Jump to content
Sign in to follow this  
Ignjatije

"Duševno stanje Srba sve lošije"

Recommended Posts

al kazu da je mnogo lose xD...i otac Tadej kaze da covek ne moze da bude dobar a  da pije...a protestanti kazu da je Isus pio sok od grozdja a ne vincugu xD

To je verovatno mislio na pijanice. Evo moj najbolji drug pije skoro svaki dan(al nije alkos, nego bas suprotno od ovoga na klipu) i nemam sta da mu prigovorim, osim nekad kad se ne slazemo u misljenju.

Iako jedan kraci period od mozda mesec dana sam se bas navukao i alkohol mi je bio, kako da kazem, stvara laznu sliku da ne moze da se funkcionise bez njega, slican fazon kao i sa cigaretama, a u sustini krize ne traju duze od 5 minuta, pitanje je samo volje.

Легандарна сцена коју одавно тражим на ју тубу (има ли цела где каже "јер ти видиш шта овде пише"). Знам одлично да је имитирам...кад сам у форми   :D

Na kraju dana nema niceg istinitijeg od potpune usamljenosti. U sobi amputiran od sveta pred ekranom, okruzen limenkama piva...to je izgleda jedino sigurno...dok stvari ne postanu jos gore to jest....

Брате мој, има лека за тебе...

Не знам јеси ли у кући, стану, где већ али теби треба једна мала победа да осетиш радост...

...врло једноставно...узми и направи нешто у кући, поправи, удри мотиком, чекићем, избаци ђубре које се скупило годинама...

...дозволи рукама да ураде нешто..ту не мислим на кликтање миша...кад осетиш радост због тога што си нешто направио, сетићеш са смисла...само си заборавио лепоту стварања...

био сам и сам у том стању...спавам до подне, укључим тв, ролање травуљаге, цео дан у фотељи, мрзим сваког ко ме зове да изађем,

ништа паметно не радим....не једем...само кафа и цигаре и трава....

И онда кад сам прсо скроз, одлучим да устанем рано једно јутро, поспремим цео стан, заменим чесму што цури, направим мрежу за комарце на тераси, одем у подрум да средим и избацим тону ђубра, умесим и испечем хлеб, скувам вечеру, захвалим се Богу и легнем рано у кревет....

Од тада само нешто радим рукама....јер како кажу "Руке ослобађају"

Како једна победа и успех води у други...ево ме сад запослен, жена и двоје деце, у свом стану и даље радим и стварам...

искрено, немам времена да се препуштам апатији и безнађу.

Желим ти свако добро од Бога....тражи Му и даће ти.

Pedja možda će delovati suludo ali kad najmanje voliš sebe, kad se čak i pomalo gadiš postupaka i kako gaziš u životu,ako pogledaš na gore videćeš da te tada Hristos voli najviše. Ostani brate sa njim i svu nadu ako želiš predaj mu.

Misleći čovek traži dijalog traži drugu ličnost kako bi i on sam postao ličnost, budi dakle stalno otvoren za Drugog.

Ja sam ležao u krevetu danima  i preznojavao se, nisam mogao da se pomerim dok nisam shvatio da smisao nije u ljudima i od ovog sveta.

Пеђа често се исповедајте,причешћујте,бавите се исусовом молитвом и 150 пута говорите Богородице дево... и остало.Псалтир и јеванђеље мени је све то много помогло,а такође и   http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Bogoslovlje/StaracSiluan/StaracSiluan.htm.Опростите што ја као млађи вас саветујем овако али савест каже напиши свако добро од Господа.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...