Jump to content

Лажни фејсбук профил "Отац Пајсије"- троловање и исмејавање Цркве

Оцени ову тему

Препоручена порука

• 2 months later...

Da li ste se ikada zapitali odakle njemu materijal za sprdanje? Koga on to imitira? Da li je on to izmislio ili je možda čuo od vernika kao što su Ihtusovci ili Miroljub?

Evo zapitah se. Verovatno je u pitanju samo visak vremena u kombinaciji sa bezobrazlukom.

A mozda su u pitanju neki skroz bolesni umovi, multiple licnosti ili sizofrenici. Svega ima. I svuda.

Подели на овим сајтовима

Има много људи који наносе штету другим људима и цркви .Са друге стране има и наивних људи који веома лако падну под утицај таквих људи.

Подели на овим сајтовима

• Гости

Мени су у исто време смешни и жалосни они који се примају на овакве појаве на интернету. Јасно се види да су овакви профили и странице спрдачина, али у коментарима видите људе који покушавају да уразуме овакве умоболнике, те бивају додатно исмејани. 

Важно је за неупућене да знају да није сваки профил са сликом свештеника, са пуно икона и тог православног фолклора заиста црквен и православан. 

Добро би било да ово Мисионарско одељење има свој знак који ће стајати на црквеним страницама на интернету и фејсбуку. Самим тим ће људи знати који сајт да посећују.

Подели на овим сајтовима

Добро би било да ово Мисионарско одељење има свој знак који ће стајати на црквеним страницама на интернету и фејсбуку. Самим тим ће људи знати који сајт да посећују.

I ja napravim FB stranicu i stavim taj znak, neke ikone i sliku čoveka u mantiji i onda ljudi opet poveruju da sam ja stvarno sveštenik. 

Подели на овим сајтовима

I ja napravim FB stranicu i stavim taj znak, neke ikone i sliku čoveka u mantiji i onda ljudi opet poveruju da sam ja stvarno sveštenik. 

Sto se tice Pajsije vec je na prethodnim stranicama govoreno ko mozda stoji iza tog profila ali pitam se kako se ljudi veoma lako lepe za takve budalastine? Ovaj drugi lazni profil ima sasvim drugaciju retoriku. 

Подели на овим сајтовима

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Можда је креативнији.

Ма није ми јасно чему толико ишчуђавање. Народ ко народ, никад није био екстра религиозан, нигде на планети.

Масе су увек на нивоу сујеверја. Онда мањи проценат на нивоу верског фанатизма и најмањи проценат је верски образованих верника( било које религије) и ови последњи су извор атеизма.

Ја кад погледам Србове на неком верском скупу, мала је разлика између њиховог поимања вере сада и оног старословенског. Сад да улетим са причом како на бадњи дан треба заклати вола и том крвљу испрскати све присуте за здравље, срећу, благостање ово оно, 70% масе би се примило.

Подели на овим сајтовима

... и најмањи проценат је верски образованих верника( било које религије) и ови последњи су извор атеизма.

:))  :))

Kada savladaju teoriju ukapiraju da nema Boga ...

:))  :))  :))

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...