Jump to content
Јаков.

Da li sam za to da srbi izađu na kosovske izbore?

Оцени ову тему

Izbori na Kosovu i Metohiji  

71 члановâ је гласало

1. 1. Da li sam za to da srbi učestvuju na izborima, na Kosovu i Metohiji?

• Da
      29
    • Ne
      35
    • Možda
      7

Recommended Posts

Bez nekih preteranih objašnjenja. 

Da li je vaš stav kakav jeste, zbog toga što je Crkva pozvala na glasanje sve srbe. Zato što su to uradili naši vodeći političari. Možda ste sa Kosova i Metohije pa vam je donekle jasnije o čemu se radi. Kako god... 

Iznesite svoje mišljenje. 

Glasanje je naravno tajno. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Naravno da nam je sve manje i manje stalo do Kosova i Metohije.....

Naravno i da smo gladni.....

Hoću iskrenu platformu nacionalnog interesa!!!!!!!

Sami dajemo KiM , više se i neće tražiti od nas kao što je trenutno slučaj.!!!

DZaba akademici pričaju: Što nam traže KiM ako je već njihova.

Otimaju KiM od onih što govore da su pokrajinu već oteli. A ja mi vi vinski konjići slušamo ove poslednje kao da su nam braća.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja licno mislim da ne trebaju da idu na izbore,srbin sam iz krajine,salju mi pisma iz ureda za graditeljstvo  da se vratim tamo,nude mi stambeno zbrinjavanje i jos nek pogodnosti,srusili su mi tri kuce eksplozivom,od njih sam naslijedio samo rusevine i gradjevinske dozvole,ne pada mi na pamet da se vratim u ustasku drzavu,zato sto sam slobodan covijek,niko nema pravo da mi zamijera sto za mene sloboda nema cijenu,oni koji su se vratili zive u strahu i morajju da prolivaju licemjerje da ne bi bili sikanirani svakodnevno,mada i to im nije nikakav garant,proslo ljeto na kordunu su nekom dedi odsijekli glau ,nabili mu sajkacu i glavu stavili na ogradu,bilo je u vijestima svim.bolje je da krenu ljudi u slobodi iz nule kao i milion i nesto srba koji su to vec uradili  nego da svoju buducnost zasnivaju na okupaciji kojoj se ne nazire kraj,nije fer prema tim ljudima,onaj ko treba da ostane je SPC da cuva svetinje ,to joj je i jedna od duznosti,a drzava to treba da financira i pomaze debelo,sta bi vi htijeli od tog naroda,kako vam nije zao ,to su mucenici dole na kosovu,teski mucenici. cure po beogradu brinu brigu sta ce od sminke da kupe,a cure na metohiji i kosovu nekad nemaju ni struju da ne pricam o ostalome,nije vaznija zemlja od dusa tih ljudi mucenika,mi kao kolektiv smo sami krivi za to sto se desilo,ako u buducnosti budemo imali pameti isnage da to ispravimo super,ako ne ne,ali da ocekujemo iz svojih toplih domova i kakve takve slobode da mucenici na kosovu budu i dalje mucenici a mi njihovi navijaci sa druge strane televizora,e pa to nije ljudski

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нека раде шта год хоће и мисле да треба. Они су на терену, они ту живе, они знају шта им је паметно чинити.

Лако је нама да причамо да ли требају или не требају.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нека раде шта год хоће и мисле да треба. Они су на терену, они ту живе, они знају шта им је паметно чинити.

Лако је нама да причамо да ли требају или не требају.

meni nije lako,ja sam to sve prosao na mnogo tezak nacin,imam pravo da kazem svoj stav koji se jos pri tom bazira na debelom iskustvu na tu temu

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

meni nije lako,ja sam to sve prosao na mnogo tezak nacin,imam pravo da kazem svoj stav koji se jos pri tom bazira na debelom iskustvu na tu temu

Има свако право да каже свој став. Али само онај ко живи тамо зна најбоље шта му је чинити. Без обзира шта су други прошли.

Као што си ти сам одлучивао шта ћеш ти да чиниш у ономе шта си ти прошао.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Znate i sami koliko su godina da ne kažem decenija, albanci sa Kosova i Metohije, odbijali da plaćaju račune i ostale državne namete, dok je Srbija funkcionisala kao država dole. Naše vlasti prosto nisu mogle to da regulišu. Albanci su imali i svoje paralelne institucije. 

Zatim bilo je tu tušta i tma štrajkova, od kojih je najpoznatiji verovatno onaj rudarski iz druge polovine 80-tih. Nisu učestvovali na izborima... 

Ništa to nije donelo albancima državu. Državu (takozvanu) im je dala sila. NATO-vska. Dok god su oni bunarili po srpskim institucijama to okači mačku o rep. Dobro su prolazili samo oni koji su bili deo tih institucija. Azem Vlasi, Kaćuša Jašari, Džavid Nimani, Rahman Morina (i žena mu Buba), itd... 

