Jump to content
Жељко

Песнички покушаји форумаша

Оцени ову тему

Recommended Posts

дах и тице

морам да пишем
јер једино када пишем и дишем
тада и моје птице
моје тице,,,,
моје птице знате немају крила
оне не иду ка небу
оне имају корење
моје тице...
оне нису ваше
оне су моје
везане
крвљу за мој родни дом
за мој..не твој
усидрене
во војеки вјеков
Отаџбино тице ти дарујем моје
кореном за тебе Отаџбино везане
због тебе оне не лете...
тице моје корењем клете
тице моје крилима уклете
тице моје
само моје
никад Твоје
у јату запојте и опојте
тице моје риширтие корење до неба
корењем тице моје небо освојите
тице моје
запојте и опојте
тице моје.......
ја сада

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
олуја у бурету

и тако наиђу таласи а ја се са њима борим као орахова љуска ношена Кошавом дуж Дунава...и тонем...тонем...
па ме нешто дигне на површину воденог огледала само на трен да бих видео да је неминовно да ћу потонути...
дајте вина да се удавим у њему а не у својој души....
и тонем и боли..
и пловим даље и пијем..и...
где сте?
сам сам у овој ноћи и тами
Боже дај ми нечије очи да буду светионик емотивном бродолимнику ...дај ми макар пусто оствро..наду ми дај...или громом ме...
Ти који си ме презрео сети се да и ја сам син Твој..
Боже мој
ја сада

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ja sam kralj budala i vrhovni vrač šašavih ljudi..
na mene deluju sve magije dobrih snova i lošeg vina..
kažu da je to opasno ....
a ja sam sklon rizicima,igrač na žici i ivici noža,

ponekad padnem,
al nekako se opet uhvatim za vazduh
pa ne tresnem

tako jako kao drugi

ja 2011.

Mile Bajšev

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Pismo Himeri, onoj koju sam stvorio od svojih želja.Onoj koju sam napravio od sopstvene hrabrosti,i onoj koju od sebe oslobađam ovoga trena. Rešila si da dokažeš da si ono što nisi, a ja znam da nisi on što misliš da jesi.Jednog dana ćeš se setiti,da ja nisam gedao fotografije,a ni slike koje pružaš o sebi,da znam kako izgleda i vatra i led tvojih osećaja, a i svaki milimetar tvoga tela ,realno kako izgleda...da znam šta je foto šop života učinio od tebe i dobro i loše..da , znam da znaš i ti to o meni isto,ipak smo mi delo jedno drugoga,tvorevine strasti,i krvi...bilo bi jako dobro da si se toga setila juče...ali nisi Čudno je to što sam napisao samo dva pisma u životu,jedno 1991.kada sam u vojsci bio,nisam ga ni posalo,u njemu sam opisao kako ne mogu da mi slome duh pojedinca i da me ukalupe u masu. I ovo sada...e pa ni ovo nemam kome da pošaljem..i zato ga pišem ovako javno ,svojoj imaginaciji,možda ga neki vetar odnese u zemlju snova,žudnji,i dimenziju sreće,možda ga tamo moja Himera pročita. A možda ni neće,nije bitno.Bitno je da su Himere imaginacija, i da snovi se materijalizuju samo u očima i srcima onih koji su dovoljno ludi da bol ljubavi ne odbace u strahu...snovi se ostavruju samo onima koji radije prisataju da ih nešto peče u gudima nego da se ljubavi odreknu...tražio sam te i lovio u sebi...nalazio sam te svuda ..u svakoj ćeliji sebe..ali te nisam sklopitio mogao..jer ti si se ostvarlila meni...ali ja tebi nisam..potraga za tobom dala mi je mene..našao sam se...hvala ti za to...e da dragi posmatraču ovog cirkusa od mog žvota...ovo nisu reči upućene njoj,ipak je ovo samo moj monolog u vežbanci života...a možda i jesu za nju ove nesređene rime.. Mile Bajšev 2012

