Jump to content
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ
Јагода Наранџа Банана Лимета Лист Море Небо Боровница Грожђе Лубеница Чоколада Мермер WhatsApp Ubuntu Угаљ

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Recommended Posts

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Као што је тама недостатак светлости тако је Гордост недостатак Достојанства.

Понос је оно чиме се одликује гордост: Понос на своје знање, на имање, лепоту, умеће, и све друго с чиме смо се идентификовали.

Ако смо се идентификовали са неким клубом, рецимо Звездом, ми постајемо велики звездаш и када звезда добија ми смо велики и поносни а кад звезда губи ми смо мали и понижени. Значи гордост је повезана са нашом потребом да будемо велики и успешни да нас људи цене као да смо НЕШТО.

Ми присвајамо све што мислимо да ће нас учинити великима и своју љубав посвећујемо томе, Волимо скупа кола, скупе телефоне, успешне спортисте(постајемо њихови навијачи) Пријатеље бирамо по томе хоће ли нас они узвисити или не. Све што чинимо из гордости и поноса чинимо да би себе уздигли пред другим људима, И све наше љубави су подређене томе. Бирамо девојку да буде лепа згодна да буде као ружа на нашем реверу. Није важно да ли је добра особа, то нико не цени а и не види се споља. Све се своди на самољубље и све те наше љубави служе нашој себичности,

Када дете није онакво какво родитељ очекује да буде, родитељ је у стању и да се одрекне детета, Свакодневне свађе у породици су последица тога да други не желе да буду онакви какви нама требају да би задовољили своју потребу за величином, Чланови наше породице нас вређају својим понашањем јер нас умаљују уместо да нас уиздижу. Престајемо да волимо своје ближње и почињемо да их мрзимо зато што не служе нашој потреби за величином,

Достојанствен човек може да се понизи и да клекне а да не умањи себе док гордоме понос то не дозвољава.

Зато и клечимо у молитви: не због Бога, њему није потребно да ми клечимо док му се молимо. Већ због нас самих, јер се на тај начин боримо против гордости..Јер клекнувши својом вољом ми терамо и жавола у себи да клекне, и пошто он није тај који баш воли да клекне пред Господом то ће нас он оставити на миру док се молимо.

пре 15 минута, Задње Време рече

Достојанствен човек може да се понизи и да клекне а да не умањи себе док гордоме понос то не дозвољава.

Зато и клечимо у молитви: не због Бога, њему није потребно да ми клечимо док му се молимо. Већ због нас самих, јер се на тај начин боримо против гордости.

:skidamkapu:

пре 2 часа, Glas razuma рече

Strašno. Siromah je čovjek jer i nema ništa osim svoje gordosti.

Gol, bos i gord...

Usred noći u mećavi, gol, bos... a gord.

gbg

пре 2 часа, Задње Време рече

Зато и клечимо у молитви: не због Бога, њему није потребно да ми клечимо док му се молимо. Већ због нас самих, јер се на тај начин боримо против гордости..Јер клекнувши својом вољом ми терамо и жавола у себи да клекне, и пошто он није тај који баш воли да клекне пред Господом то ће нас он оставити на миру док се молимо.

Zašto mi se čini da ovo piše isti čovek sa dva profila? :0205_whistling:

Зар има још неко на овом форуму ко мисли слично?

Јел ти то не волиш кад се овако отворено прича о гордости?

Чему мржња? Шта сам ти урадио да те толико погоди и изазове излив мржње?

Можда тај неко коме сам сличан повредио, ал нема лаког начина да ти се каже истина.

Ти врло добро знаш шта следи човеку са два налога, зашто позиваш на линч.

И ниси једина, ово ми се већ други пут дешава на овом форуму а написао сам само 49 порука

пре 10 часа, Задње Време рече

Као што је тама недостатак светлости тако је Гордост недостатак Достојанства.

Понос је оно чиме се одликује гордост: Понос на своје знање, на имање, лепоту, умеће, и све друго с чиме смо се идентификовали.

Ако смо се идентификовали са неким клубом, рецимо Звездом, ми постајемо велики звездаш и када звезда добија ми смо велики и поносни а кад звезда губи ми смо мали и понижени. Значи гордост је повезана са нашом потребом да будемо велики и успешни да нас људи цене као да смо НЕШТО.

Ми присвајамо све што мислимо да ће нас учинити великима и своју љубав посвећујемо томе, Волимо скупа кола, скупе телефоне, успешне спортисте(постајемо њихови навијачи) Пријатеље бирамо по томе хоће ли нас они узвисити или не. Све што чинимо из гордости и поноса чинимо да би себе уздигли пред другим људима, И све наше љубави су подређене томе. Бирамо девојку да буде лепа згодна да буде као ружа на нашем реверу. Није важно да ли је добра особа, то нико не цени а и не види се споља. Све се своди на самољубље и све те наше љубави служе нашој себичности,

Када дете није онакво какво родитељ очекује да буде, родитељ је у стању и да се одрекне детета, Свакодневне свађе у породици су последица тога да други не желе да буду онакви какви нама требају да би задовољили своју потребу за величином, Чланови наше породице нас вређају својим понашањем јер нас умаљују уместо да нас уиздижу. Престајемо да волимо своје ближње и почињемо да их мрзимо зато што не служе нашој потреби за величином,

Bilo kako bilo brate ovo si lepo napisao. :skidamkapu:

1 hour ago, Задње Време рече

Јел ти то не волиш кад се овако отворено прича о гордости?

