Jump to content
JESSY

У чему највише уживате....?

Оцени ову тему

Recommended Posts

Волим да правим музику, волим да свирам, а нарочито да импровизујем, то је моја прича кроз музику, испричам све и свашта, и да слушам музику, волим цвркут птица, и шуштање лишћа, и хујање ветра, тупкање по прозору и мирис кише, волим кад Сунце сија и пробија зраке кроз облаке, и чини боје јарким и бљештавим, волим маце, псе, птице, нарочито ми је задовољство да размишљам о животу и свим животно битним стварима, волим да возим бицикл, волим присуство драгих људи, и посебно волим богослужења... Ето толико за сад :) 

Углавном уживам у умјетности.

Уживам, још, кад вријеме проводим са одређеним особама.

Уживам у руралним срединама.

Дакле, шта вас испуњава?

Ja volim prirodu . Ispunjavaju me jednostavne stvari kao sto je uzivanje u pejzazima , u zelenilu ...  Reke , mora , jezera ... Cist planinski vazduh , osvezavajuci miris mora ... 

Volim da se krecem . Volim krstarenje . Volim klasiku . Uzivam u ukusnoj hrani , u masazama etericnim uljima ... Volim da sve oko mene bude jednostavno ... Nemam nekih narocitih talenata - ne znam da pevam , nemam sluha , crtam pedantno ,ali ruzno ... Smotana sam za dvoje ... Jedina moja pozitivna osobina je ta sto sam vredna i odgovorna ...  Ali mrzi me sad da vam to objasnjavam ...       ;)

Волим да сликам, да цртам, волео бих да могу од тога да живим. Скоро 20 година нисам скоро ништа стварао, сада када се трудим да иконопишем нашао сам и задовољство у позлаћивању. Смирује.

Такође, читање ми је битно. Не могу да читам са монитора, само папир. То ми је најдужи хоби, скоро без пауза од пете године.

Такође, волим пецање, мада нисам отишао две године. Ове сезоне планирам, ако Бог да.

Такође, волим да возим мотор. Ни то не радим већ две године, од како сам полупао последњи. Вољу имам и даље, видећемо...

И свашта још волим...

Лепа тема.

Moze se reci da sam hedonista u asketizmu tjelesnom nije vezano za hriscanstvo mada se lijepo uklapa, volim na primer da isprobavam raznorazne dijete koje su naucno dokazane na zivotinjama ali ne i na ljudima. Na primer da jedem vrlo malo a da pri tom ne iskazujem nikakvu nervozu, onda osluskujem organizam kako se ponasa na primer na postovima od 16, 24 36 i 40 sati samo na vodi ili na primer fasting tri dana na vodi. Zatim kako da ostanem svjez sa vrlo malo spavanja na primer 4 sata uvece i pola sata po danu i voli i cesto setam 6,7 puta nedeljno u jednom lijepom parku. Volim nauku i kupujem dosta knjiga, itd. :)

Moze se reci da sam hedonista u asketizmu tjelesnom nije vezano za hriscanstvo mada se lijepo uklapa, volim na primer da isprobavam raznorazne dijete koje su naucno dokazane na zivotinjama ali ne i na ljudima. Na primer da jedem vrlo malo a da pri tom ne iskazujem nikakvu nervozu, onda osluskujem organizam kako se ponasa na primer na postovima od 16, 24 36 i 40 sati samo na vodi ili na primer fasting tri dana na vodi. Zatim kako da ostanem svjez sa vrlo malo spavanja na primer 4 sata uvece i pola sata po danu i voli i cesto setam 6,7 puta nedeljno u jednom lijepom parku. Volim nauku i kupujem dosta knjiga, itd.

Ако заиста можеш ово болдовано, никаква ти дијета не треба .

Anci mnogo lepa tema,kad stignem odgovoricu i ozbiljno a za sad se samo pitam ........ :scratch_head:

kako to da niko ne uziva u keksu, na primer? :smeh1::coolio:

PS.znam da nije razbibriga,moze biti sala a moze biti i zbilja,sve je ugao gledanja,da ne mislis da ti kvarim temu.

@@Anika, никако не желим да минирам тему...можда да се споје....шта кажеш....?  https://www.pouke.org/forum/topic/28189-%D1%83-%D1%87%D0%B5%D0%BC%D1%83-%D0%BD%D0%B0%D1%98%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B5-%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5/

Trenutno uzivam u svemu :)))

U onome sto radim, u ucenju, u trenucima sa porodicom, sa detetom, svakodnevno se cudim koliko to malo cupavo izraslo u divno veselo bice sa sopstvenim karakterom :)

Uzuvam u kafi, to mi je jedna od vaznijih stvari, soljica kafe sa prijateljima, zmuom, majkom...uzivam kada je ovako divno vreme napolju, uzivam u svemu sto me tek ceka :)

Ако заиста можеш ово болдовано, никаква ти дијета не треба .

Mozemo se upoznati ili da dodjes da zivis sa mnom. Cilj je da ne pokazes nervozu prema svojim bliznjima kad si zestoko gladan pogotovo posle 17 casova. Mogu ti i moji prijatelji potvrditi jer sam tip koji nikad nece ispoljiti nervozu na druge, ali i moj otac je bio takav i deda, e sad skupljanje u sebi mozee biti lose za zdravlje to sam iskusio nazalost, ali i pored toga u mojoj situaciji su ljudi na tebletama za smirenje, a ja se ponasam najopustenije, heehhehe, lako prihvatam situacije idem dalje. Vlado kao i  molitva sve je trening a i nema razloga da se covjek nervira mislim nista ne dobijas, samo o tome se mora mnogo razmisljati. Lako je biti opusten kad je sve dobro, medjutim sebe cesto treba testirati u uslovima koji su dosta losi, slicno ruskim starcima kad se bore u bolnici, stave casu vode ispred sebe i gledaju je, ne zele da je popiju, jer gaze svoje tijelo do kranjihh granica kako je to lijepo opisao starac Sampson :) Starac Josif Isahista, mislim da je sebe izlozio 40 dana bez vode,hrane i cini mi se i sna jeste posle zavrsio na ne snaam koliko inekcija, ali ljubav je ljubav i osjeca sta mu taj podvig donosi. Naravno ne izlazem se ja ovim eksteremima ali uzivam u njima, jos vecinu stvari i nauka potvrdjuje sledeci je post bez vode koji ce dr Valter Longo isprobati na misevima, jer su prva tri dana Vaskrsnjehg i Veliki petak najstroziji bez hrane i vode, naravno u skladu sa mogucnostima za svakoga i sa ljubavlju prema svima :)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...