Jump to content
JESSY

Памтите ли имена и лица приликом упознавања....?

Оцени ову тему

Recommended Posts

пре 2 минута, JESSY рече

Ljudi se, prema nepisanom pravilu, dele na one koji pamte lica i one koji pamte imena....

u koju kategoriju vi spadate...?

Обично лакше памтим лица.

Лица памтим, имена такође, али имам тај проблем да некад не чујем добро кад ми се неко представља. Нпр. док ја изговарам име, неко не сачека, него истовремено каже име.

А дешавало ми се и да ми треба времена да се сетим имена, или где смо се срели. Године, шта ли већ... 

пре 7 минута, JESSY рече

ako je dobar...?

Onda sve. :sunce:

пре 7 минута, JESSY рече

a ako ne...?

Onda uglavnom obrise lica, ime teško... :/

Мени се понекад дешава да, када сретнем неку особу, осетим неку непријатност. Тада знам да сам некад имала контакт са том особом, и да ми је, вероватно, поприлично "дигла притисак ".:ljut: Дешава се то кад три'ес и кусур кодина радите са људима. :stadaradim:

пре 3 минута, Лидија Миленковић рече

понекад дешава да, када сретнем неку особу, осетим неку непријатност.

poznat mi je taj osećaj...

пре 4 минута, Лидија Миленковић рече

Дешава се то кад три'ес и кусур кодина радите са људима. :stadaradim:

naravno...

On 5.8.2013. at 0:30, JESSY рече

....ја , рецимо, слабо памтим имена, а и лица....једино ако је неко упечатљиво лице....

....обично први пут име и не чујем.....

...али то не значи да радим то из неких лоших намера, типа ароганције, уображености и сл.

а ви?

Ono što vidim, pa i lice, pamtim super. Imena katastrofalno.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...