Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Дејан

+ Irinej: Bog, pa Rusija

Оцени ову тему

Recommended Posts

Patrijarh srpski Irinej, na sastanku u Kremlju sa Vladimirom Putinom, poručio da je srpski narod zahvalan za podršku koju Rusija pruža, naročito oko rešavanja konflikta na Kosovou i Metohiji

pol-putin_620x0.jpg

Vladimir Putin sa predstavnicima pravoslavnih crkava

MOSKVA - OD STALNOG DOPISNIKA

SRPSKA pravoslavna crkva visoko ceni vašu otvorenost i pravičnost u rešavanju pitanja zaštite naših drevnih svetinja na Kosovu i Metohiji, a narod vam je zahvalan za podršku interesima Srba koji žive na KiM, u raspravi oko traženja puteva rešavanja tog za nas tragičnog konflikta.

To je u četvrtak rekao srpski patrijarh Irinej obraćajući se ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, sa kojim se sastao u Kremlju. Šef ruske države primio je predstavnike pravoslavnih crkava u znak praznovanja 1025. godišnjice krštenja Rusije.

- Vi kao predsednik Ruske Federacije uradili ste i radite mnogo da podržite Srbiju u sadašnjem istorijskom periodu. Pre svega, imam u vidu pravednu i principijelnu poziciju Rusije oko rešavanja konflikta na Kosovu i Metohiji, kolevci SPC i srpske države. Molim vas da i dalje podržavate celovitost Srbije - naglasio je patrijarh Irinej.

Prvi po časti u našoj crkve posebno se zahvalio Putinu za to što je Srbija odabrana za realizaciju projekta „Južni tok“, jer će to „dovesti do oživljavanja ekonomije i otvaranja novih radnih mesta“. Zatražio je, takođe, da Putin podrži slobodno delovanje SPC u Makedoniji i Crnoj Gori.

Patrijarh Irinej zamolio je prvog čoveka Rusije i da pomogne da se obave završni radovi unutrašnjeg uređenja Hrama Svetog Save:

- U našem narodu postoji izreka: „Bog, pa Rusija“, i osim u Boga, mi se nadamo samo u Rusiju. Nemamo čime da uzvratimo vama, osim našom iskrenom zahvalnošću, ljubavlju i toplim molitvama za bratski veliki ruski narod.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:445883-Irinej-Bog-pa-Rusija

:

- U našem narodu postoji izreka: „Bog, pa Rusija“, i osim u Boga, mi se nadamo samo u Rusiju. Nemamo čime da uzvratimo vama, osim našom iskrenom zahvalnošću, ljubavlju i toplim molitvama za bratski veliki ruski narod.

U našem narodu ne postoji izreka "Bog pa Rusija".Ja se kao Srbin stidim ovakvog udvoričkog rečnika naših političkih i crkvenih prvaka.Snishodljivo ,odvratno i nedostojno.Kao kad se Čeda šlihta Briselu i Vašingtonu... :0203_cool:

U našem narodu ne postoji izreka "Bog pa Rusija".Ja se kao Srbin stidim ovakvog udvoričkog rečnika naših političkih i crkvenih prvaka.Snishodljivo ,odvratno i nedostojno.Kao kad se Čeda šlihta Briselu i Vašingtonu... :0203_cool:

Можда се државни и црквени врх договорио па једни иду на запад а други на исток па кога преваре...шта мислиш ?

Мааа нису , знам да нису, Срби су то, прво нема шансе да су се уопште договорили...

Izreka postoji.Jako je stara,ne znam iz kog tacno vremena datira.Nastala je  verovatnou teskim vremenima kad Srbiji jedino Bog i Rusija nisu okrenuli ledja.Kad je Rusija bila jaka,ni Srbija nije bila saka pirinca ;) Tako kaze istorija.

Можда се државни и црквени врх договорио па једни иду на запад а други на исток па кога преваре...шта мислиш ?

Мааа нису , знам да нису, Срби су то, прво нема шансе да су се уопште договорили...

Pazi,Rusofilstvo u Srba se širilo i širi tradicionalno iz dva pravca 1.SPC 2.KPJ(dok je postojala)  Onaj ko ti donira crkve,njegovu pesmu ima da pevaš.

Kao što su stranke Tadića i Čede na platnom spisku amerike,tako oni pevaju kako im kaže gazda preko bare, :)

Pazi,Rusofilstvo u Srba se širilo i širi tradicionalno iz dva pravca 1.SPC 2.KPJ(dok je postojala)  Onaj ko ti donira crkve,njegovu pesmu ima da pevaš.

Kao što su stranke Tadića i Čede na platnom spisku amerike,tako oni pevaju kako im kaže gazda preko bare, :)

Пази вако радио сам на једном руском сајту за кинту. Одем, представим се, кажем се ко сам и шта сам и речем ја уопште нисам русофил, ја сам србофил и можда мало германофил.

Руси кажу окет и платили све уредно и види никад нисам постао русофил.

Није то ствар пара то је ствар срца. Да је ствар пара звао би се парофил.

Kad to beše? :)

od 1700 neke pa na ovamo :) od Petra Velikog,preko Aleksanda prvog,ono mislis da bi Crni Djole mogao sve bez Ruskih topova,pa onda pomoc za drzavnost Srbije,prvi svetski rat,pa oslobadjanje juge uz pomc  Crvene armije.Jedino nas za vreme pijanca *** 1999 al' gde si ti vidio odgovornog pijanca?

Пази вако радио сам на једном руском сајту за кинту. Одем, представим се, кажем се ко сам и шта сам и речем ја уопште нисам русофил, ја сам србофил и можда мало германофил.

Руси кажу окет и платили све уредно и види никад нисам постао русофил.

Није то ствар пара то је ствар срца. Да је ствар пара звао би се парофил.

To je druga stvar Željko,posao za koji si plaćen ti si ga obavio,i to pretpostavljam korektno i profesionalno na ponos profesiji,samom sebi i naciji kojoj pripadaš.

Međutim ja ovde pričam o stvarima koje su na mnogo većem nivou.Ja pričam o sferi uticaja.

Evo kako npr.Rusija i SAD utiču na Srpski narod!

Rusija,tradicionalno,utiče na Srpski narod,onaj deo relativno neobrazovanog Srpskog naroda koji je vaspitan u panslavističkom maniru,preko SPC,pojedinih stranaka i organizacija koje legitimitet crpe iz Slovenofilističke politike koju je uspostavio sredinom XVIII veka Ruski car Aleksandar III.

USA utiče na onaj deo Srpske isfolirane,potkupljive i polu-obrazovane nabeđene građanske elite koja ima "liberalna shvatanja" po raznim pitanjima i koja želi da bude "u trendu".To se radi preko raznih nevladinih organizacija za zaštitu raznih bitnih i totalno nebitnih prava koječega,pa preko gej i lezbo organizacija i stranaka koje promovišu skoro otvorenu politiku onih koji ih ustvari plaćaju.

E,tako to ide u Srbiji.

Missim,nemojte da mislite da sam ja ovim otkrio nešto novo,to je stari recept za kontrolu naroda još iz perioda Rima :)

To je druga stvar Željko,posao za koji si plaćen ti si ga obavio,i to pretpostavljam korektno i profesionalno na ponos profesiji,samom sebi i naciji kojoj pripadaš.

Međutim ja ovde pričam o stvarima koje su na mnogo većem nivou.Ja pričam o sferi uticaja.

Rusija,tradicionalno,utiče na Srpski onaj deo relativno neobrazovanog Srpskog naroda koji je vaspitan u panslavističkom maniru,preko SPC,pojedinih stranaka i organizacija koje legitimitet crpu iz Slovenofilističke politike koju je uspostavio sredinom XVIII veka Ruski car Aleksandar III.

USA utiče na onaj deo Srpske isfolirane,potkupljive i polu-obrazovane nabeđene građanske elite koja ima "liberalna shvatanja" po raznim pitanjima i koja želi da bude "u trendu".To se radi preko raznih nevladinih organizacija za zaštitu raznih bitnih i totalno nebitnih prava koječega,pa preko gej i lezbo organizacija i stranaka koje promovišu skoro otvorenu politiku onih koji ih ustvari plaćaju.

E,tako to ide u Srbiji.

Missim,nemojte da mislite da sam ja ovim otkrio nešto novo,to je stari recept za kontrolu naroda još iz perioda Rima :)

Pametni narodi koriste strane uticaje da bi ostvarili svoje nacionalne interese.....mi Srbi jesmo pametni..al svako za sebe....nemamo jedinstvo...

od 1700 neke pa na ovamo :) od Petra Velikog,preko Aleksanda prvog,ono mislis da bi Crni Djole mogao sve bez Ruskih topova,pa onda pomoc za drzavnost Srbije,prvi svetski rat,pa oslobadjanje juge uz pomc  Crvene armije.Jedino nas za vreme pijanca *** 1999 al' gde si ti vidio odgovornog pijanca?

Jedino što si potrefio jeste da nas je Crvena armija oslobodila.

Od 1750,Srpska svetovna i sveštenička elita u Austriji je vrbovana od strane ruskih delegata i izaslanika(čitaj agenata) da se Srbi odreknu Habsburške monarhije kao zaštitnika Srpskih interesa i da prihvate ideju panslavizma kako bi Rusija,a ne Habsburška monarhija, štitila Srpske interese.

Jedan deo Srpske svetovne elite je to prihvatio,ali onaj pametniji deo to nije prihvatio.Međutim nevolja je u tome što je tu Rusku ideju prihvatila SPC koja je postala,na neki način,ekspozitura Ruske imperijalističke politike u Jugoistočnoj Evropi.Naravno SPC je prihvatila da bude deo te Ruske politike jer su Rusi zdušno finansirali manastire,crkve i pojedine velikodostojnike.

Nevolja za nas jeste da upravo od tog trenutka Austrijanci počinju da gledaju na Srbe kao na subverzivni element i od tada počinju naše nevolje sa Nemcima sa kojima smo inače uvek imali odličan odnos.

Čisto da ne bude zablude,nisu Ruski agenti radili samo među našim narodom i vladajućom svetovno-svešteničkom elitom,istu stvar su radili u Grčkoj,Bugarskoj,Češkoj,Moldaviji itd. :)

Rusija,tradicionalno,utiče na Srpski narod,onaj deo relativno neobrazovanog Srpskog naroda koji je vaspitan u panslavističkom maniru,preko SPC,pojedinih stranaka i organizacija koje legitimitet crpe iz Slovenofilističke politike koju je uspostavio sredinom XVIII veka Ruski car Aleksandar III.

E,tako to ide u Srbiji.

Ма оке све то али неверујем да је јак утицај преко СПЦ. Можда је то и ако је некад бивало тако но данас ми та прича ко о партизанима и четницима. У нас Црква не знам ни колико на цркву има утицаја а камоли на ширење русофилства.

Житија светих, па нису ту само руски свети има и греческих највећи број. Теолози су подједнако заступљени и руски и гречески наших најмање ко нам је крив кад се ми философирања саблажњавамо или га сматрамо опасним по ментално здравље.

Мислим да тог утицаја данас нема.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...