Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Филозоф

Карл Сеган - популаризатор науке

Оцени ову тему

Recommended Posts

Svaka tebi čast ako Novi zavet smatraš naukom nad naukama. Meni se ipak čini da su i braća Grim bliži nauci od te knjige pune besmislica, gluposti i pa mitova, ono to nije ni mit, već samo plagijat postojećih mitova, u kombinaciji jedno sa drugim. Cela vaša religija je ustvari zasnovana na plagijatu i to ne plagijatu neke od monoteističkih religija, već politeističkih.

A da ne pominjem što ta knjiga promoviše homoskeksualizam, mislim jedan muškarac sa još njih dvanes, radi sve te intimne stvari, nigde žena. Ono ne možeš reći da nije pederski.

:))

Ti bas zelis tu bananu?

Ovo tvoje pisanje je za anale besmisla, davno ovako sta nije bilo na forumu, respect! :good2:

Космос - врло врло занимљива књига...нити морамо све узимати здраво за готово нити треба све одбацивати...

Pa ni ja ne znam zasto, otkud? Mozda ti znas, al te mrzi da upotrebis minimalan napor da istrazis...

Zasto si ti na ovom forumu? Ajde daj motiv, onako iskreno, ako mozes?

Isto pitanje vazi za sve ateiste na forumu. Da li dajete ili trazite, ako da, sta?

Ček koliko sam shvatio pitaš zašto sam na forumu, ovako prvo sam došao onako bez razloga, video "reklamu" na FB stranici AS i došao ad se malo ispišem i odem. Međutim postalo je zanimljivo, rasprave na svaku temu, dosta ljudi sa  različitim mišljenjem od tvog, vernici (barem većina) nisu kao oni što su u mojoj okolini, tj. da ne možeš da prozboriš dve-tri rečenice da ne počnu da se dernjaju, pričaju nepovezano, nevezano za temu i koriste argument "ti ne znaš ništa". Kao što sam već napisao.

E koliko se sećam kada sam došao na forum nije bilo ovako, o svakoj temi se diskutovalo uvek je bilo nesuglasica, svako je iznosio razloge zašto misli kako misli, koji su razlozi i zbog čega. A to je bila jedna stvar koja mi se mnogo svidela, uvek je bilo zanimljivih i dobrih rasprava na svakoj temi.

Za razliku od okoline gde je većina koristila argumente "Nemaš ti pojma", "Ja znam istinu" i slično, na žalost i ovde je počelo tako da biva. Tako da odoh ja sa ove teme da ostavim ove što znaju Istinu, da nastave da pričaju besmislice sa puno tačkica i velikih slova

Međutim počeo je forum da se menja, čini mi se dolaze oni od kojih sam "pobegao" ovde, gore opisani, ili oni sa kojima sam voleo da se raspravljam i sa kojim su rasprae uvek dobre, kako got se završile skoro uvek može da se nauči nešto novo.

Iskren da budem ovaj forum me je dosta promenio, kada sam došao bio sam nekako više zanosio na AS ideologiju, ono svi vernici su glupi, ne razmišljaju nemaju mozak, ne znaju u šta veruju (verovatno što je moja okolina i dalje takva, uz par izuzetaka), dok sam ovde upoznao i drugu stranu vere, mislim i ljude koji su vernici i znaju u šta veruju, znaju i da objasne zašto veruju i da uvek adekvatno brane svoj stav (bio on drugačiji ili ne). Nažalost koliko sam primetio takvi ljudi nestaju sa foruma, u poslednje vreme teme se uglavnom završavaju rečima "Ne znaš ti ništa" i sličnim, od kojih sam ustvari i pobegao.

Naravno i pre ovoga je bilo pada mog mišljnja što se tiče voruma jedan od njih je i brisanje ove teme, tad sam konkretno bio ljut na administraciju (tačnije Dejana) zbog brisanja teme, na koju sam dosta vremena protošio, taj dan je bio možda i najbliži mom odlasku i napuštanju foruma.

Majbliži do danas, samo što se ovo što osećam ne samo danas već ovih dana dosta razlikuje od one pređašnje situacije (ono je bila ljutnja koja je prošla za par sati, da budem iskren i admin Ivan mi je malo pomogao da se to ubrza porukom koju mi je poslao), danas nije ljutnja nekako je razočaranje, sve ono što sam voleo na ovom forumu, kao da nestaje, isparava. I za razliku od one ljutnje koja je prošla za par sati ovo razočarenje držim u sebi već neko vreme.

