Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Recommended Posts

@Vladan :::. 

praštaj i pomeni (ne pišem reda radi). Nema s moje strane nikakve ljutnje ni zamjerke, sve oprošteno, bjanko, i prije nego smo porazgovarali.

Volim "sve" Tamo daleko, geografski i u pravoslavnom smislu.

Svako dobro od Gospoda.

пре 20 минута, Glas razuma рече

@Vladan :::. 

praštaj i pomeni (ne pišem reda radi). Nema s moje strane nikakve ljutnje ni zamjerke, sve oprošteno, bjanko, i prije nego smo porazgovarali.

Volim "sve" Tamo daleko, geografski i u pravoslavnom smislu.

Svako dobro od Gospoda.

опусти се, удри једну на смирење ;) 

пре 4 часа, Vladan :::. рече

опусти се, удри једну на смирење ;) 

Bez brige. Samo da ti ostavim jedan ključ za one neodgovorene zašto... 

Zamisli da smo, eto npr. ti i ja, dvije različite države ili političari tih država, dva naroda ili dvije Crkve.

Jedni su pravoslavni i blagodat im djeluje u srcu i potiče na dobro. Drugi nisu; njima djeluje izvan srca kada potiče na dobro, prema svetootačkom učenju (svaka čast naučnoj psihologiji, komunikologiji, politologiji itd., ništa ne velim)

Prvi moraju sačuvati srce da strasti blagodat ne pomrače, a drugi se moraju izboriti sa strastima za nju čim više. A velika je razlika blagodat u srcu po krštenju i blagodat izvan srca, kolika i od Istoka do Zapada.

I sve slojeve što smo kroz lične razgovore na ovim temama prošli, od izvana prema unutra, od uma do srca, od jakosti do slabosti, trebaju svladavati i jedni i drugi. Da oni prvi vide koliko ovi drugi zapravo ne vide i zašto ne progledaju, a da ovi drugi "progledaju" dovoljno dobro gdje je punina Istine, u čemu griješe i u čemu su sve griješili. I da se dođe do poznanja sebe, smirenja, iskrenoga pokajanja, preumljenja i riječi o praštanju. 

A ne razmišljaju svi isto ni u nekoj porodici, a kamo li u državama i narodima. I koje tu sve "oklope" treba svladati lične, i u izvanjskome svijetu. Što sve i kako "prevoditi" da se razumije drugoga i ne bude u stalnom nerazumijevanju.

Pa koliko, s pomoću Božijom, svaki od nas lično uspije u očišćenju srca, da se trudimo, razumijemo i budemo "na ti", toliko će više i u vanjskome svijetu doći do blagodatnoga poznanja istine i gdje je punina Istine.

A govorim i o svim temama stradanja novijih i minulih vremena. Jer to je ono o čemu treba znati kako komunicirati, a da se nevoljno koga ne ožalosti.

Zato, nije sve bilo, eto, tek tako.

Padovi i slabosti, to svi razumiju. I neke riječi "izvan konteksta" i sl., mali koraci, ali su ipak bili tu. Da se pokuša razumjeti drugoga bolje. Pa kako u ličnim odnosima, tako i u svijetu putem one dvije, uvijek pretežnije hristološke, nego društveno-političke riječi:

smirenje (drugdje vele poniznost, a smirenje je u doslovnom značenju),

i praštanje

...

:mahmah:

пре 33 минута, Glas razuma рече

A govorim i o svim temama stradanja novijih i minulih vremena.

не рекох ли ти одмах да си шампион општих места?  е ово ти је  свеопште  место

послушај ме када ти лепо кажем, иди гледај неку комедију, батали скрибоманију... :mahmah:

пре 5 минута, Vladan :::. рече

не рекох ли ти одмах да си шампион општих места?  е ово ти је  свеопште  место

послушај ме када ти лепо кажем, иди гледај неку комедију, батали скрибоманију... :mahmah:

... svejedno hvala.

:)

i

molimoli

пре 1 сат, Bianca рече

Ne umem da oprostim.

Neoprastanje vise stete nanosi tebi nego drugoj strani tj onome kome trebas oprostiti nesto...

Idealno je uopste nikome nista ni ne zamerati, pa onda nema se sta ni prastati...a to se postize kada nista ne shvatamo licno. 

Nista ne shvatamo licno od momenta kada osvestimo da drugi o nama govore i misle samo ono kako nas oni dozivljavaju...

To su njihove licne impresije o nama...pa tako ce 10 ljudi za jednog te istog coveka imati 10 razlicitih impresija...

Naravno sve ovo vazi samo u slucaju da nismo zlonamerni...u suprotnom ti ljudi su u pravu kada o nama imaju lose misljene, a opet i u tom slucaju, zasto im zamerati kada su u pravu...ne_shvata

1 hour ago, Adelaida рече

Neoprastanje vise stete nanosi tebi nego drugoj strani tj onome kome trebas oprostiti nesto...

Idealno je uopste nikome nista ni ne zamerati, pa onda nema se sta ni prastati...a to se postize kada nista ne shvatamo licno. 

Nista ne shvatamo licno od momenta kada osvestimo da drugi o nama govore i misle samo ono kako nas oni dozivljavaju...

To su njihove licne impresije o nama...pa tako ce 10 ljudi za jednog te istog coveka imati 10 razlicitih impresija...

Naravno sve ovo vazi samo u slucaju da nismo zlonamerni...u suprotnom ti ljudi su u pravu kada o nama imaju lose misljene, a opet i u tom slucaju, zasto im zamerati kada su u pravu...ne_shvata

Jednom da se ti i ja slozimo. 😊

Letos sam trebao da upoznam jednu devojku na nekom skupu ali nisam smogao hrabrosti da joj pridjem. Posle smo se sporeckali i meni je stvarno bilo zao ali eto nista se nije desilo  i ako sam ja posle pokusavao, ali eto Bozija volja. E sad ja se pitam zasto jos uvek imam zelju da je upoznam? Eto, da li je sujeta, gordost ko ce ga znati. ne_shvata

пре 8 часа, Liga Džentlmena рече

E sad ja se pitam zasto jos uvek imam zelju da je upoznam? 

Цеца има песму која каже; Остављене боли срам

Срамота јер нису успели

Неуспех те вуче.Ми све радимо да се докажемо као успешни и неуспех зна да боли. И ти сад желиш да отколониш тај свој бол.

Нађе човек цвет у пољу и окачи га на ревер да му буде украс и да га мирише: а он се суши и умуре на његовом реверу.

Тако ми нађемо лепу цуру и трудимо се да је уберемо као цвет  да нам буде украс да сви виде шта смо освојили.

А цвет вене на нашем реверу, и ускоро сво друго цвеће боље изгледа од нашег цвета јер жеља за успехом нас вуче даље.

Ја сам некада мислио да што човек више девојака освоји да је већи човек да је успешнији од других и то је покретало цео мој живот.

Док нисам схватио да само доброта чини да неко буде човек, зло чини да будемо нечовек

Својина се не види:

Купи жовек дијамантски прстен и стави га на руку. И диви му се месец дана, ужива у својој величини и успеху, А после тога престане да га примећује, сад су друге ствари мера успеха и он жуди за њима а прстен као и да нема више.

Зато су туђе жене увек занимљивије од своје жене; она је освојена и у њој више нема дражи.

Како је тешко разумети шта нас нагони да радимо тако како радимо

Пс.

Мудар човек не бере цвет да би га мирисао него клекне помирише га и настави даље.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах