoj pradedovskoj zemlji.

Ovo je inace win win situacija za Vucica: ima opravdanje da pusti ove dole srbe niz vodu pricom da im je savetovao da izadju na izbore; a naci banda moze da opravda svoju ulogu za ovce koje ne kapiraju da su placeni da prave nemire dole. Jedini koji ce da nastradaju ce biti preostali srbi na Kosovu ( citaj krajisnici i z3 plan).

Подели на овим сајтовима

Udbaske lazi? I jos otac Ivan aminuje,au gde to ide. Evo komentar jednog Aljose Milenkovica ratnog reportera.

Aljosa Milenkovic
U medijima sam 19 godina, kao novinar radim vec 13. Poslednjih 7 radim u jednoj od 3 najvece svetske informativne kuce. Izvestavao iz 33 zemlje na 4 kontinenta, ali ono sta sam veceras doziveo i video na Kosovu, nikada nisam. I zaustavicu se ovde da bih izbegao komentarisanje koje moze da ugrozi moj fizicki opstanak. Pre nego ugasim profil, kao meru samoodrzanja, samo cu reci da upamtite dobro danasnji datum. Neki ce ga definisati kao dan kada je rodjena EU sponzorisana diktatura u Srbiji, a ja cu samo kao dan kada sam se po prvi puta u zivotu realno uplasio za sebe.

Udbu drzi vlast,a ne narod! Sram vas bilo da tako pisete,imate najave sta ce se desiti od 10h ujutru,imate predstavnike sns-a koji u 17h tvituju na tviteru sta se desava na Kosmetu,kako neki maskirani ljudi upadaju na biracko mesto i ruse kutije,a to ce se desiti 8 minuta kasnije,na moje pitanje kako je to moguce? kazu mi pa nama su tad javili,,imate klipove,imate svedocenja naroda dole,imate lazne objektivne medije gde sinoc nisam mogao ostaviti nijedan normalan komentar koji nije isao u prilog tacijevi huligani dss-a i slicno,imate hapsenja po Beogradu,imate ometanje radija "Snaga naroda" sinoc celu noc.

I vi na to sve imate komentar da smo mi svi udbasi? Sram da vas bude. 

Подели на овим сајтовима

I samo da vidite koliko vas mozak daleko ide,kacite klip koji je nazvan "OBRAZ SNIMAJU SVAKOGA KO PRIDJE DA GLASA" klip koji je izmontiran i gde se ponavlja po nekoliko puta jedno te isto valjda da bi trajao duze.

Na klipu niti ima to da Obraz snima svakoga ko pridje,niti ima uopste obrazovaca,jer vidis i po naglasku i po svedocenjima ljudi oni su sa Kosmeta a sam naziv klipa upravo to ukazuje.  I sad neko ko nece otvoriti taj klip i pogledati pomislice kako na tom klipu ima vodja obraza koji snima sve i preti im, Gebels je malo dete.

A ovo sto i oni a i sto vi pokusavate je uzasno. Pritom sam glasao za sns,nazalost. Vise nikad.

Подели на овим сајтовима

Ovo je inace win win situacija za Vucica: ima opravdanje da pusti ove dole srbe niz vodu pricom da im je savetovao da izadju na izbore; a naci banda moze da opravda svoju ulogu za ovce koje ne kapiraju da su placeni da prave nemire dole. Jedini koji ce da nastradaju ce biti preostali srbi na Kosovu ( citaj krajisnici i z3 plan).

Oво је, НАЖАЛОСТ, жива истина! Тако ће му добро доћи кад нас шиптари још једном сатру, да ће рећи: "Ето, ја вам рекох да изаберете своје. Нисте хтјели и шта ћете сад?!" Мада, како год да се окрене не ваља за народ доље, јер ови владајући само траже начин да их оставе на цједилу. Било да је то Тадић или Вучић или неко трећи.

А што се тиче овох убачених елемената, како ли су прешли границу питање је сад, зна се добро из чије је то кухиње свих ових година. Кад год је требало да се нешто уради што није било у интересу ових моћника, ето их разбијачи прозора, излога, семафора, а сад и кутија и само се о њима прича, а њих нико да ухапси, ма ни лице не можеш да им видиш.

Подели на овим сајтовима

imate najave sta ce se desiti od 10h ujutru,imate predstavnike sns-a koji u 17h tvituju na tviteru sta se desava na Kosmetu,kako neki maskirani ljudi upadaju na biracko mesto i ruse kutije,a to ce se desiti 8 minuta kasnije,na moje pitanje kako je to moguce? kazu mi pa nama su tad javili,,imate klipove,imate svedocenja naroda dole,imate lazne objektivne medije gde sinoc nisam mogao ostaviti nijedan normalan komentar koji nije isao u prilog tacijevi huligani dss-a i slicno,imate hapsenja po Beogradu,imate ometanje radija "Snaga naroda" sinoc celu noc. Imate to da ljudi koji su za bojkot izbora,koje narod uspesno izbojkotovao nisu imali prostor ni minutu na javnom servisu,a pogotovo ne sinoc,nijedna izjava nikoga ko je protiv izbora bio od sinoc,na nekoj televiziji. Imate urednike novina kao npr sto je Informer koji su u 20h sinoc imali naslovnu stranu spremnu na kojoj su Taci i Kostunica i gde pise pobedili.

Подели на овим сајтовима

Umesto sto citate dss udbaske lazi koje postira Nedeljko i slicni njima pogledajte sta se dole zaista desava; Udbaski i naci likovi dosli iz Beograda i okoline plase ove nesretne srbe koji zive dole a koji pokusavaju na sve nacine da prezive na svojoj pradedovskoj zemlji.

A šta je falilo bojkotu?

Подели на овим сајтовима

Оче ви у америци..па по црвеној линији.

Дали ваши парохијани знају да сте на црвеној линији?

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...