Jump to content
obi-wan

Na pomolu (ipak) vojna intervencija u Siriji?

Recommended Posts

Па океј, једна од могућности је да је велика већина много великих дебила и да се њима може толико лако манипулисати... Али нереално ми је то, опет има довољно разумних људи који знају шта се дешава. Рецимо, јесте давно било, али рат у Вијетнаму је прекинут због неслагања самих Американаца, онда има људи и који говоре о глупој политици у Авганистану, Ираку итд. Зато ми је и чудно да се могу чути и нормални ставови, а и поред тога, ови успевају да продају своје будалаштине.

E vidis ovde se pokazuje nase nepoznavanje zapadnog coveka i zapada. Iako vi u Srbiji mislite da nema razlike izmedju vas i ljudi na zapadu gresite. Medju nama je jaz, ogroman. Zapadnjak se nece zamarati uopste sa time da li je nesto pravedno ili nije vec ce gledati svoj ekonomski interes. Njega zanima cena benzina a ko je koristio bojne otrove .... zabole ga uvo ...

I ne zaboravi, rat u vijetnamu je prekinut posle 9 godina i americkog debakla ... da toga nije bilo ne bi bilo ni protesta ...

Ako pitas kako ne mogu nista da promene dobar ti je primer i Srbije

Па ја верујем да у Србији само мањина има појма иочему, већина људи су лаковерни и плитки и не знају шта је добро за њих. Звучи лоше, али је тако, чини ми се. :)

Zapadnjak se nece zamarati uopste sa time da li je nesto pravedno ili nije vec ce gledati svoj ekonomski interes.

Али да ли је могуће да ико још верује да рат доноси ишта добро у еконмском смислу? Од рата профитира само врло мали број људи, а држава као држава и народ имају само трошкове. Већа дара него мера, много.

Ово ми је велика мистерија. Никако не могу да разумем одакле им подршка у Америци за овакво дивљање. Како успевају да им продају приче...

Нема подршке. Велика већина народа је против. Али имаш зле људе који су зајахали власт и то је то...

obama1.jpg

Zapadnjak se nece zamarati uopste sa time da li je nesto pravedno ili nije vec ce gledati svoj ekonomski interes. Njega zanima cena benzina a ko je koristio bojne otrove .... zabole ga uvo ...

Tvoje poznavanje ljudi sa zapada je prosto fascinantno... 2/3 Srba takodje samo te stvari interesuje ili eventualno neki poremeceni smisao za pravdu kad se raduje sto je njegovom neprijatelju lose. Zapadnjaci, oni zaista obrazovani itekako umeju da razmisljaju i ne prihvataju stvarti zdravo za gotovo.  

Али да ли је могуће да ико још верује да рат доноси ишта добро у еконмском смислу? Од рата профитира само врло мали број људи, а држава као држава и народ имају само трошкове. Већа дара него мера, много.

A tu ti gresis prijatelju. Dobijen rat se isplati itekako ... Svima. I drzavi i svakom gradjaninu pojedinacno. Bitno je da nema puno zrtava, tvojih naravno...

И ја сматрам да не постоји подршка. Просечан Американац вероватно не разликује Србију, од Сирије. А и нема потребе да разликује ове две државе, него да се бави својим малим животом, да гледа да преживи.

Tvoje poznavanje ljudi sa zapada je prosto fascinantno... 2/3 Srba takodje samo te stvari interesuje ili eventualno neki poremeceni smisao za pravdu kad se raduje sto je njegovom neprijatelju lose. Zapadnjaci, oni zaista obrazovani itekako umeju da razmisljaju i ne prihvataju stvarti zdravo za gotovo.  

A "obrazovanijih" imas 1 promil ....ostali pocinju da rade sa 15 godina i kada ga pitas sa kojim drzavama se granici italija gleda te kao tele ...

И ја сматрам да не постоји подршка. Просечан Американац вероватно не разликује Србију, од Сирије. А и нема потребе да разликује ове две државе, него да се бави својим малим животом, да гледа да преживи.

То је тачно. Једна анегдота - у неком локалном билтену су имали кратак чланак о мојој фамилији па су грешком написали да смо "из Сирије"... :)

Нема подршке. Велика већина народа је против. Али имаш зле људе који су зајахали власт и то је то...

Нема ми логике само то како успевају да политичари спроводе политику без подршке народа, у земљи у којој избори ипак постоје? Зар не мора сваки политичар да мисли о томе како ће се народу допасти то што ради, јер у супротном ан првим следећим изборима, неће бити изабран? У САД се мењају гарнитуре већ 20 година које се каубојишу по свету, кажеш да народ то не подржава, избори пролазе, а ипак се ништа не мења. То не могу да схватим...

Нема ми логике само то како успевају да политичари спроводе политику без подршке народа, у земљи у којој избори ипак постоје? Зар не мора сваки политичар да мисли о томе како ће се народу допасти то што ради, јер у супротном ан првим следећим изборима, неће бити изабран? У САД се мењају гарнитуре већ 20 година које се каубојишу по свету, кажеш д анарод то не подржава, избори пролазе, а ипак се ништа не мења. То не могу да схватим...

Зато што имају две партије које су заузеле власт, а по том питању су скоро исте. Кога год да изаберу, исто буде... Ево Обману су изабрали управо због тога што је обећавао да то прекине и шта ради? Народ је гласао за мир...

Исто као код нас. Имамо два`ес партија које су све исте. Кога год да изабереш исто ти је.

Нема ми логике само то како успевају да политичари спроводе политику без подршке народа, у земљи у којој избори ипак постоје? Зар не мора сваки политичар да мисли о томе како ће се народу допасти то што ради, јер у супротном ан првим следећим изборима, неће бити изабран? У САД се мењају гарнитуре већ 20 година које се каубојишу по свету, кажеш д анарод то не подржава, избори пролазе, а ипак се ништа не мења. То не могу да схватим...

Ali kako ti onda ima logike ovo sto se desava u Srbiji? U americi je cak i pocela neka alternativa u zadnje vreme, a u Srbiji je sve apsolutno isto

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...