Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Зосима

Кућни алати и уређаји

Оцени ову тему

Recommended Posts

Sigurno je neko od forumaša ugradio sigurnosna vrata. Voleo bih da znam kakva su vam iskustva?

Koliko je pouzdan taj mehanizam zaključavanja i da li vam se ikad desilo da morate da zovete servis službu da vam obija vrata?

I jel' morao neko da izbija metalni, uzidani štok? Koliki je to problem?

Generalno, kakva su vam iskustva i imate li neke savete ili preporuke?

Имам ја сигурносна врата и не можеш ми ништа.

Шалим се, то су она стандардна кинеска која сад скоро сви уграђују.

Ја сам одмах променио браву (која је дошла са седам копија кључева величине кључа од лударе) и ставио квалитетнију.

Брављење иде у 7 тачака на два окрета кључа а у три са једним закључавањем.

Врата су иначе неизолована изнутра па су зими врло хладна на додир. Размишљао сам да их раставим и убацим неку изолацију али су ми предочили да је велика игра и да не добијам пуно јер све полуге морају да буду слободне а то је скоро пола површине врата.

Са добрим алатом метални шток није никакав проблем, као ни било шта друго. Само, зашто би их избијао?

Лопови не обијају врата него браву, ем је лакше, ем је брже.

Ево, ја сам храбра, па ћу да кажем да немам та сигурносна врата већ нека обична, праисторијска, и да ми је улаз у кућу на извол`те :(

Са добрим алатом метални шток није никакав проблем, као ни било шта друго. Само, зашто би их избијао?

Pa mora, sve firme skidaju stari i stavljaju štok koji ide uz vrata. Postoje i fazoni da ti uradi po meri i montira vrata na postojeći štok ali to niko ne drži u zvaničnoj ponudi, jer se kako kažu teško namešta

Немој да купујеш кинеска...Жискар ти је већ навео два проблема,

трећи је да звече к`о празно буре и немају никакву звучну изолацију према споља,

четврто(мени смета) је што су естетски никаква.

У већини су крила тих врата спајана нитнама па их је немогуће раставити да би се додатно изоловала.

Ако се желе ватроотпорна и звукоизолациона врата, онда се често сигурносни механизам уграђује са унутрашње стране врата.

Ако купиш квалитетна сигурносна врата не бој се никаквих проблема.

трећи је да звече к`о празно буре и немају никакву звучну изолацију према споља, четврто(мени смета) је што су естетски никаква.

И ово је тачно, додуше, мени раде посао али са спољне стране се скроз скинула заштитна фолија и изгледају као избледела, пашће фарбање, савакако али шта ће ти то.

Pa mora, sve firme skidaju stari i stavljaju štok koji ide uz vrata.

Дакле, ти већ имаш метални шток само хоћеш да промениш?

Слушај Ђуру а ради како хоћеш, Ђура ће да ти опрости...

Узми квалитет макар платио и дупло, мање ћеш касније да се завитлаваш.

Ja imam sigurnosna vrata već dve godine. Zbog mogućnosti gubljenja ključeva jedan par sam ostavio kod kuma a još jedan par kod tasta i tašte pa sam siguran. Inače svakome preporučujem da ugradi sigurnosna vrata. Ima različitih kvaliteta i cena prema svačijem džepu. Jedino morate ponavljam ostaviti rezervne ključeve kod osobe od poverenja. Pozz

Nego meni deluje preterano da ima tolike šiple i da zaključava na ~6 mesta. Zar nije dovoljno samo kod brave?

Чувена фора са подизањем врата и са обијањем шарки уместо браве.

Зато се позиционира на три стране. Остало је конструкцијско решење и мало маркетинга (са нашим вратима осигуравамо на 96 тачака! - а шта ако уђу кроз прозор?)