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
ноћни шетачи одавно су у граду...по некој навици ...ја пратим њихов ход...они ме не примећују јер ја се упијам у њихове сенке како мастило у папир...они су поносни на своју знање ноћних знакова....и не схавтају да ту иза њихових леђа ..налази се ноћни ловац....гледам га....страх ме је... ако их улови да ће нестаи и њихових сенки ....по којима се ја крећем тако вешто као паук по мрежи.....да ли да му ја главе дођем?...или да вриснем и дам им сигнал да је ту??...да ли??...мрак одједном престаје....сенки нестаје и панично прстом огољеног мена,показују и вриште у страху...виде ме!!!...моју голу наказност намученог погледа....угашеног ока који живи само кроз њихов живот....и ја сам у страху показао зубе....заривам их у сопствено тело које мучећи ми душу неда јој да се покаже ....кидам месо са костију сопственог скелета...срце им показујем да га виде..ужас у њиховим крицима....пара ми и оно мало доброте које ми је разум сачувао...кидам се...крећем трчећи ....преко светла. до прве тмине би да стигнем...али они ме окружују ...излаза немам...плачем и покшавам да се сакупим...и одједном ....будим се
ја сада2012

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
нетологија

одлази циркус из света електрна и фотона..
чудесним дугметом што личи на офф...
гасе се светла а пале се снови...
лаку ноћ публико и остали жбири...
лаку ноћ љубљене и барабе звезде....
лаку ноћ воајери и уцвале лепотице...
лаку ноћ филозофи неписмених слова..
лаку ноћ државници без сопственог стана ...
лаку ноћ копиранти песника боема...
лаку ноћ лопови реченица мудрих...
лаку ноћ и теби мој драги ја
шизофрениче исањане јаве

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
Циклично

И тако по ко зна који пут
иста мета исто одстојање....
исток запад север југ...
и опет у круг у круг у круг....
лева десна лева десна....
тесно нам га скроји нане...
на тешком месту бити постојати
дал смо више вредни?? ..
дал дал дал...
ма у круг у круг у круг...
дуг је ово моменат
да би га живео кратким резовима живота....
загризи пуним устима у сутра
и заборави да постојимо од јуче...
и све се то сведе на мало морген..
једном..некада...
а шта сада????
Миле Бајшев

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Не студент није запалио жито

а ватру није украо Прометеј

Ватру дарова онај ко је роди

не желевши да постане газдом

него милошћу твораца да помилује род

по лику својим а вољу слободе

дарова нама свет и сунце

а свако ко лучоношу следи

и даље је само обичан роб

Роб је онај ко није слободан

Роб си ти који за лучоношом трчиш

Роб си јер у себи осећај слободе тражиш

Роб си јер се бојиш за живот свој

Роб си јер си роб

Роб нема народ

Роб нема жену

Роб нема децу

Роб има газду

Роб има страх

Роб си јер си роб

Роб си јер си црв

Роб си јер у теби нема живота

Роб си јер свака ћелија твога

Робског бића плаче у страху од смрти

Роб си јер сањаш моћ

Роб си јер си сам

Роб си јер се бојиш самоће

Роб си јер желиш да умреш

Роб си јер немаш срца да дигнеш мач

Роб си јер си слуга

Роб си јер си роб

Роб ти знаш да јеси

Роб ти би волео да ниси

Роб ти не можш да не будеш

Роб ти рођен си

Роб си јер си роб

ја 14. 05.2009

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
šta bi dao da napišeš poemu???
da rečima razbiješ tišinu duše
da prekineš duše suše
da kišom slova okupaš nebo
šta bi dao?
e da,
a od svih suša najgore je duše suša
tad ni srce neće da te sluša
e da,
šta bi dao da napišeš poemu?