Mislim da i srbi treba da učestvuju u tim izborima i da budu deo vlasti takozvane države Kosovo, jer ne postoji drugi način da im bude bolje, već kad su tamo gde su. Ništa neučestovanje na izborima ili neko pravljenje Asteriksovog sela, neće pomoći. Na žalost kako su albanci dobili državu, tako će je moći i izgubiti, to jest srbi opet povratiti. Silom. Sada nije takva situacija, i prosto se po meni iz svih tih razloga treba povinovati aktuelnom trenutku. 

Nije prijatno, ali.. Da. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Нека раде по савести ..баш онако како је и Владика Атанасије рекао ..

Глупо је да их било ко позива да изађу или не изађу на изборе, тим пре што ни у матици, ни народ ни политички чиниоци нису јединствени у ставу. Поготову то нејединство важи за Цркву и Њене претставнике. А понајвише за Патрику ... ! ..!

Ја лично.. не излазим ни у Србији на изборе  и укинуо бих их,  да могу .. али на жалост - свих нас..не могу :)

Кад погледате ко Србијом влада.. и ко је владао..., не видим како се не осећају магарцима сви они који излазе или су излазили на изборе ... ИКАД ...

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

-Izbore organizuje republika Kosovo.

- Na birackom spisku ima oko 60.000 ljudi vise nego na popisu. Dakle sprema se opsta kradja.

- Drzava Srbija i Spc pozivaju Srbe da izadju i glasaju na izborima rep.Kosovo

+

U nekim mestima,gde ne bude velike kradje glasova nas narod ce imati udela u vlasti.

-

Licemernost,zalaganje za celovitost Srbije a sa druge strane pozivanje Srba da glasaju na izborima nepriznate drzave,koju vode osvedoceni koljaci Srba. Nista drugo do davanje legitimiteta toj tvorevini.

Iako se aktivno i vlast i opozicija mahom cela i crkva bar patrijarh rukovode pozivima za izlazak na izbore nijedni od njih ne mogu da obezbede da to bude fer utakmica,fer izbori vec na konstataciju da ima oko 60.000 ljudi vise na birackim spiskovima od popisa tkz drzave Kosovo,Milovan Drecun odgovara "Pa mi znamo da ce krasti,ali bitno je da mi izadjemo na izbore i..."

Sta ce se desiti ako ne uspe plan da Srbi osvoje vecinu u mestima gde ih ima?Da li kradjom na izborima,da li kako drugo. Dace se puno vazeci legitimitet tim izborima i novoj "vlasti",Srbi ce ostati van vlasti i nastavice se njihova kanonada tamo. Kako ce Srbi moci da kazu,ja ne priznajem ovu vlast,sta ce kad budu Srbi trazili pomoc od Beograda sta da rade sad? tad ce biti tajac i bice svaka losa stvar usmerena na ljude dole,da su oni iskljucivi krivci.

Sumarum:

Nemam protiv da bilo koji pripadnik mog naroda po svom nahodjenju izadje i glasa,medjutim sva ova javna pozivanja,sve ove akcije i sa druge strane se po mnogim pitanjima nista ne cini da to budu fer izbori,navodi me da je to pogresno sto je drzava Srbija i spc uradila.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Sviđa mi se što Miloše nisi a priori podanički naklonjen, i da samo zato što je Crkva nešto rekla tako treba i da bude. Kažem prvo Crkva, jer je smatram većim autoritetom od Vlade (Srbije). 

Crkva naravno da mora nekad da izađe i izvan okvira duhovnog rukovođenja i da daje neke zemaljske savete. Zapravo to je sve toliko blisko. Ono što učinimo u svetu, deluje i na našu dušu. Kosovo i Metohija su duša srpskog naroda. Šta onda to znači?

Ovako među nama, mislim da je u srpskom narodu počeo da slabi osećaj vezanosti za Kosovo i Metohiju. Od kada su pre par godina albanci i zvanično proglasili nezavisnost Kosova i Metohije, to jest postali "država" čini mi se da je sve manje i manje zainteresovanosti za Kosovo. Pogledajte samo kakva je situacija sa još ranije izgubljenim srpskim teritorijama u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Ljudi su izbegli odatle. Oni koji su ostali ili su se vratili nisu u principu nikakav faktor vezivanja, jer se i Hrvatska i BiH trude da pred javnošću budu prema tim ljudima maksimalno korektni. Šta se dešava iza zavese u ovom slučaju nije bitno, jer se ta priča ne plasira nigde u javnosti. U eter ide samo priča o povratnicima koji su se integrisali i koji dobijaju pomoć. Naravno da se time privlače i drugi da se vrate. Srbija time dobija??? Hrvatska i BiH dobijaju??? (da sad ne širim priču, činjenica je da dobijaju). 