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Сличан садржај

• Од Логос,
      То је врло тачно питање, које се врло често задаје и то с великим правом, али је ипак опште. И свако има свој одговор. На пример, оно што мени пада на памет: код свештеника који ми сам о томе није говорио, али код којег су се запажали сви знаци зависности, морао сам то да пресечем, зато што се једном приликом десило да је био у храму у олтару, користио је таблет и заборавио је да изговори возглас. И није страшно то што је заборавио да изговори возглас, већ то што је служио, а сам је био „ван службе“, као „онај који не служи“.
      Зависност од дигиталних уређаја, судећи по ономе што читам (не користим их активно), јачина привлачности, тежње, жеље за коришћењем ових уређаја на којима постоји слика, радња и узбуђење, јача је од сексуалне жеље. И ако човек заиста осећа такву везаност треба да буде врло опрезан према својој навици. Видимо да навика постоји. И има људи, и у Грчкој, које су интернет и дигитални уређаји заокупили до те мере да не једу, разбољевају се, имају огромне проблеме, и мислим да је то за њих налик на смрт, не знам, можда преувеличавам, али управо то се дешава. Овакав човек неће чути Цркву. А онај ко жели да се бори, и ко још није потпуно зависан од њих, али одлази у интернет, у његове прљаве и отроване кутке, треба да призна самом себи: то ме превише привлачи. И закључак је очигледан.   Наука и Интернет   Неко може да пита: а да ли могу да користим интернет како бих се припремио за предавање, за посао или ради везе и комуницирања с људима, односно ради разумнијих циљева? Рекао бих: да, али и ту човек треба да буде опрезан. Ево вам другог примера: на конференцијама стално слушам реферате у којима има на хиљаде линкова. И сви су из интернета. То су врло једноставни реферати: један је рекао ово, други је рекао оно, трећи оно. И само малобројни нуде нешто личније и дубље. Већином су то цитати чланака и реферати с фуснотама. Шта то значи? Исто оно што смо већ рекли. Процес спознаје постаје површан.   А човек би могао да искористи пет-шест линкова, да се ослони на њих, да размисли, да формулише проблем и да изнесе оно што има у себи. Лоше је ако рад постаје превише фрагментаран: имам питања, налазим одговоре на њих и нудим их вама. Очигледна је механизација човекове способности да рађа, да производи, да ствара свој производ, да уграђује у њега сопствени израз, сопствени таленат, сопствени дар. Али наравно, и ту све зависи од ситуације. Има извесних основа, али кад нам људи долазе с конкретним питањима све зависи од ситуације.   Духовни живот и мобилни телефон   И сам се борим. Пошто сам знао шта је то донедавно нисам имао мобилни телефон. Сад га имам и заједно с њим ми је цела митрополија на длану. Нисам нимало сигуран да је то добро. Пре свега, с телефоном ме је запљуснуо талас комуникације: све време комуницирам с неким. Стиже ми смс-порука од капетана дуге пловидбе из Норвешке, а следећег месеца са Карипских острва… и не стижем! Добијам поруке из Вијетнама, из Мумбаје, из Америке, из Европе – са свих страна! Не могу више! Видели смо вас на интернету, и зато… почиње да излаже своје питање… Питањима ме засипају људи којима је потребно општење, макар овакво. Наравно, кад се лично упознајем с неким од њих људи, радост због нашег општења постаје много већа, и за њега, и за мене. То интернет не може да пружи!   Извор: Митрополија црногорско-приморска
      View full Странице
    • Од Логос,
      Зависност од дигиталних уређаја, судећи по ономе што читам (не користим их активно), јачина привлачности, тежње, жеље за коришћењем ових уређаја на којима постоји слика, радња и узбуђење, јача је од сексуалне жеље. И ако човек заиста осећа такву везаност треба да буде врло опрезан према својој навици. Видимо да навика постоји. И има људи, и у Грчкој, које су интернет и дигитални уређаји заокупили до те мере да не једу, разбољевају се, имају огромне проблеме, и мислим да је то за њих налик на смрт, не знам, можда преувеличавам, али управо то се дешава. Овакав човек неће чути Цркву. А онај ко жели да се бори, и ко још није потпуно зависан од њих, али одлази у интернет, у његове прљаве и отроване кутке, треба да призна самом себи: то ме превише привлачи. И закључак је очигледан.   Наука и Интернет   Неко може да пита: а да ли могу да користим интернет како бих се припремио за предавање, за посао или ради везе и комуницирања с људима, односно ради разумнијих циљева? Рекао бих: да, али и ту човек треба да буде опрезан. Ево вам другог примера: на конференцијама стално слушам реферате у којима има на хиљаде линкова. И сви су из интернета. То су врло једноставни реферати: један је рекао ово, други је рекао оно, трећи оно. И само малобројни нуде нешто личније и дубље. Већином су то цитати чланака и реферати с фуснотама. Шта то значи? Исто оно што смо већ рекли. Процес спознаје постаје површан.   А човек би могао да искористи пет-шест линкова, да се ослони на њих, да размисли, да формулише проблем и да изнесе оно што има у себи. Лоше је ако рад постаје превише фрагментаран: имам питања, налазим одговоре на њих и нудим их вама. Очигледна је механизација човекове способности да рађа, да производи, да ствара свој производ, да уграђује у њега сопствени израз, сопствени таленат, сопствени дар. Али наравно, и ту све зависи од ситуације. Има извесних основа, али кад нам људи долазе с конкретним питањима све зависи од ситуације.   Духовни живот и мобилни телефон   И сам се борим. Пошто сам знао шта је то донедавно нисам имао мобилни телефон. Сад га имам и заједно с њим ми је цела митрополија на длану. Нисам нимало сигуран да је то добро. Пре свега, с телефоном ме је запљуснуо талас комуникације: све време комуницирам с неким. Стиже ми смс-порука од капетана дуге пловидбе из Норвешке, а следећег месеца са Карипских острва… и не стижем! Добијам поруке из Вијетнама, из Мумбаје, из Америке, из Европе – са свих страна! Не могу више! Видели смо вас на интернету, и зато… почиње да излаже своје питање… Питањима ме засипају људи којима је потребно општење, макар овакво. Наравно, кад се лично упознајем с неким од њих људи, радост због нашег општења постаје много већа, и за њега, и за мене. То интернет не може да пружи!   Извор: Митрополија црногорско-приморска
  • Create New...