Jump to content
Sign in to follow this  
Danijela

Foto aparati

Оцени ову тему

Recommended Posts

Koji je vaš ljubimac?

Један идиот...који је вероватно бачен..који је ишао из руке у руку...с њим сам ишао у Англију...а прва слика која је тад била на њему је од једне "спуки" бабе коју сам случајно шкљоцнуо у фото радњи на Славији, кад ми је радница објашњавала како да уденем филм и користим идиота :)

а баба :))

Мени се овај свиђа, није лош...

060811_hasselblad_h4d_200ms_1.jpg

Мож се нађе за једно 30-35.000 евра, резолуција 200 мегапиксела    :ani_biggrin:  :ani_biggrin:

Da si NASA* pa da te razumem, ovako bolje da napravis kucu i kupis kola... :ani_biggrin:

.....................................................................

*NASA inace upravo koristi Hasellblad stakla na vasionskim brodovima, za one koji to nisu znali :laie_14:

*NASA inace upravo koristi Hasellblad stakla na vasionskim brodovima, za one koji to nisu znali

Па да, посада Апола 11 га је користила за слике првог људског слетања на Месец    :)

ја користим обичну "Практику"од 12 мегапиксела па са тим почев од пчеле на цвету па све до облака. Када човек има елана њему не смета што је апарат прост. Истина, понекад у ту сврху користим и "Камкодер", али ретко.

Мислиш за слике глумаца у пустињи? 

Нормално, и после обрада на Photoshop MH* edition!

* Moon Hoax

Hvala vam puno narode.Bili ste mi veoma jasni i od koristi. Meni koja nema nikakvu predstavu o fotoaparatima, svaki vas savet zlata vredi. 

Samo mogu da potvdrim ono sto su napisali Juan i Genije.

Ako zeli da se zaista malo ozbiljnije bavi fotografijom onda bez ikakve dileme treba da kupi neki DSLR.

Ja preporucujem Canon EOS 1200D, zbog pristupacne cene.

http://gigatronshop.com/digitalni_foto_aparati/canon_eos_1200d_crna__efs_1855mm_iii-42705

A ako dodate samo malo para preporucujum i Canon EOS 600D. Zapravo ja se sad vec prilicno ozbiljno bavim fotografijom i koristim njega bez nekih planova za kupovinu novog.

Pre kupovine dooobro da prouci fotografske termine. Sta je ISO, sta je blenda, sta je dubina polja, white balance i slicno. Iako je nasa vlada skoro predlozila zakon po kejm su fotografi ljudi koji samo skljocaju, istina je mnogo daleko od toga. Iza fotogrqafije stoji jedna vrlo ozbiljna nauka ali bez zelje da te plasim, naprotiv... sve to se lako savladava i onda samo uplovis  u cudesan svet umetnosti fotografije.

OBAVEZNO

- digitalna fotografija nije dovoljna sama po sebi. Kad opalis fotku tek si pola posla zavrsio. Zato pod obavezno instalirati dva adobe programa. Lightroom i Photoshop (narocito ovvaj prvi) jer ni imaju zadatak da iz fotografija izvuku ono najbolje.

I naravno, postavi ovde prve fotke da vidimo kako ide ;)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...