Kao što su zaboravljeni ljudi i srpske teritorije iz Hrvatske i BiH, tako će se na žalost zaboraviti i Kosovo i Metohija. To jest sa prvih već je prešla na pete stranice u novinama, a za par godina možda se ni ne bude pisalo uopšte o Kosovu i Metohiji. To je sve zato što srbi su tamo "nevidljivi". Neće biti "nevidljivi" ako budu u vlasti ili bar se čuje njihov glas. 

To je moje mišljenje i još jedan od razloga zašto mislim da treba izaći na Kosovske Izbore. 

Naravno da lično ne priznajem "državu" Kosovo i da smatram da su srbi tamo kao u logoru, ali to što ja ili ko zna koliko srba tako smatra, neće ništa promeniti. Kosovo kao državu priznaju mnogo bitnih činilaca i kao prema državi se i odnose prema Kosovu. Ne mogu da kažem "Srbi izađite na izbore". Niti sam im u koži, niti mislim da će to promeniti znatno njihovu situaciju, ali ipak mislim da treba reći DA. Izbori - izlazak.

Nek se čuje više mišljenja, ne smatram da će to što su suprostavljena nešto promeniti u glavama srba dole. 

Čini se da su oni mnogo, mnogo, mnogo instrumentalizovani. Da to što će neko ih pozvati ili ne, neće uticati na njihovo mišljenje. Oni će uraditi ono što im se kaže od nekih bitnih ljudi koji tamo dole odlučuju kako da se ponaša srpski narod. Naravno mislim na neke bitne srbe, ne na albance. 

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Neće biti "nevidljivi" ako budu u vlasti ili bar se čuje njihov glas. To je moje mišljenje i još jedan od razloga zašto mislim da treba izaći na Kosovske Izbore.

Срби су тамо већ у власти. Имаш мислим и министра српске националности у тачијевој влади. Сва форма равноправности и нормалног живота срба постоји. А врло добро знамо како људи тамо живе, затворени, у енклавама. Нема потреба да се испуњава пука форма са овим изборима. Зато мислим да је боље да срби бојкотоју изборе.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Spc pozivaju Srbe da izadju i glasaju na izborima rep.Kosovo

Ja колико сам видио, а чини ми се да јесам добро, Патријарх је рекао да изађу ИЛИ СВИ ИЛИ НИКО, тачније да људи буду сложни једном за промјену.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
У Косовској Митровици одржана антиизборна шетња, радницима државних установа забрањено да напусте посао

http://srbin.info/2013/10/u-kosovskoj-mitrovici-odrzana-antiizborna-setnja-radnicima-drzavnih-ustanova-zabranjeno-da-napuste-posao/

УНДП: Сигурно гласа 16 одсто бирача на северу Косова, 44 одсто бојкотује изборе

http://srbin.info/2013/10/sigurno-glasa-16-odsto-biraca-na-severu-kosova-44-odsto-bojkotuje-izbore/

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Ухваћени у превари – СНС и СПС дистрибуирају изборни материјал са грбом „Републике Косово“

23. октобар 2013. СНП НАШИ

Српски народни покрет НАШИ предочава јавности скандалозан материјал до којег смо дошли, а који показује да Дачић, Вучић и Николић свесно обмањују грађане и јавност Србије тврдњом да на изборним материјалима неће бити „грба Косова“, као и да се цела ова добро смишљена и подмукла превара одвија управо под покровитељством и каналима СНС-а и СПС-а због чега одговорни морају бити изведени пред лице правде.

kosovokoverta3.jpg

Овај материјал се међународном поштом из Приштине доставља у Ниш, одакле се шаље расељеним лицима са Косова и Метохије по градовима широм Србије, а реч је о ковертама у којима се налазе гласачки листићи које расељена лица треба да попуне и тако попуњена да доставе тзв. изборним штабовима.

На овом изборном материјалу се налази грб „Републике Косово“ и латинични натпис „Republika e Kosoves – Republika Kosova“, а цела ова мрежа представља јасан доказ да ову политичку и противуставну превару спроводе управо Дачић, Вучић и Николић, тј. они који у медијима јавност обмањују да су избори „статусно неутрални“, да избори нису шиптарски и да неће имати грб Косова.

СНП НАШИ апелују на јавно тужилаштво да је реч о највишим националним и државним интересима српског народа и државе Србије, као и да ова превара обухвата низ најтежих кривичних дела која се могу учинити против уставног поретка Србије и да су и према Уставу и према законима обавезни да реагују у најкраћем могућем року са циљем хитног извођења одговорних пред лице правде и спречавања учешћа државе Србије на противуставним изборима на Космету.

Информативна служба СНП НАШИ

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...