Jump to content

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

GeniusAtWork

Nove lične karte, nove kontroverze

Оцени ову тему

Recommended Posts

Ја верујем (и искрено верујем) да ће доћи дан када ће се 'нешто' стављати

у нашу руку и/или на наше чело и да ће то бити средство плаћања.

До тада, ено чипова по платним картицама (њима плаћамо што-шта)

и у мобилним телефонима (и њима плаћамо паркинг, нпр.) али

неко је одлучио да се ми емотивно везујемо само за чип у ЛК.

На жалост брате, то не води како је овде неко рекао томе да се олакша људима тј. на корист. 

Једно је корист од дигитализације документа, наравно и мобилни тел. и платне картице, и картице за превоз, и здр. књижице али као што објашњава господин Недељковић: "Tako ćete u perspektivi, zahvaljujući čipu moći da plaćate račune ili koristite ličnu kartu kao karticu za prevoz ili zdravstvenu knjižicu".

Ако нешто заиста служи на корист човеку, признајем не би ме ништа спречило да прихватим такву олакшицу па макар то било и чиповање докумената.

Али на несрећу, ништа што се тако олако даје човеку као помоћ није олакшање које треба безрезервно прихватити.

Да се не понављам, постајем и себи већ досадан, све ово је несумњиво увертира за нешто што ће људи прихватити без свести о томе да је то лоше, управо јер долази поступно и врло перфидно, упаковано у шарену лажу обмане да је то од користи за човечанство. 

То је оно што је погубно

И то мислим не зато што сам параноичан, слушам зилоте, свете оце, бабе у цркви или сл. већ зато што се то коси са једним нормалним, природним, здраворазумским човеком, посебно ако је верујући.

И то мислим не зато што сам параноичан, слушам зилоте, свете оце, бабе у цркви или сл. већ зато што се то коси са једним нормалним, природним, здраворазумским човеком, посебно ако је верујући.

Uopste se to ne kosi ni sa zdravim razumom ni sa normalnoscu i prirodom. 

Kosi se jedino usadjenom strahu, koji je najcesce izvor necega u nama samima, a ne strah od neke realne pretnje s vana. 

Kad bi se vratili unazad i sta je sve kroz civlizaciju stvoreno, izumljeno, pa nista nam onda ne bi bilo normalno i logicno osim pecinskog zivota i skupljanja hrane za prezivljanje. 

А ко то нама испира мозак? 

Друже не знам ко вам испира мозак, али видим да кад год неко каже нешто против глобалне екуменистичке мисли, буде назван зилотом. До пре неколико година, нисам чуо да се тај термин толико употребљава. 

Да направим малу дигресију.

Када сам једном свештенику рекао о једном старцу који је имао страшна духовна виђења, он је рекао - ма не слушај те старце, то је зилотисање- и тд.

Онај ко заиста доживи таква виђења, не може то објаснити простим језиком. Онда то све изгледа тако ненормално, таква особа сматра се психички оболелом.

Управо је то оно што је говорио блаженопочивши игуман студенички Јулијан Кнежевић да када би нам Бог открио сву духовност, дакле саму суштину Његову, наш ум би се уништио, јер човек не може да прими у себе толику количину енергије.

А на примеру људи који су имали искру тог виђења, видимо колико је то тежак терет. 

Друже не знам ко вам испира мозак, али видим да кад год неко каже нешто против глобалне екуменистичке мисли, буде назван зилотом. До пре неколико година, нисам чуо да се тај термин толико употребљава. 

Да направим малу дигресију.

Када сам једном свештенику рекао о једном старцу који је имао страшна духовна виђења, он је рекао - ма не слушај те старце, то је зилотисање- и тд.

Онај ко заиста доживи таква виђења, не може то објаснити простим језиком. Онда то све изгледа тако ненормално, таква особа сматра се психички оболелом.

Управо је то оно што је говорио блаженопочивши игуман студенички Јулијан Кнежевић да када би нам Бог открио сву духовност, дакле саму суштину Његову, наш ум би се уништио, јер човек не може да прими у себе толику количину енергије.

А на примеру људи који су имали искру тог виђења, видимо колико је то тежак терет. 

Nema nikakve globalne ekumenisticke misli...to je proslo, gotovo, finish, konec, fertig ne znam o cemu je potrebno razmisljati vise....

To sto ti je svestenik rekao, odlicno ti je rekao. Ta "duhovna vidjenja" su obicne obmane koje se sire iz istog razloga kao i paranoja oko biometrijskih dikumenata, a pola mozda nista od tih vidjenja ti starci nisu imali i ni krivi ni duzni su na tapetu zbog nekih prelescnenih glava. 

Kako to da nikad niko od tih svetih staraca nije vidio nesto dobro, lijepo radosno da se to prenese svima i da to bude na ukrepljenje, vec stalno se vidjaju nekakvi uzasi, demoni, djavoli, ubistva, ratovi, glad, progon, mucenje itd...sasvim dovoljno da se zna od koga bi tako nesto moglo da potice, i u kakvom stanju. 

Znas sta se kosi takvim covekom pa jos verujucim?

