Jump to content

Колико често се причешћујете? И зашто толико ?

Guest ага пије млеко

Препоручена порука

• Гости
Guest свештеник Иван

У мојој Цркви је најнормалније да се људи редовно причешћују, што је, нажалост, раритет међу сеоским црквама. Готово цела Црква се причести. Наравно, те људе познајем, једни друге бодримо када нам се деси духовни пад. ја сам пресрећан због тога и код мене нема Литургије без причасника.

Подели на овим сајтовима

У петак на Литургији, после причешћивања, једна бакица савијеним делом свог штапа привукла је моју маму себи и питала - Зар ниси мрсила јуче? Зашто си се онда причестила? И значајно је погледа... е сад прави је дар знати осетити колико ко може да прими и шта му према његовом знању рећи... Чини ми се да бакица није била задовољна одговором, или се барем збунила, углавном упутила је мами значајан поглед... ако Литургија има врхунац у причешћивању, и врши се како би се сјединили са Господом, помислила сам зашто се Литургије не укину ван поста, ако већ тад не би требало да се сједињујемо са Оним који оживљава? И какав је то живот уопште, периодичан, расцепкан, разбијен, када се живи само у посту... Причешћујем се на свакој Литургији врло недостојно, али барем живим....

Подели на овим сајтовима

Причешћујем се на свакој литургији јер за то имам благослов свог свештеника, исповедника и свог епископа. У Студеници се сваки дан служи литургија, па се ја приликом својих посета без изузетка причешћујем сваки дан. Из искуства могу рећи да сам захваљујући томе успео себе да дисциплинујем и многе своје слабости да исправим и греховне склоности да победим. И сам нам је Спаситељ рекао: "Без мене не можете ништа чинити". То сам заиста осетио...

Подели на овим сајтовима

Mene nerviraju pojedinci i sa jedne i sa druge strane, koji su ubedjeni da je ono sto je lek za njih lek i za sve druge. Za neke je na sud da se stalno pricescuju, za neke jok a isticati svoj nacin kao jedini ispravni mi je malo previse svako od nas ima svoju meru kao sto ima svoje talente, svoj put, svoj odnos sa Bogom i osudjivati to, bas mi tesko pada.

Po blagoslovu svako nek cini, nek je i jednom godisnje i jednom u zivotu, pa i jednom nedeljno...

Svako ce za sebe dati odgovor, uostalom tu je padre duhovnik i milina klapklap

Подели на овим сајтовима

Ja се за велике постове на свакој литургији причешћујем. А наставио би и овако, можда  би понеку некад прескочио по унутрашњем осећају, само што је код мене проблем што таква пракса у мојој парохији не постоји али снаћу се.  Што Ђомла рече много снаге даје причешће и то сам такође осетио и без њега осећам да не би могао да се изборим са страситима али ме не вуче само то већ и жеља за сједињењм са Господом и то мало љубави које имам према Њему

Подели на овим сајтовима

Mene nerviraju pojedinci i sa jedne i sa druge strane, koji su ubedjeni da je ono sto je lek za njih lek i za sve druge. Za neke je na sud da se stalno pricescuju, za neke jok a isticati svoj nacin kao jedini ispravni mi je malo previse svako od nas ima svoju meru kao sto ima svoje talente, svoj put, svoj odnos sa Bogom i osudjivati to, bas mi tesko pada.

Po blagoslovu svako nek cini, nek je i jednom godisnje i jednom u zivotu, pa i jednom nedeljno...

Svako ce za sebe dati odgovor, uostalom tu je padre duhovnik i milina :)

??? ?? ??? ?????? ??????????????? ???? - ?????????. ??????? ?? ???, ??????? ??????? ????, ??????? ?? ????????? ? ???????? ?? ?????? ?? ????? ? ?????? ?????? ????? ????????? ???????????, ??? ??? ???? ??????? ???? ????? ?????? ??? ??????? ?????????-????????? ?????????. ????? ?? ?????? ?????? ?????. ????????? ?? ?????? ?? ????? ?? ??????? ???? ? ?????????? ?? ???? ???? ????????? ? ?????? ??????. ??? ?? ? ?????? ????? ???????? - ??????? ???? ???????? ???? ????????, ??????? ??????? ?? ??????... ??? ???????, ??? ??? ?????, ????? ???? ???? ???? ?????. ????????? ? ?????????? ?????????? ????????? ???? ? ?????????, ? ?? ??? ? ????? ??????? ??????? ???? ?? ????? ???????? ? ?????? ? ???????? ?? ???????????, ???? ??? ???????? ???? ????? ????????? ???? ?? ???????? ????. ????? ? ????? ?? ????? ? ???? ???????, ??? ????? ????? ? ???????. ??????? ????????? ???? ?? ????? ? ?????? ? ????? ?? ?????? ??? ?? ????? ???? ???????? ?? ??? ???????, ? ?? ?? ?? ????? ???????? ??? ?????? ???????????? ????? ???? ? ????? ??????. ????? ?? ????? ?? ??? ?? ????????...

Подели на овим сајтовима

? ????? ?? ?????????, ????? ????????????, ????? ?????? ????????? ????? ???? ????? ???????? ?? ???? ???? ???? ? ?????? - ??? ???? ?????? ????? ????? ?? ?? ???? ???????????

??????? ???? ??? ?????? ????, ?? ??? ???????? ????????? ???????????. ???????????? ?? ????? /??????? ??? ?????????/ ???? ?? ?? ??????? ????? ?????? ?????. ?? ???? ?? ???????: ??? ????? ????? ????????? ??? ????? ? ?????(?????? ???????????)- ? ????????? ?? ???? ????????????, ?? ??? ?? ?? ?? ????????????? ??????? ??????? ???? ??? ?? ''? ? ???? ??? ????????? ?????? ????????? ?????.''?!

