Jump to content

Patrijarh: Ne znam šta se desilo pa predsednik nije dočekan

Оцени ову тему

Препоручена порука

Из моје перспективе - премда нисам стручњак за канонско право - епископ Григорије није учинио ништа лоше. Господин председник није краљ, па да мора да се игра око њега, а то што су људи из његовог кабинета обавестили да ће да посети манастир - у канонском смислу нема никакву тежину, па чак мислим да нема ни у протоколарном, јер питање је кога су уствари дипломирани кабинетисти обавестили. А ваљда се сви слажемо да су прошла она времена, када се Слободан Милошевић спуштао с хеликоптером у Хиландар.

Требало је обавестити локалног епископа, а не неко надлежније тело, јер за локалну Цркву нема надлежнијег од епископа. Можда је ипак проблем у томе што господин председник не жели комуникацију са епископом Григоријем? Али, то је онда проблем господина председника. Осим тога... Кад видиш вест која носи наслов "... из кабинета наводе снимке", онда видиш колико дипломирани кабинетисти господина председника спинују јавност, јер се суптилно наводи на закључак да постоји снимак (вероватно звучни) како из кабинета најављују долазак у манастир, а уствари се наслов вести тиче снимака празног манастира (мада и то делује сумњиво рогобатно формулисано... сумњиво), што из епархије и не негирају. 

И могу да причају шта хоће. Епископ Григорије је јединствен човек и свака му част.

edit:

Ем што господин председник и није био на територији своје државе... Или Огулин-Карлобаг и тако даље замишљеном тангентом од ума провејава мало као пуста жеља, па неко себе види као универзалног вођу свих Србаља...

Подели на овим сајтовима

• Одговори 94
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Код кога је то био Николић, је ли код босанаца или срба?
прво да се извини, што Србе из Ребуплике Српске назва Босанцима, па тек онда да се нада да су опет браћа. До тада може само да наиђе на ово. А има ли шта јадније и за којег Србина од тога да те твоји одбаце.

најгоре од свега што су изгледа сви политичари исти. Пих.

Подели на овим сајтовима

To sto je Vladika Grigorije rekao da bi Tadic visio na trgu da je uradio sta su uradila ova dva radikalska bandita i hostaplera je ziva istina.Tadic je za mnogo manje stvari nazivan izdajnikom a sada bi ste da nas ubedite da je ovaj lazni vojvoda patriJota. uostalom kao sto vas je ubedio da ste pobedili 1999 godine.

Ja sam kad je pobedio napisao da su tadica i DS menjudanrodna zajednica pustili niz vodu da ovi objasne srbima da je Kosovo davno predano i da smo rat izgubili. Naravno Vucicu i Diplomislavu je vlast draza od ovog ponizenja u koje ste stavljaju.

A tvoj nacin " Bog voli Tadica" je izvadjen iz konteksta i tome sam pricao.

Подели на овим сајтовима

To sto je Vladika Grigorije rekao da bi Tadic visio na trgu da je uradio sta su uradila ova dva radikalska bandita i hostaplera je ziva istina.Tadic je za mnogo manje stvari nazivan izdajnikom a sada bi ste da nas ubedite da je ovaj lazni vojvoda patriJota. uostalom kao sto vas je ubedio da ste pobedili 1999 godine.

Ja sam kad je pobedio napisao da su tadica i DS menjudanrodna zajednica pustili niz vodu da ovi objasne srbima da je Kosovo davno predano i da smo rat izgubili. Naravno Vucicu i Diplomislavu je vlast draza od ovog ponizenja u koje ste stavljaju.

Ocigledno si covece preopterecen politikom. Ne znam ko smo to mi,ko je nas sta ubedio...Eto ako mozes pomozi mi da shvatim ko sam ja to.

Ako zelis moje misljenje o politicarima ja sam za to da se ovako bilo koji politicar doceka. I Tadic i Nikolic i Dacic i Dodik.Ja sam protiv svakog ordena koja je nasa crkva dala politicarima,ali opet ko sam ja,nebitan.

Svi su oni radili najvise za svoj dzep i retko ko u retkim prilikama je mario za narod.I svako je na neki nacin izdajica roda svoga.

Ali ne moze selektivno,ne moze ovaj mi se svidja ovaj mi se ne svidja. Ne moze Dodik i Tadic da se docekuju ko Obilici,a Nikolic ovako,jer su svi oni u istoj ravni.

Episkop Grigorije je rekao da je Tadicu rekao "Da njega Bog ocigledno puno voli" Ne znam sta sam izvadio iz konteksta. 

I jos nesto da ponovim pre par godina kad je episkop bio Artemije i kad su politicari zeleli da dodju u neki manastir mislim Decane i kad je episkop rekao da tada to ne moze,svi ste ovde njega napadali. Potrudicu se da nadjem temu o tome. A danas kad je u pitanju neko drugi iz crkve onda super potez.