Evo ja cu da ti kazem:

Televizija, avio saobracaj, internet, Hadron kolajder, teflon, telefon, struja, ribok patike za trcanje, toplomer, digitron, teksas, kravate, satetlitski tanjiri, poliesterski sortsevi...

Beli Rade:

Ja sam kao prvo govorio za licne karte sa cipom,ne za cipovanje ljudi.A i uopste,odkud ti znas da je taj zig kojim ce nas cipovati u policiji(ako i kad uopste do toga dodje),upravo taj zig zveri o kome se govori u Otkrovenju?

Mislis da je to prvi put u istoriji da su ljudi zigosani?

Poenta moje price je da Hriscani nece primiti zig na prevaru.Pre toga ce se sigurno raditi na degradaciji crkve i covek ce svesno iskazati svoje neverovanje Hristu,bice to ne nesto kao za vreme komunizma.

Znaci,bitan je taj voljni momenat,i u Svetom pismu pise,prvo ce se odreci Hrista a potom primiti zig antihrista i to ti je sva filozofija.

Парадоксално је да многи који се ужасавају "чипова" са друге стране свим срцем подржавају и прижељкују тоталитарне државе, "руске цареве" итд. Што је суштина...

Парадоксално је да многи који се ужасавају "чипова" са друге стране свим срцем подржавају и прижељкују тоталитарне државе, "руске цареве" итд. Што је суштина...

Па не боје се руских чипова него само американских.

Мада ја сам нешто убеђен да када дође антихристово време да ће Руска држава бити раме уз раме са Америчком. Могуће је да грешим, не знам нисам сигуран...

Рецимо нама је петокрака звезда дошла преко Руса а не са запада.

Kako to da nikad niko od tih svetih staraca nije vidio nesto dobro, lijepo radosno da se to prenese svima i da to bude na ukrepljenje, vec stalno se vidjaju nekakvi uzasi, demoni, djavoli, ubistva, ratovi, glad, progon, mucenje itd...sasvim dovoljno da se zna od koga bi tako nesto moglo da potice, i u kakvom stanju. 

Ko kaze da ne vide?

A uglavnom vide nepogode radi upozorenja ne bi li neko, ko ima usi da cuje, izbegao stradanje...

Па не боје се руских чипова него само американских.

Мада ја сам нешто убеђен да када дође антихристово време да ће Руска држава бити раме уз раме са Америчком. Могуће је да грешим, не знам нисам сигуран...

Рецимо нама је петокрака звезда дошла преко Руса а не са запада.

Па да. Ако буду постојале Русија и САД сасвим сигурно ће бити уједињени око новог "вође", јер сви они желе власт и моћ. И онда дође неки премудри "спаситељ света" који ће обећавати мир и благостање свима, уз "малу цену" да свима одузме слободу. Што ће већина народа одушевљено прихватити као и увек.

Ljudi, šta vam je? Beli Rade je potpuno u pravu. Ovo na šta nalećemo je ultimativna parodija iskristalisana u te neke usahle količine obmanutih voljnosti s kojima nema polemike od nasih samih.. Korespondiramo sa imućnim pronalaskom a mi smo opet povučeni u raskrštenje sa elementarnim uslovima života, i to kako život podmirivati, ne mislimo o posledicama. Ovaj uznapredovali ausvajs je za svaku osudu, gledajte da se to vama ne primi u zdrav razum dok ste još tu.. Razni su monasi koje nipodaštavate, čije vizije stropoštavate u 'namještaljke'. Hajde, molim vas, pa koliko to prostim ljudima odgovara da je narodu servirana laž i to iz njihovih zavjetovanih monaških usta na Istinu?

Monah Nikolaj je sve dobro predvidio, razbuktava se strast kod ljudi a ne ljubav prema osnovnim djelatnostima Bogu ugodnih.

Kad se probudite biće kasno!

Не мораш да чекаш то време да би се уверио...

Putin je izjavio da Rusija nikada nije izručila nikog, pa neće i Snoudena. "Ako on (Snouden) želi da ostane ovde, postoji jedan uslov - on treba da obustavi svoj rad čiji je cilj nanošenje štete našim američkim partnerima, bez obzira kako bi ovo što govorim moglo čudno da zvuči", rekao je Putin.  Izvor

Pojedinci nikako da shvate da su cipovi zastarjela tehnologija. 

Ako treba pojednostaviti kupovinu i skladistenje licnih podataka, onda to moze da se rijesi putem otiska prsta. Otisak prsta je nesto sto svako od nas vec ima, jedinstven je i moze biti povezan sa bankovnim racunom, zdravstvenim kartonom, policijskim podacima itd...kad ides u kupovinu, otiskom prsta platis, kad ides kod doktora otvoris karton ocitavanjaem otiska, kad ides u policiju otvaras svoje podatke otiskom prsta, kad te policajac zaustavi ocitas prst na pokretnom terminalnu itd...ako neko recimo nema sake, onda nije nikakav problem, i oblik lobanje je jedinstven svakome i tako se moze oblik lobanje vezati za istu bazu podataka, pa bi se skeniranjem dolazilo da podataka itd...ovo su neke moderne i napredne metode, a ne very chipovi izum iz 1980 godine. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...