Jump to content
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr
Quora StumbleUpon Banana Lime Leaf vKontakte Sky Blueberry Slack Watermelon Chocolate Steam Black Facebook Tumblr

Придружите се нашој ВИБЕР ГРУПИ на ЛИНКУ

Recommended Posts

Није то фарисејштина баба је јуродива имаш погрешну перцепцију.

Ma, problem je što baba MISLI da je jurodiva. Zapravo je gorda ludača.

Nije li svaki greh hula na Duha Svetoga?....

Nije. Hula na Duha je kad covek svesno, iako zna da nije tako, nesto sto ocigledno nije istina proglasava istinom, ili obrnuto - nesto sto ocigledno jeste istina negira da je tako.

Licemerje (= dvolicnost) ima u samoj srzi ovakvu hulu na Istinu i Duha Istine, jer je pritvorno, spolja se pokazuje jednim, a iznutra je nesto sasvim deseto.

Farisejstvo je u stvari samo drugo ime za najtvrdokornije i najgadnije licemerje.

A da je bas tako, vidimo po tome sto su upravo ti laz-ucitelji u svojoj dvolicnoj zaslepljenosti toliko promasili Istinu, da su je - ovaplocenu - razapeli na Krst...

Koliko se meni čini, a nešto sam čeprkao po tome usput, Isus nigde ne kaže da farizeji neće uči u kraljevstvo nebesko...odnosno, da to što su farizeji ili pismoznanci, nije konačna osuda. U tom smislu nemože da se poveže sa hulom na Duha Svetog.

Farisejstvo je, zahvaljujuci jednima od njih, postalo sinonim za najdublje licemerje.

U tom smislu, naravno, On i govori da takvi nece naslediti Carstvo, ne govori o zvanju i cinu...

Ako budem imao vremena, malko ću prekopati pitanje. Simptomatična je ;) jedna Isusova reč: "Koji od te dvojice izvrši volju očevu?” Kažu: “Onaj prvi. “ Nato će im Isus: “Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje!" (Mt 21,31)

A interesantno je i:"Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom. “ (Mt 5:19)

Dakle, ne kaže da neće ući, već da će biti najmanji u Kraljevstvu.

Nije. Hula na Duha je kad covek svesno, iako zna da nije tako, nesto sto ocigledno nije istina proglasava istinom, ili obrnuto - nesto sto ocigledno jeste istina negira da je tako.

Licemerje (= dvolicnost) ima u samoj srzi ovakvu hulu na Istinu i Duha Istine, jer je pritvorno, spolja se pokazuje jednim, a iznutra je nesto sasvim deseto.

Farisejstvo je u stvari samo drugo ime za najtvrdokornije i najgadnije licemerje.

A da je bas tako, vidimo po tome sto su upravo ti laz-ucitelji u svojoj dvolicnoj zaslepljenosti toliko promasili Istinu, da su je - ovaplocenu - razapeli na Krst...

Ja hteo nesto da napisem ali nemam sta da dodam.

I onda sledi rečenica gde su skoro svi putnici bili pripravni da joj istog momenta polupaju sve zube

Бре, што је народ постао нервозан у задње време.

Бре, што је народ постао нервозан у задње време.

?????

Izvini, ali odvaliti takvu glupost, u troli prepunoj običnog i pretežno SIROMAŠNOG stanovništva - hmmmm !  Dobro je prošla, dobro...

Ma, problem je što baba MISLI da je jurodiva. Zapravo je gorda ludača.

Ма нема везе саћу ја овим нашим либералима на форуму ово вазда да вичем !!!

:)

Koliko se meni čini, a nešto sam čeprkao po tome usput, Isus nigde ne kaže da farizeji neće uči u kraljevstvo nebesko...odnosno, da to što su farizeji ili pismoznanci, nije konačna osuda. U tom smislu nemože da se poveže sa hulom na Duha Svetog.

Савршено тачно. Ово није хула на Духа...

Uhvatim sebe kako zagledjujem vernike/ce po hramu, i kad tresne misao pa ja sam bolja. Gordost nad gordoscu. Farisej a klase nema sta. bananagun 7896634

Па кад си боља шта да радиш...

Хахаха

Ја сам се једно време самопонижавао трипујући се да је то Хришћанство и онда ми дуовник рече: Не вреди то, само ћеш навући будале себи на главу.

И тако је и било, стварно сам само будале навукао на главу после ми је био хаос док се нисам почо гордити ко сав нормалан свет, онда се будале повукоше и једва се некако извукох.

?????

Izvini, ali odvaliti takvu glupost, u troli prepunoj običnog i pretežno SIROMAŠNOG stanovništva - hmmmm !  Dobro je prošla, dobro...

Kakvu glupost? I ko to jos normalan slusa sta babe galame po trolama? Znas koliko bi me to dotaklo ....znaci, baba je mozda caknuta, mozda licemer, mozda ... Ali oni koji babu slusaju , pa bi je jos i mlatili sto opicena galami po troli su za posmatranje ...

Ako budem imao vremena, malko ću prekopati pitanje. Simptomatična je ;) jedna Isusova reč: "Koji od te dvojice izvrši volju očevu?” Kažu: “Onaj prvi. “ Nato će im Isus: “Zaista, kažem vam, carinici i bludnice pretekoše vas u kraljevstvo Božje!" (Mt 21,31)

A interesantno je i:"Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom. “ (Mt 5:19)

Dakle, ne kaže da neće ući, već da će biti najmanji u Kraljevstvu.

Setio sam se nečeg čitajući ovo gore. Na primer u priči o cariniku i fariseju zaključak ide nešto da ovaj drugi (carinik) otide opravdan a ne onaj prvi(farisej). Najčešće se shvata u smislu isljučivanja...prvi jeste opravdan, drugi nije. Ali grčki tekst dozvoljava da se ovaj deo shvati u smislu komparacije...drugi otide više opravdan nego onaj prvi, to ne znači da trud fariseja pred Bogom nema nikakvu vrednost i da je on isključen iz zajednice sa Njim. Ovo sam jednom čuo pa pošto mi je bilo interesantno sam i zapamtio.

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...