Jump to content
Sign in to follow this  
Danijela

Foto aparati

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ma divan je :)

Moj drugar iz foto kluba je poceo da pravi foto aparate od pivksih konzervi. Evo da vidite njegove fotke:

http://www.flickr.com/photos/41145224@N03/sets/72157635592614906/with/9950397126/

Невероватно, ове су ме сличице, не знам зашто, подсетиле на Београд с краја 70их. Врло веома фино.

mamo preporuku za G16...Sta vi mislite, kakva je  preporuka?

Не исплати се. Боље били који половни DSLR. Или ако можете да додате још око стотињак евра, мислим да за те паре можете да купите и нови "entry level" DSLR који је 25% скупљи, а десет пута бољи.

Не исплати се. Боље били који половни DSLR. Или ако можете да додате још око стотињак евра, мислим да за те паре можете да купите и нови "entry level" DSLR који је 25% скупљи, а десет пута бољи.

Можемо да додамо, а и сад купим ја, а следећи она сама од плате :)  Него шта је тачно ДСЛР, можеш ли ми послати неке линкове?

Ja ne mogu reći da se nešto razuem u aparate / ono u fotografisanje da :ani_biggrin: /  u svakom slučaju prednost dajem canon aparatima,  mislim da im je optika najbolja, e sad,  što skuplji to bolji.....ja navikla na canon...pa eto...

Можемо да додамо, а и сад купим ја, а следећи она сама од плате :)  Него шта је тачно ДСЛР, можеш ли ми послати неке линкове?

То су они велики апарати са измењивим објективима, на пример овај:

http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/nikon-d3200-telo-1929.html

Најјефтинији се често продају у пакету са јефтиним објективима, а касније могу да се докупе бољи. Али и чак и са тим најјефтинијим објективима углавном можеш да добијеш боље фотке него са G16. Canon и Nikon су две најраспрострањеније марке, па самим тим за њих може да се нађе више половне и нове додатне опреме.

То су они велики апарати са измењивим објективима, на пример овај:

http://www.fotodiskont.rs/proizvodi/nikon-d3200-telo-1929.html

Најјефтинији се често продају у пакету са јефтиним објективима, а касније могу да се докупе бољи. Али и чак и са тим најјефтинијим објективима углавном можеш да добијеш боље фотке него са G16. Canon и Nikon су две најраспрострањеније марке, па самим тим за њих може да се нађе више половне и нове додатне опреме.

Hvala ti Juan :) 

Ima li neko nesto da doda , ili se slazete sa Juanom?

Inace, od digitalnih imam drevni ali odlicni prosumer Canon G6. Osim niza drugih mogucnosti ima i RAW format, solidno staklo i finu mehaniku koja jos lepo radi, i posle vise od 12 godina upotrebe. Do sad sam tim aparatom napravio preko 10.000 slika.

Padao je vise puta sa raznih visina, i `fala Bogu - sasvim se ocuvao.

51EVCPXZ1WL._SX425_.jpg

Имаш две врсте дигиталних апарата: јефтинији који се понекад зову point-and-shoot, и скупљи ДСЛР. Главна разлика је ово што Хуан помену, ови други могу да мењају објективе. ДСЛР исто имају тзв. RAW опцију: када снимиш фотку, оригинал слике који су снимили сензори у aпарату, без даљих обрада, је у RAW формату. То значи да ти можеш да после скинеш ту и такву слику и да је детаљно обрадиш у неком програму који подржава RAW формат (фотошоп, нпр). Ови јефтинији углавном немају такву опцију (барем је тако било раније, не знам како сада стоје ствари), већ се слика аутоматски у самом апарату одмах претвара у JPG формат, формат у коме су скоро све слике које видиш по нету. ДСЛР исто имају по правилу већу резолуцију и шири распон опција (експозиција, ИСО, јачи зум, итд).

Е сад, имаш оне који тврде да су ови први бољи у неким условима (отпорнији на зиму и влажност, лакши за руковање, итд). Углавном је све субјективна ствар избора шта и коме колико треба и колико интензивно жели да се бави тиме.

:)

Kad bi imao paru, sad bi` uzeo ovaj Canon...

Мени се овај свиђа, није лош...

060811_hasselblad_h4d_200ms_1.jpg

Мож се нађе за једно 30-35.000 евра, резолуција 200 мегапиксела    :ani_biggrin:  :ani_biggrin:

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...