Mislim da sam bio i vise nego jasan.

Kad sam pročitao pitanje čini mi se da je bilo drugačije formulisano od ovog gore, ustvari nije bilo većeg dela teksta kao ni YT snimka, pročitao sam to i odgovorio, tak kada sam ponovo ušao da vidim što ne odgovaraš video sam editovan komentar i odgovorio na njega.

Ček koliko sam shvatio pitaš zašto sam na forumu, ovako prvo sam došao onako bez razloga, video "reklamu" na FB stranici AS i došao ad se malo ispišem i odem. Međutim postalo je zanimljivo, rasprave na svaku temu, dosta ljudi sa  različitim mišljenjem od tvog, vernici (barem većina) nisu kao oni što su u mojoj okolini, tj. da ne možeš da prozboriš dve-tri rečenice da ne počnu da se dernjaju, pričaju nepovezano, nevezano za temu i koriste argument "ti ne znaš ništa". Kao što sam već napisao.

Međutim počeo je forum da se menja, čini mi se dolaze oni od kojih sam "pobegao" ovde, gore opisani, ili oni sa kojima sam voleo da se raspravljam i sa kojim su rasprae uvek dobre, kako got se završile skoro uvek može da se nauči nešto novo.

Iskren da budem ovaj forum me je dosta promenio, kada sam došao bio sam nekako više zanosio na AS ideologiju, ono svi vernici su glupi, ne razmišljaju nemaju mozak, ne znaju u šta veruju (verovatno što je moja okolina i dalje takva, uz par izuzetaka), dok sam ovde upoznao i drugu stranu vere, mislim i ljude koji su vernici i znaju u šta veruju, znaju i da objasne zašto veruju i da uvek adekvatno brane svoj stav (bio on drugačiji ili ne). Nažalost koliko sam primetio takvi ljudi nestaju sa foruma, u poslednje vreme teme se uglavnom završavaju rečima "Ne znaš ti ništa" i sličnim, od kojih sam ustvari i pobegao.

Naravno i pre ovoga je bilo pada mog mišljnja što se tiče voruma jedan od njih je i brisanje ove teme, tad sam konkretno bio ljut na administraciju (tačnije Dejana) zbog brisanja teme, na koju sam dosta vremena protošio, taj dan je bio možda i najbliži mom odlasku i napuštanju foruma.

Majbliži do danas, samo što se ovo što osećam ne samo danas već ovih dana dosta razlikuje od one pređašnje situacije (ono je bila ljutnja koja je prošla za par sati, da budem iskren i admin Ivan mi je malo pomogao da se to ubrza porukom koju mi je poslao), danas nije ljutnja nekako je razočaranje, sve ono što sam voleo na ovom forumu, kao da nestaje, isparava. I za razliku od one ljutnje koja je prošla za par sati ovo razočarenje držim u sebi već neko vreme.

Znaci da skratimo pricu tj baljezganje, na ovom forumu ti je najlepse, jer kako vidim provodis veci deo vremena na njemu?

Pitanje bi ondak bilo: zasto ti je na ovom forumu najlepse?

Pitanje bi ondak bilo: zasto ti je na ovom forumu najlepse?

Pa rekao sam zašto sve piše gore u komentaru, jednostavno uvek živa rasprava, suprodstavljena mišljnja i uvek (barem do sada)  to su bile dobre rasprave, gde si skoro uvek morao da se pomučiš da bi obrazložio sve što kažeš, da se staneš ispred svog mišljenja, kao što rekoh dobre i ne retko poučne rasprave. barem je tako bilo.

To nije odgovor na moje pitanje. To sto si naveo moze na bilo kom forumu.

Interesuje me sustina, a ne forma.

Sustina je uvek jednostavna.

Ne razumem, to je to, ustvari ovo je jedini forum gde sam aktivan, uz redit ovo je jedini sajt koji svakodnevno poseđujem i pišem na njemu, čak prođe dan da ne odem na FB, ali odavno nije bilo dana da nisam došao barem da vidim šta ima novo na forumu.

Rekao sam zašto sam ovde i šta me je zadržalo, ljudi i rasprave ništa posebno. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...