Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Guest - . . .-

Познајем "монаха" који проси у Кнез Михајловој

Оцени ову тему

Recommended Posts

Meni to uopšte nije apsurd. Neuporedivo mi je gledati kao ugroženog nekoga ko živi u zajednici sa drugima, svi radno sposobni, imaju krov nad glavom, imaju zemlju za obrađivanje, imaju prihode - sa nekim ko zbog nesposobnosti za rad (bolest,godine života) , odsustva srodnika koji bi mu pomogli, odsustva prihoda, nema nikakve uslove da zaradi novac za preživljavanje.

A ako su sami u manastiru i radno nesposobni ? Monasi su gradjjani ove zemlje ,kao ti i ja , zasto da nemaju prva kao ti i ja ?

Ja ne mogu da verujem da ne znaš koje Artemije. Artemije je bišvi episkop Raško-prizrenski koji je rašćinjen zato što je pokrao 1.5 miliona evra. 

Ne znam ,nisam iz te priče. Počela sam da se informišem posle Artemija.

Znači terorista nad ljudskim sudbinama.... bangin 

Mislio sam na materijalnu pomoc. Ona ne treba da bude uslovljena pripadanjem nekoj vjerskoj zajednici.

Ствар је у томе што он не каже "помозите мени", него "помозите монаху"

Ма немој да сте наивни људи. Неће се тај вратити у Цркву само зато што неко "поприча са њим". Нити ми делује нешто неухрањен и болестан, ал` ајде да не грешим душу па да оставим ту могућност...

Прво би требало да скине мантију и престане да злоупотребљава наводни монашки чин.Како да му човек верује када почиње са лицемерјем?

Ne znam ,nisam iz te priče.

Znači terorista nad ljudskim sudbinama.... bangin 

Nije on terorista imao je vrlo ljigav plan da hirotoniše svojih 6 arhimandrita u episkope i da tu dođe Jovan Zizjulas i jedan episkop iz Gruzije e sada je ne znam koliko je ova priča tačna. Ima i druga verzija da nije hteo da primi Tačija i Bajdena u Visoke Dečane. 

Ма немој да сте наивни људи. Неће се тај вратити у Цркву само зато што неко "поприча са њим". Нити ми делује нешто неухрањен и болестан, ал` ајде да не грешим душу па да оставим ту могућност...

Прво би требало да скине мантију и престане да злоупотребљава наводни монашки чин.Како да му човек верује када почиње са лицемерјем?

Pa ako skine mantiju neće valjda go da ide po Knez Mihajlovoj? I ova verzija priče ima svoju kontroverzu. 

Čudi me da ovaj monah nema para s obzirom: 

Artemije sa milion evra častio izvođača!

BEOGRAD - Eparhija raško-prizrenska je u vreme dok je njome upravljao penzionisani vladika Artemije građevinske radove na više crkava i manastira na Kosovu i Metohiji preplatila za više od milion evra. Kako saznaje “Blic”, to je pokazalo veštačenje Komisije koju je odredio Viši sud u Beogradu.
Prema zaključcima Komisije u koje je Blic imao uvid, Srpska pravoslavna crkva je preko eparhije, kao naručioca i investitora, izvođaču radova Eparhijskom centru “Rade Neimar” isplatila 2.057.518 evra, iako je procenjena vrednost izvedenih radova i usluga 1.018.283 evra.

- Procenjena razlika vrednosti izvedenih radova i usluga, dobijena na osnovu dokumentacije koja je veštacima stavljena na raspolaganje, uvida u stanje na licu mesta i izjava svedoka, kao i najboljih saznanja Komisije veštaka, iznosi 1.039.234 evra - piše u zaključku Komisije.

Komisija veštaka bavila se procenom vrednosti radova od 2004. do 2010. godine na 17 objekata - crkava i manastira u okviru Eparhije raško-prizrenske među kojima su i manastiri Banjska, Zočište, Vračevo, Ulije, Devine vode, Gorič, Gračanica...

Više tužilaštvo u Beogradu je pre tri godine podiglo optužnicu protiv Predraga Subotičkog, direktora Eparhijskog centra „Rade Neimar”, i raščinjenog Simeona Vilovskog, bliskog saradnika vladike Artemija, kojom ih tereti da su od 2004. do 2010. godine zloupotrebom službenog položaja nezakonito prisvojili blizu 350.000 evra.

