Jump to content

Песма коју бисте радо поделили са неким чланом форума

Оцени ову тему

Lion

Препоручена порука

Sa vukovima se nije igrati

Obično , kada se osjete ugroženim, neki koji bi željeli da su vukovi...i maštaju o tome, pribjegavaju ovako nečemu.

Mani se niskih momenata, ne pogađaju...samo su smiješni.

Ne gubi vrijeme skretanjem pažnje. Vrati se temi o Novaku Đ.

Подели на овим сајтовима

Obično , kada se osjete ugroženim, neki koji bi željeli da su vukovi...i maštaju o tome, pribjegavaju ovako nečemu.

Mani se niskih momenata, ne pogađaju...samo su smiješni.

Ne gubi vrijeme skretanjem pažnje. Vrati se temi o Novaku Đ.

Sta pricas ti? Kakvo mastanje i kakvo skretanje paznje.Stvarno ste svi isti,gordi i plitki.Pravi Medjedi.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Сличан садржај

• Од obi-wan,
      Ovaj clanak sam malocas video kod nekih prijatelja po mrezi.
      Napisan je, to je vazna napomena, 2017. godine. Nije nov, ali jeste jos kako aktuelan.
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Верни Богом чуване парохије палићке свечано су прославили свог молитвеног покровитеља пред Господом, претечу Другог доласка Његовог – светога Илију Тесвићанина.

Вечерње уочи славе служио је јереј Вељко Васиљев, надлежни парох, уз саслужење ђакона Ненада Матића. После духовног укрепљења уследила је традиционална трпеза љубави за све парохијане.
      Сâм дан празника овенчан је евхаристијским сабрањем које започело јутарњим богослужењем у чијем наставку је служена света Литургија на којој је началствовао протојереј-ставрофор Миливој Мијатов, уз саслужење протојерејâ Миодрага Шипке и Душана Ђукића, јереја Вељка Васиљева, ђаконâ Ненада Матића и др Владимира Антића и мноштва верног народа.
      Прота Мијатов, који је у време градње овог храма био архијерејски намесник, преузнео је празничну беседу. Веома надахнуто подучавајући верни народ о узвишености живе вере у Бога коју је поседовао свети пророк Илија, беседник је нарочито истакао срдачну молитву коју је Светитељ поседовао. Отац Миливој је, између осталог, живописно изразио смисао молитвеног обраћања ка Богу кроз пример односа родитеља и детета: „Иако родитељ унапред зна шта је његовом детету потребно, било то ципеле или храна, одећа, родитељ се увек радује кад му дете то заиска, будући да кроз ту молбу оно потврђује своју блискост и поверење ка родитељу, јачајући тако њихову узајамност.”
      По завршетку Литургије уследио је трократни опход око храма и помен свим уснулим: ктиторима, приложницима и верницима ове парохије.
      Славско вечерње служио је јереј Далибор Зарић, уз саслужење више клирика наше свете Цркве. По освећењу славских дарова, сабраном народу се обрадио јереј Дарко Ивковић, који је бираним речима подсетио на време у којем је живео свети пророк Илија и значај Светитељеве личности по историју рода људског. Повлачећи паралелу са садашњошћу, отац Дарко је приметио да се, услед претеране самовоље и гордости, јавило идолопоклонство у сваком од нас. Славске дарове је принео г. Јеленко Вукичевић из Суботице заједно са породицом, док је залог кумства за идућу годину преузео г. Раде Миловић.

Извор: Инфо-служба Епархије бачке
    • Од Поуке.орг - инфо,
      Патријарх је исказао спремност за помоћ и сарадњу новоизабраном руководству Српског демократског форума

Његова Светост Патријарх српски Порфирије примио је 16. јула 2021. године у просторијама Црквене oпштине Загреб делегацију Српског демократског форума коју су чинили новоизабрана председница те најстарије невладине организације Срба у Хрватској Јелена Несторовић, саборска заступница Драгана Јецков, Никола Вукобратовић, Марина Стојновић, Јован Влаовић и Емина Ђурашевић.
      Приликом сусрета расправљало се о будућим плановима Српског демократског форума, о раду Гимназије Кантакузина Катарина Бранковић у Загребу, као и о актуелним питањима и дешавањима у српској заједници у Хрватској.
      Чланови Српског демократског форума, који су раније деловали кроз Омладинску мрежу Срба у Хрватској, истакли су да су континуирано успешно сарађивали са Његовом Светошћу док се налазио на катедри Митрополита загребачко-љубљанских. Новоизабраном руководству Српског демократског форума Патријарх је пожелео много успеха у будућем раду и исказао спремност за помоћ и сарадњу.

Извор: Митрополија загребачко-љубљанска
    • Од sanja84,
      Е људи, одгледах занимљив видео. Шта ви мислите на ову тему?

• Од JESSY,
      Обрадовах се кад ми рекоше да ће Господ наш доћи и васкрснути мртве, и да ће испунити наде свих упокојених.
      Благословен нека је Онај, који је учинио смрт непоткупљивом, јер она подједнако прима и добре и зле!
      Душа за коју је прибежиште био Крст Твој, нека види милост Твоју у Дан доласка Твога.
      Нисам постојао, и Ти си ме из праха саздао; сада када сам уснуо, васкрсни ме да Те прослављам.
      Ти, Христе, Царе наш, који си са висине сишао, мртве васкрсаваш, и оне који су у гробовима подижеш.
      Васкрсни, Сине Божији, све међу нама почивше, и заодени их славом у Царству Твоме!
      На глас Сина, отвориће се гробови и мртви ће устати да узносе хвалу.
      Ново ће сунце засијати над уснулима, и из својих гробова узнеће хвалу Христу.
      Христос је сишао ради нашег искупљења, доћи ће ради нашег васкрсења.
      Помилуј ме, оживотвори ме, опрости ми дугове моје, да угледам милосрђе Твоје у Дан доласка Твога.
      Извршила се воља Твоја; заповест ме је Твоја одвела одавде; по милости Својој васкрсни ме, да устанем и славим Тебе!
      Нека је благословен Христос, који је васкрсао умртвљеност нашу, и обећао живот и наду упокојенима.
      Прослављам и поклањам се Сину, који нас је избавио из ропства човекоубице - смрти.
      Ти, Оче, који си ме у почетку из праха створио, помилуј и оживи ме, да славим благост Твоју!
      Хвала Теби, Исусе Спаситељу наш! У Твојим је рукама смрт, и у Твојој вољи живот.
      Хвала Оцу, славословље Сину и Духу Светоме, који нас васкрсава!
      Он уништава смрт, обећава васкрсење, и сви ће праведници устати у слави.
      Верујем у Оца, славословим Сина, поклањам се Духу, Васкрситељу моме.
      ЈЕФРЕМ СИРИН – СВЕТИ ПРОРОК ПОКАЈАЊА - Епархија Шумадијска
      WWW.EPARHIJA-SUMADIJSKA.ORG.RS Потоцима суза твојих пустињу бесплодну обделао си, и уздасима дубоким учинио си да трудови твоји донесу стоструки плод. Светило васељене био си, сијај...  
  • Креирај ново...