Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Sign in to follow this  
Guest ага пије млеко

Која црквено-народна песмица Вам се највише допада ? :)

Оцени ову тему

Recommended Posts

?? ?? ????? ????? ?? ?????????, `???????` ???? ??????... ???, ??????? ?? ???? ? ?????????.

???????? ?? ? ????? ????? ?? ?? ?? ?????????,?????? ????????? ???????,?????? ???????,?? ??????? ????,????????...

???? ?? ??? ???? ? ???? ,?? ?? ?? ?? ???????,???????? ?? ?? ?? ??????? ??????? ? ????????????? ??????...

Guest ага пије млеко

????? ??.??????? ?????????? ? ???????? ????? ?? ???? ? ??????? ? ?? ????? ????????? ? ??? ????? ???? ???????? ? ?????.?? ???? ??? ????????????-

????? ???? ??? ??????? ?? ??? ??????? ?????! 

??????? ?? ?? ?????, ????? ??? ???? ????????? ?????? ?? 2001 ??? ????? ? ???. ???? ?????? ?? ????? ? ??????? ?????? ????? ???????? ???????? ????????????.

Веома ми се допада како је испевао Војо Билбија псалме, а из Духовне лире ми се највише свиђа Брује тихо звучна звона, .... заборавила сам како се зове. Ми кад негдје путујемо супруг и ја аутом увијек пјевамо Духовну лиру има она књижица са Христовом иконом, плава... и то ми се јако допада. Hristos vaskrse

"Молите се молите"

"Један гладан човек"

"Љубав или ћути или песму пева"

"Ој недељо најсветлији дане"

"Кад ја умрем браћо"

"Сабираш ли благо земно"

И вероватно сам неку заборавио

Постављена слика

Ово је једна од песама коју много волим.
Пева се у ритму 3/4, валцера, налик песми "Капетан Коча", мислим да је ритмика преузета баш из те песме..
Говори о доласку смртнога часа, можда час и тренутку наступања смртнога часа, када се хришћанин радује, а не тугује... Из тог разлога је и ритам песме радостан.

Песму је написао Св.владика Николај, али ретко ко је зна и пева. Ја сам је чуо од ћелијских сестара. Обично је певају када прате некога великог госта, духовника. Иду за њим док га прате до капије и певају ову песму.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Create New...