Biće da je ovo. Teško meni gordoj i grešnoj. :(

Чему мржња? Шта сам ти урадио да те толико погоди и изазове излив мржње? 

Можда тај неко коме сам сличан повредио, ал нема лаког начина да ти се каже истина. 

Zašto vidiš mržnju u mojoj spekulaciji?

пре 3 часа, Bianca рече

Biće da je ovo. Teško meni gordoj i grešnoj. :(

Zašto vidiš mržnju u mojoj spekulaciji?

Зар је тако тешко да разумеш своје пориве иако сам ти већ објаснио?

Али ајде опет:

Ономе ко има два налога највероватније следи искључење са форума, 

Знајући то ти јавно исказујеш своју сумњу да ја имам два налога.

Ако би се упитали зашто си то урадила? долазимо до закључка да потајно прижељкујем моје искључење када админи прочитају поруку и провере је ли то истина.

Људи многе ствари раде несвесно , не схватајући праве пориве: тако да си највероватније ово несвесно урадила.

И то није ништа чудно јер сви који мрзе не желе да виде своју мржњу него је прикривају иза неких назови " добрих намера".

Како кажу: пут до пакла поплочан је добрим намерама.

Видиш како гордост зна да буде скривена од гордог човека. Он сам мисли за своју гордост да је достојанство.

Трагајући на свом духовном путу једном сам наишао на објашњење шта је Завист. Своди се на то да се ми меримо са неким ко је по нашим неким мерилима по вредности близак нама, и стално се упоређујемо с њим. Ми се не упоређујемо са неким ко је много богатији или има много веће знање или титулу већ са неким ко је нама близак. Завист се познаје по томе што се не радујемо кад наш ближњи с ким се меримо успе нешто у животу, него на његов успех гледамо као на свој пораз.И уместо да се радујемо с ближњим ми се лоше осећамо. Трагајући у свом животу за занацима зависти убрзо сам открио свог пријатеља коме завидим.

То је био знак да морам нешто да предузмем на свом духовном развоју и смислио сам план: убудуће ћу свему да се радујем када је мој пријатељ у питању, Сада сам способан да се радујем свачијем успеху. Зато јако важно да научимо да препознајемо гордост, завист тештину,љубомору Јер ми и не препознајемо себе када смо зли, све мислимо да смо ми добри, Тек кад научимо да разликујемо зло ми можемо да почнемо да се поправљамо: јер ко би се поправљао ако није ни свестан да је у нечему лош

"Ко ће знати све своје погрешке? Очисти ме и од тајних" (Псалам 19,12)

Kako kaže jedna molitva Optinskih staraca: "da nikoga ne bih ožalostio i ogorčio"... od braće koja uđoše u nesporazume, gordost o kojoj pišem moja je vlastita. Optužujem samoga sebe. Neka svatko bude u miru.

Kažem "čovjek", da ne bi bilo lažno smirenje kada bih rekao: "ja sam gord". Uostalom, kao da bi i to bilo nešto eksluzivno, osobito za mene, ili za ljudski rod općenito.

Reći: "Nisam gord", bilo bi isto što i reći: "Nisam čovjek". Uostalom, i nije bitno što npr. ja nešto napišem, nego što Bog kroz sve ove dijaloge između redova progovara svakomu srcu u skrovitosti.

A što više pišem, to više ugađam vlastitoj gordosti i taštini, jer gle čuda, ja sam gord i tašt. Zato prepuštam riječ za kraj Svetim Ocima i starcima, posebno jednomu krotkomu i smernomu za kraj.

Mir Božiji svima...

"Onaj koga ne uznemirava neka strast ne treba misliti da u njemu te strasti nema, samo nije bilo prilike da se pokaže." Sv. Ignjatije Brjančanjinov

"Đavao nas uči da izokrećemo riječi kada nas pitaju da sebe ne bi okrivili, nego počinivši grijeh, da slažemo i sebe opravdamo." sv. Efrem Sirin

"Nastoj dijete na poniznosti" (...) "i ne vjeruj sebi dok ne legneš u lijes, i druge ni u čemu ne osuđuj." shiiguman Jovan Aleksejev

"I sebi i drugima kažem: mene može da ponižava ko god hoće, al' da me ponizi, nema čoveka na ovom svet, sem jednog, a to sam ja. Kad to zna, čovek ima stabilnost." dragi Patrijarh Pavle

Ако би се упитали зашто си то урадила? долазимо до закључка да потајно прижељкујем моје искључење када админи прочитају поруку и провере је ли то истина. 

Ako je to istina...

пре 44 минута, Задње Време рече

Као што видиш није истина: а ти види зашто ти смета ово што пишем

Neša_ se vratio. 7896634

Možeš da promeniš latinicu u ćirilicu, pa čak i teme, ali tvoj ton pisanja i glumljenje žrtve se me menja.

Креирај налог или се пријави да даш коментар

Потребно је да будеш члан ЖРУ-а да би оставио коментар

Креирај налог

Пријавите се за нови налог на ЖРУ заједници. Једноставно је!

Региструј нови налог

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде

Пријави се одмах