Jump to content
Grizzly Adams

Црквене финансије

Оцени ову тему

Recommended Posts

Znam, smešan sam.. Svako ko brani popove je smešan

Немој такО, и ја их браним. Хиљаду пута сам написао овде да су ожењени свештеници, тј. попови, најбољи део наше Цркве. Али, критика је ту да би их учинила још бољим и буднијим.

У суштини, сви ми овде знамо да наше пискарање на форуму ништа неће променити, нити погоршати.

Ја бих искрено волео да попови пишу мало и шта им смета код лаика, али као што се види - они се не јављају на форуму, осим кад их неко прозове и кад су у питању паре и воља за моћ. Част изузецима. Мени је то занимљиво, али нећу да глумим психића. Попови ионако имају доста својих мука.

Znam, smešan sam.. Svako ko brani popove je smešan. Sama reč pop danas nam je smešna i ružna, a pop je nacionalni neprijatelj, narodni izrod per se. Ako si krimoš ili prostituka, poštuju te. Ali ako si pop, onda s tobom nije nešto u redu. Isto ako si crkvenjak (ja sam crkvenjak i perem ruke pre i posle kad piškim a oblačim se da mi pregovaraju da sam maneken, peder ili podvodač, jedno od tih troje), ali popovi prvi i najviše osete.. No reče Hristos da mi nismo od ovoga sveta, te kad se rugaju gospodaru a kamoli da se ne porugaju slugama njegovim. S tim se mora živeti.

Ovo što si ovde napisao je zaista smešno... ili bar nebulozno... jer na ovoj temi niko i ne napada popove, pa da bilo ko mora da ih brani... samo se konstatuje da postoje velike razlike između primanja sveštenika u različitim parohijama, te jedni žive mnogo bolje od drugih... ako ikoga/išta na ovoj temi braniš, braniš samo tu neravnopravnost među njima... zašto... đavo bi ga znao... ;)

Ја бих искрено волео да попови пишу мало и шта им смета код лаика, али као што се види - они се не јављају на форуму

Мени је сасвим јасно зашто се не јављају и разумем их потпуно. Могу да имају само проблеме да неки шизофреничан зилот оде код владике да их тужи како "причају свашта на оним интернетима"... Поп ти је код нас у потпуној власти владике који обично нема превише разумевања за било шта што је изван "црквене свакодневнице". Често неће ни да саслуша о чему се ради.

Мени је сасвим јасно зашто се не јављају и разумем их потпуно. Могу да имају само проблеме да неки шизофреничан зилот оде код владике да их тужи како "причају свашта на оним интернетима"... Поп ти је код нас у потпуној власти владике који обично нема превише разумевања за било шта што је изван "црквене свакодневнице". Често неће ни да саслуша о чему се ради.

Zvone el ima neko telo u Crkvi koji se bavi ovim tvojim pitanjima?

Па сврха "службених канала" је да спрече било какву промену. Већи ефекат смо већ постигли са ове две теме на форуму.

Zvone ne zaboravi koliko je intelektualne sile u poslednjih dve decenije pristupilo pravoslavlju da li kao monasi ili kao obicni vernici koji zele i hoce da ucestvuju u Zivotu Crkve.

Snaga se vec nalazi u SPC pokrenuce se kad Duh Sveti to dozvoli.

Zvone ne zaboravi koliko je intelektualne sile u poslednjih dve decenije pristupilo pravoslavlju da li kao monasi ili kao obicni vernici koji zele i hoce da ucestvuju u Zivotu Crkve.

Snaga se vec nalazi u SPC pokrenuce se kad Duh Sveti to dozvoli.

Управо тако. 

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација. Објављивање информација са сајта у некомерцијалне сврхе могуће је само уз навођење URL адресе дискусије. За све друге видове дистрибуције потребно је имати изричиту дозволу администратора Поука.орг и/или аутора порука.  Коментари се на сајту Поуке.орг објављују у реалном времену и Администрација се не може сматрати одговорним за написано.  Забрањен је говор мржње, псовање, вређање и клеветање. Такав садржај ће бити избрисан чим буде примећен, а аутори могу бити пријављени надлежним институцијама. Чланови имају опцију пријављивања недоличних порука, те непримерен садржај могу пријавити Администрацији. Такође, ако имате проблема са регистрацијом или заборављеном шифром за сајтове Поуке.орг и Црква.нет, пошаљите нам поруку у контакт форми да Вам помогнемо у решавању проблема.

• Create New...