... ??????????? ?? ?? ?????? ????????? ???? ??????????, ??? ????? ?????....

???? ?????. ?? ?? ?????? ???????? ???????? ?? ???? ?? ?? ??????? ????????? ??????????? ? ???????????. ?? ?? ???? ??????? ? ????? ?????. ???, ?????????: ??? ??? ??,???????, ?? ???? ?? ??????? ??????, ??????? ?????? ? ????? ?? ??????? ??? ??????? ???? ?? ???????.  ????? ???? ???? ? ??????? ???? ?? ?????: ''?? ???? ?????? ???? ? ???? ??? ????, ?????? ? ????, ? ?? ? ????.''

??? ????????? ??? ??????????, ?? ????: ''?????????? ?? ????? ??????, ????????? ??????? ? ?????,??????? ???? ? ????? ?????? ????? ??????, :smiley:.''?

???????

Подели на овим сајтовима

Djomla, Hristos se rodi 0442_feel 0202_238

Sve i da jeste upuceno tebi, a nije, nego je upuceno osobi sa kojom sam bas danas pricala na tu temu, a eto ponekad svrati ovde, pa se samo nastavih, sto moramo nekada sve izgurati do kraja...

Zar ne sme niko da misli drugacije, da ima neki drugaciji put, drugaciju pricu, drugacije vidjenje, a da ne moramod a ga ubedjujemo kako ipak mi mislimo "ispravnije"?!

Aj da mislimo drugacije pa i da kazes, ali ne mislimo pa mi nije jasno gde je trik https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1324_womens' /> :cheesy2:

A sto se episkopa i duhovnika tice, bolje da u to ne ulazim ja licno. Ko je kome poslusan, duhovnik episkopu, episkop saboru sinodu, peri ziki miki 0110_hahaha

dakle svako od nas je izabrao duhovnika po sopstvenoj slobodnoj volji, zelji, slobodi i savesti, e kad ga je izabrao, a to slozices se nije "eci peci pec" nego je i proces, nije to samo "odluka", sa sve potpisom i pecatom nego je pre svega odnos poverenja i predavanja, onda se vec u tom procesu "biranja" iskristalisu ovakva pitanja...

Ali, ne, nije upuceno tebi, slobodno se opusti 0202_238 spavanje1

Подели на овим сајтовима

Djomla, Hristos se rodi 0442_feel 0202_238

Sve i da jeste upuceno tebi, a nije, nego je upuceno osobi sa kojom sam bas danas pricala na tu temu, a eto ponekad svrati ovde, pa se samo nastavih, sto moramo nekada sve izgurati do kraja...

Zar ne sme niko da misli drugacije, da ima neki drugaciji put, drugaciju pricu, drugacije vidjenje, a da ne moramod a ga ubedjujemo kako ipak mi mislimo "ispravnije"?!

Aj da mislimo drugacije pa i da kazes, ali ne mislimo pa mi nije jasno gde je trik https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/Plava_ptica.gif.gif' class='bbc_emoticon' alt='1324_womens' /> :cheesy2:

A sto se episkopa i duhovnika tice, bolje da u to ne ulazim ja licno. Ko je kome poslusan, duhovnik episkopu, episkop saboru sinodu, peri ziki miki 0110_hahaha

dakle svako od nas je izabrao duhovnika po sopstvenoj slobodnoj volji, zelji, slobodi i savesti, e kad ga je izabrao, a to slozices se nije "eci peci pec" nego je i proces, nije to samo "odluka", sa sve potpisom i pecatom nego je pre svega odnos poverenja i predavanja, onda se vec u tom procesu "biranja" iskristalisu ovakva pitanja...

Ali, ne, nije upuceno tebi, slobodno se opusti 0202_238 spavanje1

?????? ?? ????! ????????? ??? ?? ?????????... ???? ?? ??? ????. ???? ???????, ??? ??? ??? ? ?????...

Подели на овим сајтовима

Шта би радили ако вам духовник лупи епитимију пет година одлучења од причешћа. Неки дан сам слушао пример о једном момку коме је "духовник" дао тако неку неколикогодишњу епитимију и човек пао у очајање престао да се труди и скроз се предао пороку и напустио црквени живот.

Подели на овим сајтовима

• Гости
Guest свештеник Иван

??? ?? ?????? ??? ??? ???????? ???? ????????? ??? ?????? ???????? ?? ????????. ???? ??? ??? ?????? ?????? ? ?????? ????? ???? ?? "????????" ??? ???? ???? ??????????????? ????????? ? ????? ??? ? ??????? ??????? ?? ?? ????? ? ????? ?? ?????? ?????? ? ???????? ??????? ?????.

?? ?? ??? ??? ???????? ???? ?? ????? ??????? ?????

???? ?? ???? ?? ???????? ???????? ??????????? ???????, ?? ?? ???? ???? ?? ? ????????? ?? ???? ??? ???? ??????????? ??????? ? ???? ????? ????? ??? ???????.

?????? ?? ??? ??????? ?????? ?????? ?? ???? ????????? ?? ??? ?????? ???????? ?? ?? ?????????? (??? ?? ???? ?? ???? ????? ????? ???? ???? ???? ???????? ????), ? ???? ??? ??? ????????? ? ??? ?????? ?????? ?? ?? ???????, ????? ? ??????? ??????????, ?? ?? ??????? ??? ?? ????? ????? ????. ?? ????? ??????????? ?? ????????, ? ????? ?? ??????????. ???? ?? ??????? ???? ?? ??? ?? ?????????, ? ?? ?????????? ??, ???? ??? ?????? ????? ????? ??? ?? ???? ????????? ?? ???????? ? ??????

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...