Jump to content
Жељко

Ја појма немам...

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ајмо једну тему за смиреније, превише се ваздижемо на форумима, сви су нешто као паметни и стручни за све области( мада налетео сам на једног лика који је стварно такав :)  ) .

Дакле шта је то о чему ми појма немамо, где смо потпуни аутсајдери, не само да нас не занима него заиста нешто где се не би снашли никако, нешто што нам неиде... ?

Рецимо вако ја појма немам о спортовима овим колективистичким.

Фудбал не пратим, ни кошарку, ништа од тијех спортова.

Кад је олимпијада евентуално волим да погледам атлетику и гимнастику, али искрено да кажем појма немам ко су спортисти, који су ту неки фаворити, који су прваци, успешни итд.

Meni je npr. tesko da se objasnim sa tim sveznalicam. Sveznalice u smislu jedva zavrsena osnovna skola, otisli u neku od inostranih zemalja i tamo rade neki najobicni posao kao npr. ciste javni vc ili ciste ulice. I onda se vrate ovde objasnjavajuci meni kako sam ja glup i retariran blago recno zato sto sam odlucio da odem na fakultet. Trudim se da ostanem smiren i pribran ali nikako ne mogu.

- практично сви спортови (осим донекле пливања и дела атлетике);

- све што захтева вештину руку и ногу - цртање, сликање, обрада материјала, лемљење жица, паковање, украшавање... осим свируцкања - пар инструмената;

- плес (осим неколико који више захтевају емоцију него праћење ритма, као што су танго или зеибекико);

- технички део економије и права;

итд.

Najvece je znanje svest o sopstvenom neznanju...kako rece Sokrat znam da nista ne znam.....

Ali posto smo Srbi za nas to ne vazi....mi znamo sve o svemu.. :D  :good2:

Najvece je znanje svest o sopstvenom neznanju...kako rece Sokrat znam da nista ne znam.....

Ali posto smo Srbi za nas to ne vazi....mi znamo sve o svemu..  :D   :good2:

A sad ću ja da iskoristim priliku da se napravim mudar i kažem (vezano za temu): "Hmm, odakle početi..." :D

Много је ствари и много животних области у вези са којима немам благе везе, које не би могао да научим или савладам,а има и оних које ме, једноставно речено, не интересују много, те би њихово набрајање трајало до сутра!

Тренутно ме интересује да савладам још неке занате (постављање изолације, водовод, керамика) тако што ћу са пријатељем (одличан мајстор и много ствари зна!) радити и од њега научити понешто...заната никада доста...ваљда ћу научити нешто. :)

-  углавном сви спортови 

- цртање, сликање, певање, свирање, вајање...

- плес 

- било шта зашта не смеш да будеш смотан  4chsmu1

итд...

Рецимо вако ја појма немам о спортовима овим колективистичким. Фудбал не пратим, ни кошарку, ништа од тијех спортова.

Исто... И не само да не пратим, него сам смотан ко сајла за фудбал - вероватно би поломио ногу у првих пет минута. :)

Исто... И не само да не пратим, него сам смотан ко сајла за фудбал - вероватно би поломио ногу у првих пет минута. :)

Ја сам као клинац у Аустрији играо за неки фудбалски тим. Имали смо тренинге и такмичења са другим екипама петлића( дечији фудбал).

Мој тим је чак освојио пар златних медаља тако да сам ја овде у Србију донео те златне медаље ( сад већ немам појма где су ми ваљало би утопити то злато). Углавном питају мене клинци из улице у Србији знам ли играти фудбал а ја оно ко класичан шваба( читај будала)  одем кући и донесем им медаље да им покажем моје знање.

Они ми узели те медаље окитили се њима, једва сам их намолио да ми врате. И кренемо ми фуцу на два голића на улици на асфалту.

А ови наши домаћи клинци играју као професионалци, после 15 минута ставе они мене на гол и кажу : " То ти тата купио медаље, немаш ти дечко појма о фудбалу."

И тако сам у Србији вечито дреждио на голу, док сам у Аустрији био центрафор и то тамо сам баш оно био добар фудбалер-тад сам први пут схватио разлику између цивилизације и талената. :D

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...