Jump to content

Позоришта...волите их?

Оцени ову тему

Да ли волите позоришта?  

10 члановâ је гласало

1. 1. Да ли волите позоришта?

• Да
    • Не
      0
    • Никада нисам био у позоришту
      0
    • Гледам позоришне представе само преко нета :)
      0

Recommended Posts

• Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ovako. 22 decemra sa početkom u 19h u Jagodini održaće se premijera predstave ,, Kad su blejale ovce,,. Predstava govori o našem narodu izgubljenom u moru gluposti vođeno lažnim prorocima i pripovedač

Ах позoришта   Одрастао сам у Атељеу 212, у старом бифеу сам сто пута пио сок, "егзотик", Пошто сам био фасциниран тадашњим атентатом на Роналда Регана, имао сам своју имитацију тог догађаја и изве

Predstava KAD JE NIČE PLAKAO inspirisana je istoimenim romanom Irvina Jaloma, jednog od najčitanijih savremenih svetskih pisaca. U pitanju je priča o rađanju psihoanalize, o izdvajanju pojedinca iz ma

Поново Звездара, овај пут "Добродошли у Србију"...

Просто не знам шта да кажем. Волео бих да још неко ко је гледао представу напише своје утиске јер ми је чудно да ме ни за тренутак није насмејала док су остали посетиоци вриштали од смеха.

Можда је то зато што ми нису смешне сексуалне инсинуације, просте речи (да, смејао сам се кад неко каже "лађа" али сам имао око 7,5 година) и попуњавање око 50% преставе прављењем гримаса? Можда чињеница да је историја Србије, ма како вулгарно и смешно представљена, историја смрти и историја жртвовања са обавезном продајом дан после? Како да схватим да салве смеха изазове извођење некадашње југословенске химне или кокетирање са исмевањем оних који више никога не могу да повреде? Где је ту храброст коју треба да носи позориште? Која је порука?

Представе посматрам и оцењујем на основу тога да ли сам после ње богатији, сиромашнији или на нули. Уз дужно поштовање кловнизму Драгана Јовановића (да неко не помисли да је он као глумац лош, далеко од тога, мени се није свидео пројекат (чуј - пројекат! Како да не.)) ова представа је за мене као она линија која се чује кад пацијент напусти овај свет.

Нисам хтео да описујем представу као такву, јер и нема пуно тога да се опише, да не покварим некоме изненађење. Али заиста бих волео да чујем нечије друго мишљење.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@R.Žiskar, тешко да ће је неко погледати после оваквог коментара :), а и одакле ти уопште воља и знатижеља да погледаш представу са таквим насловом?

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

@@R.Žiskar, тешко да ће је неко погледати после оваквог коментара :), а и одакле ти уопште воља и знатижеља да погледаш представу са таквим насловом?

Искрено, рачунао сам на то да је дефинисано као комедија а и карте су углавном унапред распродате.

Можда ме није толико сама представа разочарала, колико реакције публике. Драган провлачи бројке о страдању Срба кроз историју и представља менталитет народа као једну константну гранд параду, што свакако не одговара истини, али исти тај и такав народ седи у публици  и церека се кад Драган направи гримасу, кад имитира Ерцова, кад се користи ласцивним инсинуацијама. Да сам могао, волео бих да сам посматрао публику уместо представе за време трајања представе. Подсетили су ме је у једном тренутку на некога ко седи испред огледала и смеје се гледајући у свој одраз у огледалу.

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
али исти тај и такав народ седи у публици и церека се кад Драган направи гримасу, кад имитира Ерцова, кад се користи ласцивним инсинуацијама.
народ се смејао на оно чиме је био изазван, не можеш да кажеш да није постојала таква намера оних који су представу стварали. Зато - кад идеш на комедију не замериш онима који се смеју, а када идеш на драму/трагедију -  не љуте те они који плачу. Сад, ако је представа на незадовољавајућем нивоу без обзира на врсту - то тек нема везе са публиком. Хоћу да кажем да је представа та која води публику, па ако успе - њена је заслуга. У томе и јесте вредност уметника, да воде оне који уметност  тек слуте.
Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
  • 2 months later...

...сматрам да се мало говори о позоришту на нашем форуму....иако је сада летња пауза, вреди мало попричати о њима....

...волите ли позоришта уједно је и питање да ли их посећујете....?....колико често....?
...имате ли омиљена позоришта......?

....коју врсту позоришних комада волите.....?

....једно од мојих омиљених позоришта је ЈДП ( са театром Бојан Ступица).....само позориште ми је супер, као и репертоар.....
...представе које су оставиле јак утисак на мене су Банат и Тако је морало бити.....и Драма о Мирјани и овима око ње ....
....у сва три комада одушевила ме млада глумица Јелена Петровић....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Ах позoришта

Одрастао сам у Атељеу 212, у старом бифеу сам сто пута пио сок, "егзотик",

Пошто сам био фасциниран тадашњим атентатом на Роналда Регана, имао сам своју имитацију тог догађаја и извео сам је једном као клинац пред легендама у бифеу

Пажљиво су ме испратили

:)

Стари Атеље (стара зграда) је имао патину и шмек

На тој сцени се Радован одиграо 299 пута (нисам гледао уживо), али сам случајно погледао представу "Марија се бори с анђелима".

У главној улози Мира Ступица

Иако сам имао око 9 година, та представа са озбиљном тематиком ( Чешка, 68ма, стварни ликови) је оставила веома узбудљив утисак на мене. 

Узбуђење и "мистика" , без тога не могу да замислим позориште

"Псеће срце" Булгакова, "Маратонци трче почасни круг" представа са све неким старим аутомобилом на сцени

Шта рећи........то су биле представе........ 

I miss the old days

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима
На тој сцени се Радован одиграо 299 пута
:algabacaju:
Узбуђење и "мистика" , без тога не могу да замислим позориште

да, та два доживљаја су неизоставно саставни део позоришта....

I miss the old days

me, too.....

Линк до поруке
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...