Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
JESSY

Интуиција или логика....?

Recommended Posts

mercedesad.jpg

Kada sputavamo ono najosetljivije u nama, ono što ume da prepozna pravu vrednost i suštinu stvari, to se događa zbog toga što smo opterećeni racionalnim. Za promenu, ponekad nije loše poslušati intuiciju, pustiti da nas vodi i verovati joj jer je ona naš najjači unutrašnji odbrambeni mehanizam. Slušati svoj unutrašnji glas koji poručuje šta treba učiniti nije suludo. Naprotiv. Sledeći put kada vas "osećaj u stomaku" upozori da vam neke osobe neće prijati iz nekih razloga, nemojte ga ignorisati. Vremenom i iskustvom intuicija počinje da nas vodi do boljih rešenja i odluka, postaje važan deo naših života. I to ne znači da ćemo manje čvrsto stajati obema nogama na zemlji.

Dobro je verovati da postoji još nešto pored suve logike, i da se to nešto ne može racionalno objasniti. Intuiciju treba odmereno koristiti, ne treba joj biti u potpunosti podređen. Pojedini aspekti realnosti ni po koju cenu ne treba da budu zanemareni, prvenstveno zbog toga što zahtevaju da u naš proces odlučivanja bude uključena i logika. To znači da nema srećnih dana, nema srećnih brojeva, nema sujeverja; samo ono što se čulima može opaziti i naučno dokazati. A intuicija? Ona se ne može baš uvek i svuda primenjivati, ali je sigurno da postoje oblasti života u kojima je njeno prisustvo više nego dragoceno.

Izvor: Krstarica

....на шта се ви више ослањате.....шта је по вама корисније....?

...ја лично сам склона да пратим своју интуицију.....у великој већини случајева сам боље прошла.....

....каже се да су мушкарци логичари а жене више интуитивне.....сигурно да је тако....најбоља би била нека средина.....

I jedno i drugo je korisno, a spada u istu kategoriju - opazanje, na osnovu cega onda donosimo odluke.

Kao lijeva i desna ruka, obe su korisne, ali jedna je dominantnija.

Ja sam vise logican tip, jer prilikom opazanja okoline koristm racionalan nacin sagledavanja informacija i pojava. Rijetko se kad desava, ali nekad mi dodje da o necemu prosudim na osnovu intuicije.

Све што доживљавам и схватам прво доживљавам интуицијом. Потом то све разматрам логички. Затим опет убацујем у филтер интуиције. Затим доносим логички суд, закључак.

Све што доживљавам и схватам прво доживљавам интуицијом. Потом то све разматрам логички. Затим опет убацујем у филтер интуиције. Затим доносим логички суд, закључак.

вау!....каква супер комбинација.... :good2:

вау!....каква супер комбинација.... :good2:

Па није баш. Имам лоше искуство са сопственим животом, тачније са другим људима, већина људи то доживљава као неку псевдопрозорљивост, а неки чак и као магију. Добар део људи то доживљава као неку лукавост и злонамерност( а ово најчешће они који имају лукаве и зле намере па кад их преварим и пре него што покушају да ме преваре или неко зло да учине замрзе ме из дубине душе).

Такође мало делује неприродно јер реагујем на људске жеље, страсти, емоције, мисли и пре него их изговоре, или покажу на било који начин.

У последње време логику користим више да би некако интуицију приказао као плод размишљања а не осећања, то јест да би прилагодио ономе очекиваном у друштву. Досадило ми је да будем фрик.

Мада логичар сам и волео сам философију и математику од малена.

Најбоље је ово двоје комбиновати.

Јер ако си само логичар онда врло брзо смараш људе око себе.

Ако си само интуитивац врло брзо те прогласе лудаком.

Кад комбинујеш на прави начин и са мером, онда си ваљда нормалан и функционалан човек.

Интуитивни људи имају проблем често јер осете и најтананија кретања нечије душе па реагују на то, а тај на кога су реаговали можда није у стању сам да региструје неке своје душевне покрете па иако их је имао он их није запазио, али је запазио реакцију интуитивца и онда интуитивца проглашава напрасним или емотивним, или просто фриком.

Логика!

Зашто? Зато што је интуиција 'простор између' који  није могуће  јасно разликовати без претходног  размишљања главом, планирања,  или успостављене технике (методе), и то директно је, виши облик спознаје која подразумева скривеност универзума, лежи на граници између филозофије и мистицизма, где вера постепено постаје вишак у корист такозваног свезнања.

Нпр на прекретници  смо и морамо да направимо важан избор, мозак ради под притиском,како пронаћи прави одговор? Осећамо то у свом телу, правимо листу предности за и против и покушавао да слушамо своју тзв. интуицију. Ту је мртва тишина, без звука. Шта радимо? Интуиција - нарочито код жена  понекад се посматра као Клеопатра која гледа у кристалну куглу, на савременом језику врачара...Више пута чула сам жене кажу нпр: "Моја интуиција ми говори да не треба да изаберем ово или оно, али се бојим да пропустим велику шансу", "кад би само смела да верујем својој интуицији. Последњи пут пустила сам да се ствари једноставно догоде, и завршило се лоше"...бла- бла!

Значи, сумња се увуче и омета јасну интуицију. Раније искуства неуспеха и грешака прекрију осећај за оно што је потребно исправно урадити. Питате се зашто? Па мислим, може ли да постоји само један тачан одговор?

За мене је интуиција као питање вере, феномен који се односи на судбину...пут. Шта стварно ако  постоји више путева, тако да је интуиција заправо ствар избора "изабрати"?

Укратко: одлучити се за право решење сада и овде, уз све то у смислу припреме и стављања на коцку. Без обира да ли верујете у судбину или не, интуиција је проналажење одговора у себи.  Можда одговор није оптималан, ружичаст и лак,  можда  и није најбољи од могућности које се имају и које се мисле испратити.  Питање је како осигурати да је то права ствар - истина? То се стварно не може, без убеђивања, молим, не може се контролисати цео свој живот или све оне ствари којима нас живот гађа у главу, након што направимо избор. Зато с времена на време са интуицијом, боље је да покушате "ЈАСНО"  да сагледате ствари, јер раније рефлексије и осећања можда вас више не држе. :.mislise. 

На тај начин ћете избећи интуиције беспомоћни крик до неба, и да  завршите у углу (полудите).

Logika.

Ali test koji sam uradila govori suprotno.

Test...

http://zena.blic.rs/Poslovna-zena/2647/Da-li-slusate-intuiciju-ili-glas-razuma   

P.s.Može da bude zabavno i da otvori neka nova pitanja za razmišljanje...ili da asocira....

Logika.

Ali test koji sam uradila govori suprotno.

Test...

http://zena.blic.rs/Poslovna-zena/2647/Da-li-slusate-intuiciju-ili-glas-razuma   

P.s.Može da bude zabavno i da otvori neka nova pitanja za razmišljanje...ili da asocira....

Мени не говори супротно.

17. Na 100 metara od vas spustio se NLO. Pomislićete:

a) Najzad! Otkad tvrdim da postoje!

b) Šta bih dala da mogu da se provozam s njima!

c) Haluciniram... Zovite brzo hitnu pomoć! sHa_sarcasticlol

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...