Jump to content

Да ли бисте се дружили са "отпадницима"

Препоручена порука

... са лоповима, убицама, курвама, наркоманима и свим сличним људима као што се Исус дружио? Да ли се то од хришћанина тражи? 

(опростите на изразима)

Подели на овим сајтовима

...лоповима, убицама, курвама, наркоманима и свим сличним људима као што се Исус дружио? Да ли се то од хришћанина тражи? 

(опростите на изразима)

Mislis biznismenima, debeovcima, pevaljkama, umetnicima i slicnima...

Подели на овим сајтовима

са убицама мислим да не бих, ако су то неке профи-убице тј. људи који то намерно раде

за остале не знам, мислим да бих, е сад какво би то дружење било не знам

Подели на овим сајтовима

Mislis biznismenima, debeovcima, pevaljkama, umetnicima i slicnima...

Могу и они, генерално са свим тим много грешним људима који су ''болесни и треба им лекар'' како Исус каже. 

Подели на овим сајтовима

Ranih 90-tih sam se druzila sa jednim komsijom. Fin, uljudan, nacitan, nosi cegere komsinicama, popravljao kola, skidao lopte sa drveca, zabavaljao se mnogo godina sa mojom drugaricom... Nekih 15 godina kasnije ga vidim na naslovnoj strani dnevnih novina. Uhapsen. Moj fini komsija je bio placeni ubica.

Drugaricin brat, nezno, okato, plavo, prozracno stvorenje. Svima nam je pravio frizure kad je postao frizer. Veseo, nasmejan...

Jedan dan zove drugarica, kaze umro je. Predozirao se. Dugogodisnji narkoman.

Eto...

Подели на овим сајтовима

кад су га оптуживали да се дружи са „друштвеним дном“,Владика Николај је говорио да је то истина, и да је баш зато поносан, јер се у овом свету ништа не држи без дна  - ни чаша,ни ведро, нити било која посуда не могу без дна.

Хмм, можда лупам глупости што ово причам, али ако је то основ свега, онда је пакао као неко подземно место основ свега. 

Имам неко мишљење своје да цео људски смисао развијање, неки раст, ''вертикална линија'' чији је врх сам Бог. Или пак нека пирамида. Ако је Бог врх пирамиде, онда је пакао њено дно. Или метафорички, човек је као дивокоза која се пење по стрмим планинама према врху (према Богу), али може да се сурва у провалију (пакао) ако погреши. 

Подели на овим сајтовима

Pa sad... radio je za drzavu i odgovoralo je da bude uhapsen i sta sve sledi posle toga.

Pogotovo zbog toga koga je sve poslao na onaj svet.

Pa sto ne kazes lepo da je bio drzavni sluzbenik, nego nake kvalifikacije, mogu ljudi svasta da pomisle...

Подели на овим сајтовима

Nije se Hristos druzio sa pobrojanim slojem ljudi. Hristos se druzio sa apostolima, Lazarom i slicnim.

On njih samo nije odbacivao i obicavao je da s njima komunicira, za razliku od ostalih fariseja ii drugih vjerskih ucitelja tog doba koji su s prezirom gledali na svakog ko nije po njihovim moralnim normama.

Dakle ako je po Hristovim mjerilima, onda se ne bih druzio sa takvim ljudima u smislu da sam s njima cesto niti da ikog od nihcsmatram prijateljem, vec ne bih odbijao da s njima stupim u kontakt kad dodje do toga.

Подели на овим сајтовима

...лоповима, убицама, курвама, наркоманима и свим сличним људима као што се Исус дружио? Да ли се то од хришћанина тражи? 

(опростите на изразима)

Zasto da ne,al svakako bih bio na oprezu.

Подели на овим сајтовима

са убицама мислим да не бих, ако су то неке профи-убице тј. људи који то намерно раде

за остале не знам, мислим да бих, е сад какво би то дружење било не знам

E vidiš sa ovakvim ubicama i nekako, čak ima i povlastica možeš uslugu da zatražiš od prijatelja. Međutim one ubice što to rade jer im se hoće, sa njima nikad nisi načisto, tako da su profi ipak bolji za prijatelja

Подели на овим сајтовима

(опростите на изразима)

Druzio sam se sa svim nabrojanim, ili sto Justo kaze "druzio"

A sta se od hriscanina trazi, pa skoro nista, trazi se "samo" da dela po datoj mu savesti.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...