ja onomad
Миле Бајшев

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Овај нет ми понекада делује ко пролазана улица,,,знате оне улице у великим градовим препуне људи? ..У тим улицама сви само пролазе и гледају у излоге ..нико са никим не прича и нико никога не примећује.....ја обично седнем у неку башту неког локала..најбоље кад је то она права биртија...у њима пронађеш увек неког кога је живот одавно поразио али он и даље поносно стоји за шанком и нема тог броја заврнутих тура због ког би он одустао да ти прича о своме животу...и да те пита о твом...да волим такве кафане...из њих можеш гледати као прави воајер живота...све ове који пролазе а не схватају да живот тече покрај њих ...и да је сасвим свеједно дал они гледају оне пластичне лутке у излозима или оне гледају њих...исто је то ...е онда се појави у тој маси понеки осмех..и ја га приметим...ови што пролазе ..не они га видети неће...на њихову жалост

Миле Бајшев

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Cherry lips won't kiss me, poisonous are their sweet hidden charms.
In the alley of my bleeding skin, no other could bequeath their wounded arms.

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

сред пута реч у коју се не угради ништа

јер каменом кад застанеш

тише је од мисли о Теби

колико ме је мало

да се свима поделим

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

један неко непознат

ко покрива жеље  наше тајне

један неко неизречен

ко чува наших речи домашаје

само нигде да га упознам

смејурија од нигдине

где сам ко сам и ко нисам

стрампутице прелиставам

две зоре за једно јутро узимам

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

заљуљана у капи
колевка светлости
гле,
у глуво доба
очнога вида
вододелницом каса
тмине срцоломац

Подели ову поруку

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од Рапсоди,
      Квотујте форумаша и опростите се  било песмом, стихом, жељом ...итд. 
      Први ми паде Оби на памет 
      @obi-wan 

• Од Vaske,
      Неке теме и расправе на форуму су ме потакле на размишљање о томе како градимо и како изражавамо лични идентитет?
      Ова тема би била прилика да се на нешто конкретнији начин упознамо али и да спонтано направимо једно мало истраживање о томе какву заједницу, а преко приче о личном идентитету, заправо, хоћемо да изградимо.
      Дакле, како изражавате лични идентитет?
    • Од Поуке.орг инфо,
      Поштовани пријатељи и чланови форума,

Наш  форумаш "Пајко" - Драган Милић је, како сазнајемо из проверених извора, јуче погинуо у Аустрији на свом послу. Драган Милић, познат је на нашем форуму као некада веома активан члан, са природним осећајем за другог, са добрим и здравим смислом за хумор, али који је, да би прехранио породицу, из села Војска код Свилајнца отишао "трбухом за крухом" у Аустрију да ради грађевинске послове.
      Драган је један од утемељивача сајта Поуке, лични пријатељ о. Ивана Цветковића и многих чланова форума. 
      Помените у вишим молитвама упокојеног слугу Божјег Драгана. Да му Господ подари рајско насеље. Амин.
      Породици брата Драгана саучешће.

(фотографије ФБ)
    • Од Solomon Kane,
      Није згорег знати,и то из много разлога,барем како изгледа онај са ким разговарамо ако га већ можда не можемо видети уживо,зар не? Деловаће све ово што радимо мало присније и колико толико ће смањити "виртуелни данак" који плаћамо овим начином комуникације...тако ми се чини.

Изволите...ако сматрате да има мало истине у овом,а ако не...ником ништа.

Па да почнем од себе...

• Од Рапсоди,
      Мало да одахнете од тешких и свадљивих тема ....ево мало умерене разбибриге у време поста.
      Не знам да ли је моја предрасуда....али некако сам убеђена да наши драги поједини форумаши имају дупле налоге  на форуму.
      Како им пролази...не  знам ? ( сумњиви послови администрације ) Покушала сам сумњу своју у сандук предрасуда одложити, али ми не полази за руком.

Ево, први сумњиви форумаш је Твртко илити Неша_
      Убеђена сам да је Твртко,  наш делија  Јуанито ев.Жељко , а моЖбит и Гризлић...
      Арсенија је исто сумњива била одвајкада....

Имате ли исте разбибригашке сумње као ја ?

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Креирај ново...