Prema navodima optužnice, Vilovski je, kao odgovorna osoba koja je bila ovlašćena za zastupanje Eparhije raško-prizrenske, preko blagajne eparhije, Subotičkom u gotovini isplaćivao novac za navodno izvršene radove na rekonstrukcijama i adaptacijama manastira na Kosmetu.

On je, kako se navodi, davao usmene naloge blagajniku Milivoju Markoviću da preko blagajne, na ruke, direktoru „Rada Neimara” isplati 349.875 evra, na ime fiktivnih radova. Ovaj novac Subotički je uplaćivao na račun svog preduzeća.

Penzionisani vladika Artemije izjavio je na suđenju Predragu Subotičkom da je u Raško-prizrenskoj eparhiji sve rađeno po zakonu. On je saslušan kao svedok i nikog od optuženih nije teretio, već je rekao da ništa nije rađeno bez njegovog znanja i da za sve postoje dokumenta.                                                                           

Nije on terorista imao je vrlo ljigav plan da hirotoniše svojih 6 arhimandrita u episkope i da tu dođe Jovan Zizjulas i jedan episkop iz Gruzije e sada je ne znam koliko je ova priča tačna. Ima i druga verzija da nije hteo da primi Tačija i Bajdena u Visoke Dečane. 

QQ QQ 

Требао би да скине мантију и потражи неки посао, а не да хвата народ на сажаљење.

Јер и монаси у манастиру који су способни раде, а не траже милостињу.

Маса људи помоћу преваре иде од врата до врата и због њих они којима је помоћ стварно потребна не могу добити.

Прошле године пар таквих је ишло од цркве до цркве , тражило паре за гориво да наставе пут и тако скупили фину суму.

Не треба дати неком ко лаже или ко ће тај новац потрошити на пороке.

Имао сам, ан претходној парохији,  једнога јадника који је стално долазио да тражи новац, лажући како еј сестричина која је  живела код њих болесна или јој треба за школу и ја сам му давао, а он је трошио на пиће пред продавницом на весеље друштва.

Кад сам му дао последњи пут, баш пред премештај, он је се напио и погинуо прелазећи улицу.

Док сам га испраћао, мислио сма има ли у његовој смрти и моје кривице.

Треба помоћи ако је болестан,купити му лекове....и сами смо супруг и ја били у дилеми јер нам долазе људи лажно се престављајући,међутим,када сам чула речи Светог Василија Великог,на радио Светигори,који каже,да, и ако знамо да нас неко лаже,требамо помоћи и дати му ако тражи,више немамо дилеме.

Ако знаш да је лажов, онда му не требаш дати . Само му награђујеш лењост и правиш му штету ако му даш.

Guest - . . .-

Рекох да га познајем. Човек ми је једном рекао: Оче, мене не држи место. Где ме видиш ту ме пиши...

Нигде нисам рекао да је он лош човек, далеко од тога. Козма је веома добар човек, но заведен, обманут. Наравно, са његовим допуштењем...

Зато, представљајући се као монах он лаже народ и обмањује. Он то није. Али ово су плодови раскола.

Требао би да скине мантију и потражи неки посао, а не да хвата народ на сажаљење.

Јер и монаси у манастиру који су способни раде, а не траже милостињу.

Маса људи помоћу преваре иде од врата до врата и због њих они којима је помоћ стварно потребна не могу добити.

Прошле године пар таквих је ишло од цркве до цркве , тражило паре за гориво да наставе пут и тако скупили фину суму.

Не треба дати неком ко лаже или ко ће тај новац потрошити на пороке.

Имао сам, ан претходној парохији,  једнога јадника који је стално долазио да тражи новац, лажући како еј сестричина која је  живела код њих болесна или јој треба за школу и ја сам му давао, а он је трошио на пиће пред продавницом на весеље друштва.

Кад сам му дао последњи пут, баш пред премештај, он је се напио и погинуо прелазећи улицу.

Док сам га испраћао, мислио сма има ли у његовој смрти и моје кривице.

Ниси крив оче и немаш удела у томе.Сети се живота светога Јована Кроштанског.И код нас долазили и прича је била о гориву,један чак и са бројаницом у рукама и позвао се чак на монаха кога познајемо и тражио не малу суму али никада није вратио..нек иде с Богом...страшно,ето.

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.

• Create New...