Jump to content

Зашто је туђе увек слађе?

Оцени ову тему

JESSY

Препоручена порука

Ма најслађе је моје , а на туђе не обраћам пажњу . Нека свако ужива у плодовима свога живота .

Подели на овим сајтовима

• 3 weeks later...

Шта то има слађе од Христа! Ко се не одрекне и самог себе и не узме свој крст не може служити Господу! Велико је питање да ли нешто желиш само зато што је туђе,  а кад би ти било доступно не би то пожелео.Грабљивост је опасна страст, отров за душу, на крају нам све одузме и изједа душу као рђа, каже само узми, ми узимамо отимамо грабимо и бивамо незадовољни и онда кажемо себи нисмо довољно уграбили морамо још и тако до тоталног колапса. Чиста криза идентитета. Начин да покушамо да се остваримо на туђ рачун дубоко поткована властољубљем, мада ни сама не зна шта жели па своју жељу идентификује тек када је примети на неком другом и кроз њу покушава да оствари своју личност. Господ каже ,,жањем где нисам сејао и скупљам где нисам вијао,, али у другом контексту.  Мада ме занима још једна ствар: Где то пише шта је чије?  Нпр. у мушко-женским односима како можеш отети нешто што не жели да буде отето? Па нећеш неку особу ударити тољагом у главу и одвући кући?

Подели на овим сајтовима

Ајде сад, овде многи испадоше ,,свети,, кад нису НИКАД пожелели нешто што није део њих. Да не говоримо само о томе ,,туђем,, у материјалном погледу. Овде наравно не мислим на крађу.

Зар никад нисте пожелели нешто што немате, што вам Бог није дао. Лепшу косу, очи другачије боје, витко тело, бољи карактер и тд...

Мени је увек било жао што ми Бог није дао глас и слух за певање. Или на пример мало више памети.

Најмањи је проблем желети нешто што се може имати.

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Ајде сад, овде многи испадоше ,,свети,, кад нису НИКАД пожелели нешто што није део њих. Да не говоримо само о томе ,,туђем,, у материјалном погледу. Овде наравно не говоримо о крађи.

Зар никад нисте пожелели нешто што немате, што вам Бог није дао. Лепшу косу, очи другачије боје, витко тело, бољи карактер и тд...

Мени је увек било жао што ми Бог није дао глас и слух за певање. Или на пример мало више памети.

Најмањи је проблем не желети нешто што се може имати.

Ih, kako nismo, brate... Koliko sam ja puta hteo da imam prav nos, pravu kičmu, prave zube, da sam fizički razvijeniji (doduše, na tome sam mogao da se potrudim :D ) itd. Ali, možda su ovi što su naveli da nisu poželeli napravili korak dalje, prešli tu prepreku, ali ih možda negde čeka neka druga, kao što reče Mozzart :)

Rešenje je po meni biti zahvalan na onome što imaš, a pusti ono što ne možeš promeniti, samo sebi uskraćuješ radosti. Ne kažem da to mogu, ali idemo polagacko  :)))

• Волим 1
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...