Jump to content

Које тропаре знате да отпевате напамет?

Препоручена порука

• 7 months later...

Хаа, симпатична темица!

Ја по нешто од поменутог знам али никако сама не могу, тад га не знам,...а кад на служби крене појање свега се на време присетим и буде скоро без грешке :stadaradim:

Не смета ми,  ал се чудим што ли то раде... кад неко из народа зареди па пева целу службу  тј. и оно што поје Владика и редом остали свештеници и обе певнице и оно што је да народ поје... joooj

Подели на овим сајтовима

• 1 year later...

Тропаре свих осам гласова, Божићни, Васкршњи, рођењу Пресвете Богородице, Светој Петки, Светом Василију Острошком и Светом Георгију.

Мало ли је :)

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...
  • 6 months later...

Ne znam da ih otpevam...samo recital ... 

Vaskrsnji,tropar Bogojavljenja (taj mi je omiljeni ) ,i tropar Svetom Petru Koriskom ( i to samo zato sto imam beleznik za stranice koji sam cesto koristila , ne zato sto mi se svidjao , vec zato sto mi ga je poklonio gospodin N.,a na kome je bio zapisan tropar )...

Ja to ne citam...meni je to dosadno... :blush: ...

Подели на овим сајтовима

• 2 months later...

Спаси Господи људи твоја....., Свјати мученици.....Рожество Твоје Христе Боже наш........., Рождество твоје Богородице, ......

ова су ми четири омиљена

Подели на овим сајтовима

Ускрса, Божића, Богојављења, Часног Крста, Врбице (Обшчеје воскресеније), ова три славска и за венчање, Ваведења, Преображења, Успенија (Велика Госпојина), Богородице Дево, три прва дана Велике Седмице (Се жених градјет), Педесетнице, Рођење Богородице (Мала Госпојина), Вазнесења, Велике Суботе (Достојни Јосиф).

Све на црквенословенском, али знам значај тако да увек могу да преведем.

Нажалост, никако да се научим тропар св. Луке (моја Слава), можда због тога што постоје 2 ;)

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...