Подели на овим сајтовима

Svi su oni radili najvise za svoj dzep i retko ko u retkim prilikama je mario za narod.I svako je na neki nacin izdajica roda svoga.

Da je samo to bilo bi fenomenalno, nego je najmanji problem sto rade samo za svoj dzep, glavni je problem sto usput sve unistavaju... Ja bih bio sretjan da su nam politicari inteligentni pa da kradu, ali usput i da unapredjuju drzavu, to je izvodljivo itekako, samo sto su suvise glupavi za tako nesto... a kad bi bili jos pametniji i od toga, onda bi bili svesni da uopste nemaju potrebe da kradu, ali tako nesto ne mogu ni da sanjaju.

I nije izdaja, nego veleizdaja.

Подели на овим сајтовима

Koliko mi se cini, episkop nije duzan da izadje u susret visokom zvanicniku jedne drzave ako ovaj nije dosao u mjesto gjde on prestoluje. Nije on duzan zapravo nista, ali ipak postoje protokolarne formalnosti koje se postuju od kad je i vijeka i svijeta.

Episkop ZH sada stoluje u Mostaru, tako da ako ista trebinjski namjesnik ili ko god drugi mogao je izaci u susret Nikolicu koji je tu kao predsjednik jedne drzave, pod uslovom da je njegova sluzba dobro odradila sve i najavila se na vrijeme. 

Ovako je situacija zali boze. Posto popovi vode politiku, tako se i selektivno odnose prema svojim favoritima i (kor)istomisljenicima. Da je Mile Ronhil dosao u Trebinje dok je vladika Grigorije imao nekih obaveza, ovaj bi se postarao da dodje i da jos cugnu u tvrdoskom podrumu onako kao pravi becari. 

Подели на овим сајтовима

Ma kako da ne, sve se ubiše da iskamče priznanje od Srbije za Kosovo pa su postavili Nikolica da to i uradi. Tadic jeste za mnogo gore stvari nazivan izdajnikom od ista dva radikalska bandita, ali je samo nazivan ... za veće stvari i revolucije je ipak potrebno da neko i podmaže odozgo. Nije ova zemlja džabe 10 godina trpila Zlobislava. 

Подели на овим сајтовима

Samo bih kao Trebinjac da ispravim da Hercegovačka Gračanica nije manastir, nego crkva na brdu Crkvina iznad Trebinja. U njoj počivaju posmrtni ostaci Jovana Dučića.

U priču o tome zašto Nikolića niko nije dočekao u Gračanici, bez provjerenih informacija ne želim ništa o tome da pričam. Mog vladiku puno volim i poštujem i nikad neću pisati ništa protiv njega.

Подели на овим сајтовима

Samo bih kao Trebinjac da ispravim da Hercegovačka Gračanica nije manastir, nego crkva na brdu Crkvina iznad Trebinja. U njoj počivaju posmrtni ostaci Jovana Dučića.

U priču o tome zašto Nikolića niko nije dočekao u Gračanici, bez provjerenih informacija ne želim ništa o tome da pričam. Mog vladiku puno volim i poštujem i nikad neću pisati ništa protiv njega.

Nisi bio na dočeku?

Sramota :)

Подели на овим сајтовима

Ocigledno si covece preopterecen politikom. Ne znam ko smo to mi,ko je nas sta ubedio...Eto ako mozes pomozi mi da shvatim ko sam ja to.

Ako zelis moje misljenje o politicarima ja sam za to da se ovako bilo koji politicar doceka. I Tadic i Nikolic i Dacic i Dodik.Ja sam protiv svakog ordena koja je nasa crkva dala politicarima,ali opet ko sam ja,nebitan.

Ali ne moze selektivno,ne moze ovaj mi se svidja ovaj mi se ne svidja. Ne moze Dodik i Tadic da se docekuju ko Obilici,a Nikolic ovako,jer su svi oni u istoj ravni.

Episkop Grigorije je rekao da je Tadicu rekao "Da njega Bog ocigledno puno voli" Ne znam sta sam izvadio iz konteksta. 

I jos nesto da ponovim pre par godina kad je episkop bio Artemije i kad su politicari zeleli da dodju u neki manastir mislim Decane i kad je episkop rekao da tada to ne moze,svi ste ovde njega napadali. Potrudicu se da nadjem temu o tome. A danas kad je u pitanju neko drugi iz crkve onda super potez.

Posle izjava o srbima u RSrpskoj, diplomislavu se trebao zabraniti cak i dolazak u RS a ne da se docekuje kao predsednik. Poredjenje sa nekakvom situacijom u Decanima ti je glupo jer je Radosavljevic nekome zabranio ulazak u manastir a ovde kao sto vidimo Diplomislavu samo nisu postavili crveni tepih a niko mu nije branio da dodje. Istina nadam se da ce oribati i okaditi put kojim je prosao kao onomad u Hilandsru posle Slobe.

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Чланови који сада читају   0 чланова

Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу

• Креирај ново...